רוק אנד ראמבל: המהלך שיעלה לנטפליקס חמישה מיליארד דולר

הסטאר חזר לבקר. דה רוק (דווין ג'ונסון) ב"Raw", ינואר 2024 (צילום: יחסי ציבור/WWE)
הסטאר חזר לבקר. דה רוק (דווין ג'ונסון) ב"Raw", ינואר 2024 (צילום: יחסי ציבור/WWE)

ענקית הסטרימינג תשלם חצי מיליארד דולר בשנה תמורת זכויות השידור החל מינואר 2025 של כל תוכניות ואירועי ה-WWE, ובמרכזן התוכנית השבועית המרכזית בשידור חי, "Monday Night Raw". העסקה צפויה להביא לנטפליקס מיליוני מנויים חדשים בארצות הברית וברחבי העולם

את שנת 2023 סיימה נטפליקס כשהיא נחשבת למנצחת במלחמות הסטרימינג, כשמרבית המתחרות שלה בארצות הברית, למעט דיסני+, עוברות טלטלות וקיצוצים ומחפשות שותפויות אסטרטגיות. את שנת 2024 פותחת נטפליקס בהכרזה שנראית קצת מטורפת: ענקית הסטרימינג תשלם חצי מיליארד דולר בשנה, כל שנה למשך עשור, כדי להעביר אליה את זכויות השידור של תוכנית דגל שבועית אחת. בום.

>> מה חדש בנטפליקס: 7 סדרות (וסרט) שבטח תרצו לראות בפברואר

לתוכנית הזאת קוראים Monday Night Raw, והדגל הוא הדגל של ה-WWE, והבום הזה נשמע כמו חבטה כבדה ומבוימת היטב של קרב היאבקות מקצוענית. נטפליקס תשדר החל מינואר 2025 את התוכנית השבועית המרכזית של ה-WWE, מהתוכנית הנצפות ביותר בארצות הברית בכבלים בשידור חי, שזכויות השידור שלה היו עד כה בידי NBCUniversal על שלל זרועותיה. על פי הדיווחים, נטפליקס הסכימה להכפיל את מה ששילמו עד כה המתחרים תמורת זכויות השידור. נטפליקס תוכל לסגת מהחוזה אחרי חמש שנים במקרה שלא יוביל לתוצאות המצופות או להאריך אותו בעשור נוסף.

נטפליקס תשדר את התוכנית בלעדית בארה"ב, בריטניה, דרום אמריקה וטריטוריות נוספות שיתווספו עם הזמן, לא ידוע בשלב זה אם ומתי תהיה ישראל ביניהן. בנוסף, תהפוך נטפליקס גם לבית של התוכניות השבועיות המשודרות מחוץ לארצות הברית, "סמאקדאון" ו"NXT". ההסכם כולל גם את שידורי הלייב של אירועי הרסלמאניה, סאמרסלאם ורויאל ראמבל – כולם אירועים שמושכים עשרות מיליוני צופים מסביב לעולם – ואף את הפקתן של סדרות עתידיות וסרטים דוקומנטריים. לאורך השנים הצליח ה-WWE לייצר כוכבי ענק כמו דווין ג'ונסון וג'ון סנה, והם מקפידים לחזור לזירה מדי פעם כדי לא לשכוח מאיפה באו (או במקרה של ג'ונסון, להפוך לשותף בחברה).

נטפליקס מגיעה באיחור מסוים לזירת שידורי הספורט החיים בסטרימינג, אחרי שאמזון נעלה זכויות שידור על משחקי יום חמישי ב-NFL לעשר שנים, בעוד שירות הסטרימינג פיקוק זכה ל-23 מיליון צופים בשידור סטרימינג ראשון של משחק פלייאוף ב-NFL. בשנה האחרונה התנסו בנטפליקס במספר שידורים חיים, הראשון שבהם היה המופע של כריס רוק בשידור חי במרץ 2023, אך זו הפעם הראשונה שהיא נערכת לשידור אירועי ספורט גלובליים בהשקעה כבדה. מעריצי ה-WWE בישראל ירוויחו, לגבי כל השאר עוד נראה.