נסיך צפרדע

חושבת שמצאת את מיסטר פרפקט? זה הזמן לבדוק איפה הקאץ'. על הטרגדיה של הבחורים שחושבים שהם גדולים מהחיים

8 בדצמבר 2013

טי שרט מהוקצעת, נעליים מתוקתקות, קרחת מוקפדת וחיוך של גו גטר תל אביבי שראה כבר הכל ומוכן לכבוש את הפסגות המושלגות ביותר. נפגשנו לאחר שהתעקש לכוס יין סולידית. הוא מצא חן בעיניי כבר אז, אבל ניסיתי להבין מה מסתתר מאחורי המבט שלו – אם יש בו גם את החום שאותו אני מבקשת לעצמי, את היכולת להכיל את תעצומות נפשה של אישה. הגינונים שלו אה לה קרי גראנט המסו אותי. לא היה צריך לבקש ממנו דבר, היה לו ברור כשמש שעליו לאסוף אותי לפני דייט, להזמין אותי למסעדות שוות, להיות זה שיוזם ומתקשר ושעליו לחכות בסבלנות לפני שהוא פולש למרחב הפיזי שלי. לאחר שכבר חשבתי שטקסי החיזור תמו ועברו מהעולם הזה, בא מיסטר פרפקט והוכיח לי אחרת.

אבל עזבו את גינוני הג'נטלמן. מעבר לכל אלה היה לו אכפת. האהבה שלו התבטאה במעשים. הוא עזר לי בעסק הפרטי שלי, חיבק אותי בלילה והתרגש עד עמקי נשמתו כשהזלתי דמעה, נפעם מהיכולת שלי להיחשף בפניו. והדובדבן שבקצפת המאנש: לא היו לו שקרים לבנים, לא "ידידות" מהעבר, לא אקסיות מיתולוגיות ולא משחקי אגו או צומי.
בנות, אני מדברת על מילת הקוד "גבר", זו שאחרי כמה שנים בעולם הדייטים העירוני כמעט לא עלתה על שפתיי. נכבשתי. גם אתן הייתן נכבשות.

כשרק התחלנו לצאת, חברה אמרה לי שגבר כל כך שפוי ומצליחן לא נשאר רווק עד גיל 39. "אנחנו עוד נגלה את הקאץ' שלו", היא אמרה לי. חשבתי שמדובר בעוד אמירה פולנית, אבל הקאץ' תמיד תופס אותך בסוף, גם אם את יודעת לרוץ ממש מהר.

לא שונאת אותך, מפחדת ממך. פרידת הפוסט-איט המפורסמת ב"סקס והעיר"
לא שונאת אותך, מפחדת ממך. פרידת הפוסט-איט המפורסמת ב"סקס והעיר"

"לא יזיק לכם להשתמש באמצעי מניעה", הוא היה מעיר מדי פעם ליד מיני וואן משפחתי או כשהסתדרו שורה של עגלות בפתח הבניין שלו. זה שעשע אותי, הרי גם אני לא תמיד הבנתי אנשים שעושים ילד כל שנה כשהם בקושי מצליחים להחזיק את עצמם. מאוחר יותר התברר גם שלמרות אהבתו הרבה לבני משפחתו הוא בקושי פוגש אותם. הוא הסביר לי שהוא בז ל"חיים הקטנים", והתכוון בזה לזוגות סטנדרטים ללא שאיפות מיוחדות שכוללת חתול, ילד, טלוויזיה ומוות אטי. הזדהיתי עם האמירה הזאת, ועם זאת הסתייגתי בתוכי. אני בהחלט מעונינת ליצור משהו גדול יותר ממשפחה בחיי, אבל אני גם כמהה לא פחות לבן זוג שיהיה שם לצדי באש ובמים ולפרי בטן בשלב זה או אחר. כן, משפחה זה בנאלי, כולם עושים את זה, אבל זה לא הופך את זה לפחות חשוב. יותר מזה – משפחה היא הגב שלך בדרך לעשיית דברים גדולים, והתכחשות לפן האנושי הזה מביאה אנשים בזקנתם לחרטה גדולה.

אז הנה הקאץ'. לגבר חלומותיי יש אידיאות מכאן עד לאולימפוס וסטארט־אפ שהולך לכבוש בסערה את השוק ולשנות את חוקי המשחק, אבל הוא לא חולק איתי את ההבנה שאהבה וזוגיות זה כוח עצום, ושהאושר "הקטן" של משפחה זה דבר ענקי. הכנות שלו חייבה אותו לומר לי זאת כעבור כמה חודשים, אחרי שהוא ישן איתי בלילה, פגש את ההורים והפיק לי אחלה יום הולדת. אכן בחור מושלם, רק כזה שלא יודע להשקיע בסטארט־אפ של החיים.

ברור לי שהוא ימשיך הלאה לעוד מערכת יחסים שתיקטע באכזריות ברגע שהבחורה תתחיל לעשות סימנים של ביוץ. ברור לי שמדובר בסוג הגברים המטעה, המתעתע והמטלטל ביותר, אלה שיודעים בדיוק איך להתנהג וברגע שבו את מרשה לעצמך להישען אחורה זזים בפתאומיות ומשאירים אותך מדממת על האספלט. אז כשאתן נכנסות לקשר בדקו טוב איפה הגבר שלכן נמצא. גם אם הוא עושה קולות של מחויבות וגם אם לא נעים להעלות נושאים כבדים באמצע דייט מהסרטים. בסוף, כשהלב שלכן ייחבט במדרגות ושלו יישאר בוהק וחסין, הוא לא ייראה לכן מיסטר פרפקט.