מתפצפצים

פיצרייה חדשה נפתחה בסמוך למייק'ס פלייס בטיילת

מייק'ס פלייס פיצה. צילום: יח"צ
מייק'ס פלייס פיצה. צילום: יח"צ
8 במאי 2014

הבר מייק'ס פלייס נוסד בשנת 1992 ברחוב הורקנוס בירושלים על ידי בחור בשם מייק. שנתיים מאוחר יותר מייק עזב, לא לפני שהעביר את המקום לניהול אחד הלקוחות הקבועים שלו, נגן הגיטרה והבלוזיסט, אסף גנצמן. בהמשך הצטרף לאסף אחיו גל, והם פתחו בשנת 2001 סניף בטיילת בתל אביב. כאן הסיפור העסקי הרגיל מקבל תפנית מזעזעת בעלילה, כשבשנת 2003 מחבלים מתאבדים התפוצצו במייק'ס פלייס שבטיילת.

אבל הטראומה לא עצרה את האחים גנצמן. אמנם הם עורכים מדי שנה טקס זיכרון לציון האסון, אבל ההתפתחות הרשתית שלהם זינקה, וכיום הם מסמנים סניפים בהרצליה פיתוח, באילת, ובצפון דיזנגוף. הסוד הידוע שלהם הוא פנייה בלתי אמצעית לקהל האנגלוסקסי, מה שמתחבר לכך שהשניים גדלו בארצות הברית. האחים גנצמן יודעים איך לכוון שידורי ספורט, הופעות מוזיקה חיה וסגנון שירות ואוכל בדיוק לטעם הקהל של תיירים, עולים חדשים, ואמריקאים העובדים בארץ, והברים שלהם מהווים קולוניות אמריקאיות תלושות לחובבי הדיינר.

מייק'ס פלייס פיצה. צילום: יח"צ
מייק'ס פלייס פיצה. צילום: יח"צ

בגלל זה הפתיחה של מייק'ס פיצה פלייס בטיילת רומזת בדיוק לאיזה כיוון צועד המקום. אגב, בינתיים נוספו שני שותפים אמריקאים לאחים, דייב בק וג'ייסון יונגרייס. כל הארבעה, עם השף רוברט סילברמן, בנו תפריט של פיצרייה ניו יורקית. בתום סיבוב פיצריות בארצות הברית, טעימה של המוני גבינות לפיצה בארץ, טסטים של פיצות ואקס תוספת קילוגרמים שהם סוחבים על עצמם, החליטו האחים על הפיצה האולטימטיבית שלהם. הם מגדירים אותה ארטיזנלית בגלל תוספות לא שגרתיות כמו שום אפוי ופלפלים אדומים כבושים בתחמיץ, פיצות ברוטב אלפרדו עם שמנת ותרד, פיצה מקסיקנית עם חלפיניו ותירס ועוד. גל גנצמן מסביר שהיה להם חשוב להגיע לבצק במרקם קריספי, לא עבה ולא דק, שמאפשר לקפל את הסלייס מבלי שהשפיץ יקרוס. לא הבנתם? כנראה שאתם מהאסכולה האיטלקית הדקיקה של הבצק.

הפיצות מתומחרות לפי הגודל והתוספות (18 ש"ח לפיצה קטנה לילדים ועד 75 ש"ח למשפחתית מיוחדת), והולמת אותה בירה מהחבית (20־27 ש"ח לשליש קרלסברג או גינס). אבל ללא ספק המנה הכי הזויה פה היא משקאות וקינוחים המשלבים סודה, סירופ וגלידה הצפה על המשקה (20 ש"ח), ויש גם את אותו הרכב רק על בסיס בירה (42 ש"ח). שורה תחתונה: על חורבות קנטקי פרייד צ'יקן הוקמה אימפריית טראש אמריקאי חדשה. לזה קוראים חוצפה ישראלית.

 לפיצה מייק'ס פלייס