הלשונית הסודית באפליקציה של נטפליקס שכדאי לכם להכיר

משחק אקשן סוחף בכיכוב- סתם, לא, זה שח. זה פשוט שח. מתוך המשחק של "גמביט המלכה"
משחק אקשן סוחף בכיכוב- סתם, לא, זה שח. זה פשוט שח. מתוך המשחק של "גמביט המלכה"

בשקט בשקט, נטפליקס נכנסת בחודשים האחרונים לשוק הגיימינג. כמה בשקט? באפליקציה שלכם כבר יש ספריית משחקים קטנה שרוב הסיכויים שלא ידעתם עליה - ויש שם כמה כותרים שכדאי להכיר כבר עכשיו, לפני שהקטלוג גדל והופך למפלצת תוכן

10 ביולי 2022

יצא לכם להיכנס לאחרונה לאפליקציה של נטפליקס בנייד שלכם? אם כן, כנראה שנכנסתם ומיד המשכתם בסרט או הסדרה שלכם, או ששוב נתקעתם דקות ארוכות על התפריט. כך או כך, יש סיכוי לא רע שפספסתם את הכפתור הקטן והכמעט מוסתר "משחקים" שנמצא בתפריט התחתון. אז מה יש שם?

זה כבר כמה שנים שנטפליקס מפלרטטת עם שוק הגיימינג. זה התחיל בפרקים אינטראקטיביים שנתנו לצופה תחושת משחקיות מינימלית – כמו ספרי "בחר את ההרפתקה שלך", רק בגרסה טלוויזיונית. בין הסדרות הבולטות שקיבלו את הטיפול הזה ניתן למנות את "מראה שחורה" (באופן הולם במיוחד) ו"קימי שמידט". אבל אז הם הקימו את "נטפליקס גיימינג" והבהירו חד משמעית שהם מעוניינים ביותר מזה. במשך תקופה אף אחד לא ממש ידע מה הם מתכננים, רק היה יכול לשער לאור העובדה שנטפליקס קנתה שלוש מפתחות משחקים למובייל. בשקט-בשקט, נפתחה לה באפליקציה לשונית עם ספריית משחקים קטנה. באופן לא אופייני למכונת ההייפ המשומנת של נטפליקס, לא הייתה כאן הכרזה גדולה. נדמה שמדובר בהשקת בטא שקטה שנועדה לבחון את הממשק החדש שמאפשר להוריד משחקים בהם ניתן לשחק רק באמצעות חשבון נטפליקס.

אבל מה נטפליקס מתכוונת להציע שם בדיוק? אם להסתמך על ההצטיינות שלהם עד כה בתחום הקידום העצמי, היה ניתן לצפות שיהיו שם בעיקר הרבה מאוד משחקים מבוססי המותגים של נטפליקס. ואכן, בין המשחקים שניתן למצוא באפליקציה אפשר למצוא שלושה משחקים של "דברים מוזרים" (וגם טריילר למשחק עתידי של "בית הנייר"). אבל אפשר למצוא שם עוד כמה פנינים לא צפויות: כמו משחק הקלפים Exploding Kittens ואת Moonlighter, משחק תפקידים קטן וכיפי שיצא בשנת 2018 למחשב האישי ולקונסולות וזכה שם לשבחי המבקרים. נטפליקס היא הראשונה שמביאה אותו גם למסך הקטנטן של המובייל. גיבור המשחק הוא מוכר פשוט בחנות של נשקים וחפצי קסם, בדיוק מהסוג שגיבורים במשחקי פנטזיה אחרים עוברים בהן בשביל להצטייד בנשקים ובחפצי קסם בדרך להרוג מפלצות במבוכים ולהציל את העולם. במשחק הזה הגיבור בו זמנית עושה עסקים כשמוכר ציוד לגיבורים כאלו ובלילה מחלטר כגיבור לעת מצוא (בעיקר בשביל לרענן את המלאי של החנות שלו).

אף על פי שספריית המשחקים כרגע מצומצמת, חשוב לזכור שמדובר, כאמור, בגרסת טרום-השקה ומשחקים נוספים אמורים להצטרף אליה בקרוב. אחת ההכרזות המרגשות ביותר היא ההכרזה על שחרור המשחק Into the Breach למכשירים הניידים. מדובר במשחק אסטרטגיה המתרחש בעתיד הרחוק, בו האנושות נלחמת בצבא של קייג'ו (מפלצות ענק בסגנון גודזילה) והאנושות נלחמת בהן באמצעות רובוטים ענקיים. בגדול – "פסיפיק רים", הגרסה המפוקסלת. המשחק עצמו זכה בפרס "משחק האסטרטגיה הטוב ביותר" של 2018 בטקס פרסים מרכזי.

לנטפליקס יש מבחר רחב של סדרות וסרטים שיקבלו גרסת משחק, ביניהם "גמביט המלכה" ו"בית הנייר", שני כותרים שניתן בקלות לדמיין אותם כמשחק, האחד הוא, כמובן, משחק שח (ואולי לא "כמובן": נטפליקס גם הוציאה משחק לוח בתמת הסדרה שהוגדר כ"משחק שנעשה בהשראת שח" וכולל חוקים אחרים, קלפים ועוד פיצ'רים לא צפויים) והשני הוא משחק פעולה המדמה שוד בנק. ויש גם כותרים פחות צפויים כמו "חם, רותח, לוהט" שככל הנראה יהפוך לסימולטור דייטינג – ז'אנר משחקים שהיה פעם נטו משחקי נישה יפניים מוזרים ובשנים האחרונות תופס תאוצה במיינסטרים, בעיקר בעולמות המובייל.

אז רגע, איפה בודקים את כל זה? כל שעליכם לעשות זה להיכנס לאפליקציה במכשיר הנייד. בתחתית המסך, ממש ליד כפתור "דף הבית" יש כפתור "משחקים". אתם לוחצים על המשחק הרצוי ולאחר מכן האפליקציה תעביר אתכם לחנות המשחקים של מערכת ההפעלה הרלוונטית – כי עם כל הכבוד לפוש של נטפליקס, אפל וגוגל עדיין ממש לא ממהרות לשחרר את המונופול שיש להן על חנות האפליקציות.

נכון לעכשיו, ספריית המשחקים של נטפליקס לא דורשת תשלומים נוספים וניתנת כחלק מהשירות הכלול במנוי (ההולך ומתייקר תקופתית). ייתכן שלאחר שהספרייה תתרחב ותצא מהשלב הנסיוני שלה, החברה תחליט לבקש תשלום סמלי נוסף בעבור השירות, אך כרגע זה לא בתכנון. אז אם יש לכם מנוי לנטפליקס, וכנראה שיש לכם, עכשיו יש עוד ענף תוכן חדש ומרענן ששווה לבדוק, ובחינם (חתולים מתפוצצים זה השיט. תאמינו לנו).