"אני יודעת איך להסתכל על בן אדם ולהעביר לו את הידע שלי גם ממקום נפשי וגם כרוקחת"

נורמה עמית, 64, גרושה + 3 ילדים ו-5 נכדים, רוקחת ומטפלת בשיטת Body Alighnment. ברחה מעירק כשהייתה בת 18 והמשיכה את מורשת אביה כשהחלה לנהל את בית המרקחת שלו

נורמה עמית (צילום: איליה מלניקוב)
נורמה עמית (צילום: איליה מלניקוב)
5 בדצמבר 2017

 

שם: נורמה עמית

גיל: 64

סטטוס: גרושה + 3 ילדים ו־5 נכדים

תעסוקה: רוקחת ומטפלת בשיטת Body Alignment

מאיפה את במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"ברחתי מעירק כשהייתי בת 18, בשנת 1971. בשנים האלה היחס ליהודים היה קשה מאוד – תלו יהודים באמצע הכיכר, ניתקו אותנו מטלפונים ואת אבא שלי הכניסו לכלא אחרי שהעלילו עליו. אבל חשוב לציין ששנות הילדות והנערות שלי היו יפות – היינו יוצאים למסיבות ומבלים. אחרי שברחנו הגעתי ישר לתל אביב, עברתי לאחר מכן ללמוד בירושלים ואז חזרתי לעיר".

איך הגעת למקצוע הרוקחות?
"לאבא שלי היה בית מרקחת בבגדד, כך שהתחום לא היה חדש לי. אני חושבת שאחד הדברים שהכי הסעירו אותי וגרמו לי להבין שזה מה שאני רוצה לעשות היה מקרה שקרה לי בעירק. אחרי שסיימתי את התיכון החלטתי שאני רוצה ללמוד רוקחות. מילאתי את הטפסים וניגשתי לפקיד כדי להגיש לו את הניירות. הוא הסתכל עליי ועל השם שלי ושאל 'את יהודייה?'. כשעניתי שכן, הוא ירק לי בפרצוף. חוץ מזה, בהסתכלות אחורה, נדמה לי שאחת הסיבות ללכת ללמוד את המקצוע הייתה לרצות את אבא שלי. תחילה עבדתי איתו בבית המרקחת ביהודה הלוי, אחר כך עזבתי לשבע שנים לעבוד בקופת חולים, וכשאבא שלי חלה חזרתי לנהל את המקום במקומו. היום גם הבת שלי עובדת איתי, כנראה זה משהו שעובר במשפחה".

את מרגישה שאת ממלאת תפקיד שהוא יותר מרק לספק תרופות?
"לחלוטין כן. אחרי שהתגרשתי עברתי תהליך עם עצמי והתחלתי ללמוד שיטה שנקראתBody Alignment – להוציא את תת המודע למודע, והומיאופתיה קלאסית. אני לא אנטי תרופות, אבל אני כן מאמינה שיש קשר ישיר בין גוף לנפש, ואני מרגישה צורך להדגיש זאת בפני הלקוחות שלי. אני מאמינה שצריך לא סתם לקחת תרופה, אלא לנסות להבין מאיפה זה מגיע, אם הנפש פגועה, אם הצטברו כעסים, אם יש לכך קשר למחלה עצמה. מאחורי בית המרקחת פתחתי קליניקה, שם אני מטפלת ומנסה לעזור לאנשים מכל הלב עד כמה שניתן. התגובות מדהימות".

מה ההבדל בין בית מרקחת פרטי לבית מרקחת בבעלות קופת חולים או רשת?

"אני יודעת איך להסתכל על הבן אדם שמגיע ולהעביר לו את הידע שלי גם מהמקום הנפשי וגם כרוקחת. קשה לי להעיד איך דברים עובדים בבתי מרקחת אחרים, אבל אני כן יודעת שאת העבודה שלי אני עושה מכל הלב ובמסירות רבה. למשל הגיעה אליי מישהי שלא הכרתי לא מזמן והגישה את המרשם שלה. ציינתי בפניה שהתרופה הזו עלולה לפגוע לה בחניכיים והיא ענתה שמעולם לא אמרו לה על כך, לא הרופא ולא הרוקחים האחרים שבהם נתקלה. מנסה לתת יחס כמה שיותר אישי".

מה הדבר הכי תל אביבי בעינייך?
"אופציות הבילוי הרבות. אני הולכת להצגות, להרצאות, לסרטים – יש פה אינספור אפשרויות להעשרה והנאה".