מקדונלד'ס מאחוריכם: נאגטס חדשים ונהדרים בוויטרינה

כבר לא רק לילדים בני שש שלא אוכלים כלום חוץ מחטיפי עוף: הנאגטס החדשים של הוויטרינה הם מנה מושלמת לצהריים בשמן עמוק או למאנץ' לילי לוהט

נאגטס ויטרינה. צילום: שרון בן דוד
נאגטס ויטרינה. צילום: שרון בן דוד
24 באפריל 2018

בסניף של הוויטרינה באבן גבירול – ורק בו – התחילו להגיש צ'יקן נאגטס הום מייד. על פניו הקונספט זהה לזה של רשתות המזון הגדולות, כי מה כבר אפשר לחדש בנתחי עוף בציפוי. אבל זהו, שאפשר. הנאגטס של הוויטרינה עשויים מנתחי חזה עוף במרינדה שכוללת רוויון, הרכיב שאחראי לפעולת הריכוך של הבשר. שאר חומרי הגלם הם סוד שהצוות לא הסכים לגלות, אז נותר לנו רק לחכות בסבלנות למנה.

שזופים ולוהטים. צילום: שרון בן דוד
שזופים ולוהטים. צילום: שרון בן דוד

טעמנו גם את ההמבורגר פאד קפאו של בית תאילנדי וסוסו אנד סאנס

בלומברג: ישראל היא מעצמה קולינרית כמו ניו יורק ולונדון 

כמה דקות אחרי ביצוע ההזמנה הונחה על השולחן צלחת ובמרכזה 12 נאגטס שזופים ולוהטים. בדלפק המליצו להמתין כמה דקות כדי שהלשון לא תיכווה, ובינתיים טעמנו את הרטבים הנלווים: ברביקיו, חרדל-דבש ורוטב אלף האיים, כולם מתוצרת בית. אחרי שתי דקות, המינימום האולימפי שאפשר להתאפק לנוכח המנה הסקסית, נעצנו שיניים. הציפוי הפריך משמיע קול שבירה מענג ומתחתיו מתגלה עוף בהיר ועסיסי. הניגוד בין הקראנצ'יות של הציפוי לעוף הרך מעניקה לנאגטס מקדם התמכרות גבוה, ובאמת המנה חוסלה עוד לפני שהספקנו למצמץ. למרות שבקונוטציה הראשונית זהו אוכל לילדים, המנה של הוויטרינה מכוונת גם למבוגרים. גרידת לימון שמייחדת את הצ'יפס הכי מפורסם בעיר מופיעה גם כאן, ורוטב הברביקיו מחמיא בטעם מתקתק-מעושן. בפעם הבאה שאתם בסביבה או במאנצ'יז קרניבורי ומתחשק משהו פחות כבד מהמבורגר או נקניקיה, תנו צ'אנס לנאגטס. המחיר דומה למה שתשלמו בסניף מקדונלד'ס הסמוך: 35 ש"ח ל-12 חתיכות, ו-52 ש"ח לארוחה בתוספת צ'יפס ושתיה לעומת 50 ש"ח לארוחת מקנאגטס, אבל יחי ההבדל.

ויטרינה אבן גבירול