מתוקים שכמונו

המתוקים משתלטים על רחוב שינקין: מהפרויקט הסודי של פותנה ג'אבר, דרך הבייקר'ס החדש ועד חנות השוקולד של ליה

הפרויקט הסודי של פותנה ג'אבר. צילום: אנטולי מיכאלו
הפרויקט הסודי של פותנה ג'אבר. צילום: אנטולי מיכאלו
11 במרץ 2014

השינויים העוברים לאחרונה על שינקין יכולים לקבל רק הסבר אחד: שינקין במאנצ'. ההיצע המתוק של הרחוב הקטן הופך למאבק פנימי עתיר קלוריות והתלבטויות: האם ללכת על עוגייה בסניף החדש של לחם תושייה או על עוגית מקרון בבוטיק סנטרל? על קרמשניט בסניף של קונדיטוריה לנצנ'ר הוותיקה או קרמשניט של לחם ארז? או אולי פשוט לשבת ולחכות שייפתח כבר הסניף של הפטיסרי־בולנז'רי בייקר'ס של אלכס רביד מול גינת שינקין?

בזמן שהתלבטתם, שפותנה ג'אבר מחומוס אכרם עבדה במהלך השבועות האחרונים בהיפר אקטיביות, אפילו יותר מהטורבו הרגיל שלה, בחנות הזערורית הצמודה לחומוסייה. ג'אבר הסכימה לשחרר רק מידע מוגבל על המתרחש: "כשהמקום התפנה רצו לפתוח כאן נייס גאי, אז אמרתי שיאללה, אני אנסה לפתוח מקום שהוא גם סוג של סם – הטעמים של הילדות שלי". בחנות מוצגים לראווה ממתקים ערביים: בקלוואה, מעמולים, שומשייה (עוגיות שומשום דקיקות), קרם קרמל, מלבי, כדורי תמרים עם קוקוס, פיסטוקים ואגוזים (החל בארבעה ש"ח לכדור אנרגיה ועד 20 ש"ח לעוגיות). "אני עדיין לא יכולה לגלות הכל, אפילו לא מה יהיה שם המקום, כי ההשקה הרשמית תהיה רק אחרי הפסח, ועכשיו פתוח רק להרצה. בהמשך יהיו מלוחים קטנים שארוזים כמו המתוקים וכנאפה בימי שישי. אני מאוד עמוסה בגלל שאני מעבירה סדנאות וכותבת מתכונים ועוזרת גם בחומוסייה, אז כל הפרויקט יתקדם בהדרגה. בינתיים התגובות מצוינות". מדובר במקום קטן, בלי מקומות ישיבה ומי שרוצה יכול לשתות אספרסו בעמידה (8 ש"ח).

לפני מספר שבועות נפתחה ברחוב Lia Chocolate, חנות בוטיק לשוקולד בעבודת יד שאותו מייצרים אנשים בעלי צרכים מיוחדים. מארז של שני פרלינים ב־15 ש"ח מוביל לכך שמדובר במקום יקר. ג'נקיז של שוקולד ימצאו פה מזרקי שוקולד ממולאים קרם שוקולד, צ'ייסרים של שוקולד שכל אחד יכול למלא בדרינק שלו (39 ש"ח לשישייה), קינוחים אישיים בגביע פלסטיק (29 ש"ח), פטיפורים משוקולד בלגי (12 ש"ח אחד) ועוגיות מקרון (49 ש"ח למארז). לרגל הפתיחה כל המוצרים מוצעים בעסקה של אחד פלוס אחד.

Lia Chocolate, שינקין 22, 5224974־03, ראשון־חמישי 10:00־20:30, שישי 9:30־16:00

הפרויקט הסודי של פותנה ג'אבר, שינקין 59, 6853043־03, ראשון־חמישי 8:30־21:00, שישי 8:30־16:00