על ליטיגציה ודקורציה: עורכת הדין שהקימה מותג נעליים מושלם

לכאורה, סיפור שלא אמור להזיז לאף אחד. הקטע הוא שהנעליים שנוי מעצבת הן די מוצלחות ואפילו מאוד, ועכשיו הן נמכרות ביריד שופוני

נעלי אמריה. צילום: יח"צ
נעלי אמריה. צילום: יח"צ
17 באוקטובר 2018

היו ימים שבהם גלית נוי הייתה בחורה שמגשימה חלומות של הורים יהודים סטריאוטיפיים. היא הלכה ללמוד משפטים ואף עסקה בעריכת דין במשך שנים ארוכות, עד שיום אחד הבינה שהיא התבלבלה ושהיא בכלל לא פליזרית. באופן טבעי, היא התחילה לעצב נעליים. לכאורה, סיפור שלא אמור להזיז לאף אחד. הקטע הוא שהנעליים שנוי מעצבת הן די מוצלחות ואפילו מאוד. הקולקציה החדשה למשל, זו שמיועדת עבור סתיו/חורף 2018־2019 מאופיינת בחיתוכים גיאומטריים בהשראת הצייר פול קליי, עם צבעוניות סתווית שמזכירה את הטבע שליד סטודיו המעצבת בחופית.

נעלי אמריה. צילום: יח"צ
נעלי אמריה. צילום: יח"צ
נעלי אמריה. צילום: יח"צ
נעלי אמריה. צילום: יח"צ

למותג הנעליים הדנדש שלה, שהחל לפעול רק לפני שנה, היא קראה Amria, שילוב של שמות בנותיה: עמית, אריאל ואביה. את סגנון העיצוב שלה היא מכנה "נקי ומינימליסטי", ומוסיפה: "אחרי 20 שנים שבהן כלי העבודה העיקריים שלי היו הכתיבה והליטיגציה התחלתי ללמוד שפה חדשה לגמרי, עולם חדש של אמנות ויצירה". לדברי נוי, היא שואבת השראה מנשים כמו ג'יין בירקין – "הן בצעירותה והן כיום. אני מעריכה את ההשלמה שלה עם ההתבגרות והיעדר המלחמה בגיל, ב'זִקנה' ובסממנים שלהם".

נעלי אמריה. צילום: יח"צ
נעלי אמריה. צילום: יח"צ

למזלכן הרב נוי משתתפת ביריד שופוני שייערך בסוף השבוע הקרוב, ואף מעניקה 20 אחוז הנחה על הדגמים החדשים שלה ו־40 אחוז על דגמי הקיץ לכבוד המאורע. טווח המחירים של המותג במכירה ינוע בין 400 ל־1,030 ש"ח.

יריד שופני יתקיים בתאריכים 18.10 (16:30־21:30), 19.10 (9:00־18:00), 20.10 (10:00־19:00) מחסן 2, נמל יפו