נטפליקס חושפת: אלו התכנים הכי נצפים בישראל מדי יום

ענקית הסטרימינג לא פירטה כיצד דורגו הסדרות והסרטים ברשימה, אבל אפשר ללמוד ממנה כמה דברים. נגיד, שהטעם שלנו בסרטים ממש מחורבן

מתוך "Love is Blind"
מתוך "Love is Blind"
25 בפברואר 2020

נטפליקס, אחת הפלטפורמות הכי פופולריות בעולם, לא אוהבת שקיפות. מדי פעם היא משחררת איזה פרט מידע עמום, לפעמים היא מנסה לעבוד עלינו, אבל אף פעם לא באמת ברור עד כמה התכנים שלה באמת נצפים. היום היא עשתה צעד קטן לכיוון הנכון, כששחררה לאוויר העולם פיצ'ר חדש שחושף את 10 תכני המקור הכי פופולריים במדינת המשתמש – ויתעדכן מדי יום.

למעשה, ישנן שתי רשימות נפרדות לסרטים ולסדרות, אך בעמוד הבית התכנים מדורגים במעין רשימה מאוחדת (כך, ברשימה הנפרדת "חברים" נמצאת במקום ה-8, וברשימה הכללית במקום ה-9). התכנים שנכנסו לרשימת הטופ טן היומית מסומנים בתג אדום, והקלקה על החץ התחתון חושפת לאיזה מקום הם הגיעו היום. הרשימות הנפרדות מקובצות בעמוד הסרטים ובעמוד הסדרות.

פיצ'ר הטופ טן של נטפליקס
פיצ'ר הטופ טן של נטפליקס

נטפליקס כמובן לא חושפת לפי מה נקבעה הפופולריות. ההנחה ההגיונית היא שהיא תכניס לרשימה צפייה של 60% לפחות מהתוכן, אבל בדצמבר האחרון, לדוגמא, היא פרסמה את רשימת התכנים הכי נצפים ב-2019 – ואז התגלה כי היא סופרת כל צפייה של עד שתי דקות, ולכן לא אמינה בעליל.

מהסיבה הזאת קשה שלא להטיל ספק גם בשיטת הדירוג של הפיצ'ר החדש, אבל נעבוד עם מה שיש. לרשימת הטופ טן הישראלית הכללית לא נכנסה אף סדרה מהז'אנר הכי מהוקצע של נטפליקס – הדוקו פשע. מה כן נכנס? שתי תוכניות ריאליטי: "Love is Blind" הסופר דופר פופולרית שהגיעה למקום השני, ו"Babies" המפומפמת עד מוות שחושפת כיצד תינוקות חווים את המציאות בשנה הראשונה לחייהם (מקום רביעי). למקום השלישי הגיע "הדבר האחרון שהוא רצה", מותחן פוליטי בריטי-אמריקאי שעלה לשרת לפני ארבעה ימים וכנראה סיפק צמא לסרטים חדשים. "חברים" במקום התשיעי, "לכל הנערים שאהבתי 2" במקום האחרון, ואת ראש הרשימה כבשה "נרקוס מקסיקו".

הרשימה הנפרדת של הסדרות די דומה לזו הכללית, אבל רשימת הסרטים מצביעה על טעם נורא (אוביקטיבית!) בסרטים. הסבר אפשרי לכך הוא שאת הסרטים שאנחנו באמת אוהבים אנחנו לוקחים ממדף הסרטים ההוליוודי של נטפליקס – אלה שלא נכנסים לרשימה – פשוט כי שלה לרוב נוראיים.

רשימת הטופ טן הכללית

1 – נרקוס מקסיקו
2 – Love is Blind
3 – הדבר האחרון שהוא רצה (The Last Thing He Wanted)
4 – Babies
5 – חינוך מיני
6 – ויקינגים
7 – המפתחות של משפחת לוק (Locke & Key)
8 – אדם זר (The Stranger)
9 – חברים
10 – לכל הנערים שאהבתי 2 (To All the Boys: P.S. I Still Love You)

רשימת טופ טן סדרות

1 – נרקוס מקסיקו
2 – Love is Blind
3 – Babies
4 – חינוך מיני
5 – ויקינגים
6 – המפתחות של משפחת לוק (Locke & Key)
7 – אדם זר (The Stranger)
8 – חברים
9 – פאודה
10 – את (You)

רשימת טופ טן סרטים

1 – הדבר האחרון שהוא רצה (The Last Thing He Wanted)
2 – לכל הנערים שאהבתי 2 (To All the Boys: P.S. I Still Love You)
3 – Isi & Ossi
4 – מיליארד סיבות לשוד (Tower Heist)
5 – יהלום לא מלוטש
6 – אני מכריז עליכם צ'אק ולארי
7 – ואן הלסינג
8 – התפשטות
9 – מבול של צרות
10 – מחתרת השישה

 

מרוצים מחיי התרבות בתל אביב? בואו לענות על סקר טיים אאוט העולמי