הדור הבא: המשפחה שמאחורי מוטפאק פתחה מסעדת גריל טורקית

שומעים את מחיאות הכפיים. ניבו (צילום: אורטל אולגון)
שומעים את מחיאות הכפיים. ניבו (צילום: אורטל אולגון)

היי, עבורנו זה הכי ברייקינג ניוז שאנחנו יכולים לדמיין: ג׳אן אולגון, שאתם מכירים בתור האיש שהכין לכם את האיסקנדר הכי טוב בעיר, פתח מקום טורקי חדש ומשפחתי בפלורנטין. בתפריט - קבב טורקי מהחלומות שלכם, סטייק בפיתה ושפע בשרים. תאכל ת'לב ארדואן

6 במרץ 2024

ממש מתחת לאף שלנו, כך מסתבר, המוסד הטורקי האהוב מוטפאק החליף ידיים בשנה שעברה. אם לא הרגשתם בשינוי בטעם, כנראה שזה כי המתכונים, חומרי הגלם ומוצאו הטוריקי של הבעלים החדש נשמרו. אבל משפחת אולגון, שהיו הבעלים המקוריים של הדונרייה המושלמת מסלמה, כבר לא מחזיקים בבעלותה. אבל החשק לבשר טורקי טוב נשאר במשפחה, ונראה שעכשיו אנחנו זוכים לקבל את מה שאמורה להיות – אולי רק בדמיון שלנו – מוטפאק 2.0: הדור הבא.

>> השפית לילך רווה משנה מקום, משנה מזל, ומה זה משנה מה המגדר שלה

את מוטפאק הקימו קיה וג'אן אולגון, אב ובן (בהתאמה), שניהלו והפעילו את הדוכן/מסעדה במשך כ-5 שנים. כאשר קיה האב החליט לשוב לטורקיה, ג׳אן העדיף להקדיש יותר זמן לחיי המשפחה, בין היתר כי העבודה במוטפאק מאומצת. שנה לאחר המכירה, והאהבה למטבח חזרה לדגדג באצבעות, וג'אן החליט לפתוח מקום טורקי חדש, עם אותה גישה משפחתית שעבדה גם במוטפאק.

קטן כל כך עד שכמעט תפספסו אותו. ניבו. צילום: יעל שטוקמן
קטן כל כך עד שכמעט תפספסו אותו. ניבו. צילום: יעל שטוקמן

ניבו, הקרוי על שם ניב, בנו של ג׳אן, נפתחה בימים אלה בפלורנטין. מדובר במסעדת גריל טורקית, עם טוויסט מזן "הכל נשאר במשפחה". במטבח ליד ג'אן תמצאו את אחותו סלין (גם היא פנים מוכרות ללקוחות מוטפאק), כשאשתו אורטל אמונה על הניהול השוטף, וההורים משגיחים על המתרחש מטורקיה. ״מאוד חשוב לי שהכל יישאר במשפחה״, מספר לנו ג׳אן, ״זה גם מאפשר לי לתמחר באופן הוגן, ולהשתמש בחומרי גלם איכותיים, שעל זה אני לא מתפשר״.

אז אמנם את הדונר והאיסקנדר המופלא של מוטפאק לא תמצאו כאן, אבל הפתעות אחרות בהחלט, ובראשון קבב טורקי מופלא. כשנכנסים לניבו הניקיון הבוהק בולט לעין, וזה בהחלט מעורר תיאבון, שמגיע לשיאו ברגע שרואים את ג'אן במקומו הטבעי – על יד הפלאנצ'ה, חותך, מטגן, צולה, מנפנף, מחלק הוראות בטורקית, ומתבל ביד מיומנת תוך כדי המלצות לסועדים על מה הכי כדאי לשלב במנה.

כן אנחנו ניקח עוד מלא יוגורט בקבב, תודה. ניבו. צילום: יעל שטוקמן
כן אנחנו ניקח עוד מלא יוגורט בקבב, תודה. ניבו. צילום: יעל שטוקמן

מנת הדגל של ניבו היא, כאמור, קבב טלה איכותי ומתובל כהלכה, שמוגש על יוגורט עשיר וחמצמץ. מידת עשייה מדויקת, תיבול ייחודי וביס חלומי שמשתלב נפלא עם היוגורט, והרבה אופציות להזמין בצלחת (65 ש"ח) עם שתי תוספות לבחירה, או באחד מהפחמימות הטריות (פיתה 50 ש"ח, בגט 45 ש"ח, לאפה 47 ש"ח), כולן נאפות במקום. עוד בתפריט תמצאו סטייק אנטריקוט מבשר מובחר (48 ש"ח בפיתה), שניצל ביתי או חזה עוף במרינדה (38 ש"ח לפיתה), פרגית עסיסית על הגריל (40 ש"ח לפיתה) – גם הם זמינים בצלחת, בגט או לאפה לבחירתכם.

ג'אן על הגריל, הכל כרגיל. ניבו. צילום: יעל שטוקמן
ג'אן על הגריל, הכל כרגיל. ניבו. צילום: יעל שטוקמן

טוויסט מעניין נוסף תמצאו בצ'יפס, אותו ג'אן חותך ומטגן ממש במקום, ומוסיף אליו מתערובת התבלינים הסודית. התוצאה היא צ׳יפס פריך, טרי וחמים, עם אקס פקטור מסקרן שנוצר בעקבות התיבול. לא רצינו להפסיק לאכול ממנו, וכך גם אתם. לטורקיה כבר לא בטוח שנטוס בקרוב, אז אז מזל שעם מקום כזה, זה כמעט מרגיש שאנחנו לא צריכים. ג'אן כבר יסדר אותנו.
ניבו, ויטל 2. פתוח בימים א'-ה' בין 11:00-21:00, שישי ושבת סגור