בצל הקורונה, נטפליקס מרגיעה: לא צפוי מחסור בתכנים

בזמן שחברות תוכן אחרות נאבקות כדי למלא את לוח השידורים שלהן, משבר הקורונה לא משפיע כלל על נטפליקס. איך זה יכול להיות?

נטפליקס ׁ(צילום: שאטרסטוקׂׂ)
נטפליקס ׁ(צילום: שאטרסטוקׂׂ)

אחד החששות הגדולים ביותר של האנושות בזמן משבר הקורונה, אחרי הבריאות, העוני, הפוליטיקה והפערים החברתיים המעמיקים, הוא האם יהיה לנו מספיק מה לראות בטלוויזיה בזמן שאנחנו תקועים בבית. הפקות נסגרות בזו אחר זו, הפצת סרטים נדחתה למועד לא ידוע, חברות תוכן כמו דיסני והאחים וורנר מזיזות תכנים מצד לצד כדי למלא איכשהו את 2020, אבל בנטפליקס עסקים כרגיל.

בענקית הסטרימינג בטוחים שיש להם מספיק תכנים חדשים לכל השנה, מבלי להתעסק יותר מדי בריווחים בין תאריכי ההשקה. "רוב הסדרות והסרטים שיועדו לצאת ב-2020 כבר צולמו", אמר טד סרנדוס, מנהל התוכן של נטפליקס, בדו"ח הרבעוני. לדבריו, התכנים כבר נמצאים בשלבי הפוסט-פרודקשן. "למעשה, אנחנו כבר נמצאים די עמוק בעשייה של 2021. לא צפויה הזזת תכנים מורגשת, בטח שלא השנה".

איך יכול להיות שנטפליקס נמצאת במצב כל כך טוב ביחס לחברות התוכן והרשתות האחרות? סרנדוס הסביר כי נטפליקס עובדת בצורה שונה ביחס לשאר. מכיוון שהעונות אצלה משוחררות לצפייה בבת אחת, נטפליקס מצלמת אותן הרבה לפני תאריך העלייה. כרגע, לדוגמא, ישנם כ-200 פרויקטים שנמצאים בעבודה.

למעשה, נטפליקס מתכננת להוציא השנה יותר תוכן מקורי ממה שהוציאה בשנה שעברה, בנוסף לתכנים שהיא רוכשת. היא יכולה גם לשמש אכסניה לסרטים שהיו מיועדים לצאת לקולנוע והקרנתם נדחתה למועד לא ידוע בשל הקורונה – וכך גם האולפנים מרוויחים. בקיצור, יש לנו דאגה אחת פחות על הראש.