"נפגשים": סדרת הרצאות בחינם עם אנשי תקשורת בנמל תל אביב

במסגרת אירועי "נפגשים", כמה מאנשי התקשורת והתרבות הבולטים בישראל יעבירו הרצאות פתוחות ללא תשלום במסעדות ובתי קפה במתחם יריד המזרח ונמל תל אביב

יאיר ניצני. צילום: יח"צ
יאיר ניצני. צילום: יח"צ
28 באוקטובר 2015

במהלך חודשי נובמבר ודצמבר, תתקיים סדרת הרצאות מגוונות ומעשירות בנושאי תרבות ותקשורת. את ההרצאות יעבירו אנשי עיתונות וטלוויזיה מהמובילים והמסקרנים בארץ, כגון: הזמר והשחקן יאיר ניצני, העיתונאי והתסריטאי רן שריג, הכתב המדיני אודי סגל, העיתונאית והסופרת ענת לב אדלר ועוד רבים.

ההרצאות יתקיימו אחת לשבוע, בשעה 20:00 בערב בימי רביעי, החל מתחילת חודש נובמבר, באחת מהמסעדות ובתי הקפה של נמל תל אביב ויריד המזרח.

 

פירוט ההרצאות:

 

תקשיבו טוב – מהפרעת קשב למרכז הפריים טיים

מרצה: יאיר ניצני
4.11.2015, ג'אפניקה
יאיר ניצני, מגיש טלוויזיה ומוסיקאי מספר בהרצאתו המרגשת על ילדותו, נעוריו וחייו הבוגרים  כמי שהיה לקויי למידה וסובל מהפרעת קשב בעצמו וכאב לשלוש בנות המסתמנות ככאלה. ניצני שסיים את התיכון בזחילה, שהמורים הבטיחו לו ש"ממנו לא יצא כלום" מספר בגילוי לב על הקשיים שהובילו אותו אל צמרת תעשיית הבידור המוסיקה והטלוויזיה בישראל.
ההרצאה מלווה בקטעי וידאו.
משך המפגש – שעה.

 

יאיר ניצני. צילום: יח"צ
יאיר ניצני. צילום: יח"צ

 

שלמה מעוז
קפה גרג 11.11
כלכלה ישראלית וכלכלה עולמית בצל המשבר. הרצאתו של שלמה תעסוק בהתפתחות הכלכלית העולמית בשנים הקרובות עפ"י אזורים ומדינות מסוימים/ות והשינוי במאזן הכלכלי הגלובלי לכיוון שחקניות חדשות. במה כרוך השינוי, תוצאות השינוי העולמי ומשמעותו, כיצד נערכים לשינוי ומה המסקנה לגבי התעשייה הישראלית האמורה לנצל הזדמנויות תוך שינוי בתפיסתה הנוכחית?

פאוד'ה
מרצה: ליאור רז
18.11.2015, דרבי בר
זהו מפגש אינטימי ומיוחד עם מי שחי חיים כפולים בשם המדינה והחליט לכתוב על זה. ליאור רז, היוצר והשחקן הראשי בסדרת המופת הישראלית "פאוד'ה" מספק הצצה מבפנים לפעילותה של יחידת המסתערבים. בהרצאתו משתף ליאור בחוויות שלו על הקרבה, שנאה, יחסים, הקונפליקטים, הכאבים, הפחדים, המסירות, המורל, חברות, הליכה על חבל דק בין החיים והמוות, העבודה המשותפת בין יהודים לערבים והאימפקט של הסדרה על הציבור הישראלי הערבי והיהודי.
במסגרת ההרצאה מוקרנים קטעים מהסדרה וליאור עונה על שאלות מהקהל.
משך המפגש – שעה.

"רמזור"/ "מחוברים"- הסיפור האמיתי
מרצה: רן שריג
25.11.2015, קפה לנדוור
רן שריג מנסה להבין יחד עם קהל המאזינים אם הגבר החדש הוא לא גם הגבר החלש? האם הנשים שבאמת כ"כ חיכו לשוויון בו גברים לוקחים חלק פעיל בתפעול ותפקוד הבית והיחסים, לא התגלה כ"קללת" הנשים? האם אלה הגברים השווים שהאישה תמשך אליהם או שהם בעצם ייתפסו בעיניה כגברים "כוסיות"? (נתמך במחקרים). שריג מדבר על נישואין וגירושים ומה שביניהם, מראה כיצד אפשר לקחת כאב ולהפוך אותו לזהב ומוכיח איך ניתן להפוך טרגדיה אישית לקומדיה הכי מצליחה בישראל, ובסופו של עניין שריג (שכבר הבין..) יסביר למה לדעתו, המחויבות לדבר ולכתוב אמת ככלי לשחרר את עצמך וגם אנשים מסביבך שקולה לבריחה מכלא!
ההרצאה משולבת בקטעים מהסדרה רמזור.
משך המפגש – שעה

קיצור תולדות הספין
מרצה: אודי סגל
2.12.2015, ג'אפניקה
מהו ספין? איזה סוגים של ספין ישנם? ואיך מנהיגים בארץ ובעולם משתמשים בהם כדי לעצב מציאות או להסיט את אור הזרקורים לכיוון הרצוי להם? את המפגש פותח סגל בהרצאה בה מובאות דוגמאות וסרטונים מהארץ והעולם, וניתן הסבר מעמיק על מהו ספין ועל היכולת להשתמש בספין התקשורתי ככלי הכרחי בארגז הכלים של כל חברה מסחרית וכל מנהל בעידן התקשורת המודרנית. סגל מגיש את ההרצאה בסגנונו המשוחרר והמבדר, תוך שהוא נוגע בנקודות ודוגמאות המוכרות לכולנו ברמה הבינלאומית.
משך המפגש – שעה

 

אודי סגל. צילום: יח"צ
אודי סגל. צילום: יח"צ

 

אור הלר
9.12 קפה גרג
עיתונאי ישראלי, משמש ככתב צבאי ומגיש מחליף בתוכניות אקטואליה בערוץ 10 ובהן 'תוכנית הבוקר עם אורלי וגיא', 'חמש עם רפי רשף' ו'לונדון את קירשנבאום'.
הלר החל את הקריירה העיתונאית שלו בשנת 1995 עם גיוסו לגלי צה"ל ככתב צבאי וכתב משטרה ומשפט. עם שחרורו החל לעבוד ככתב משפטי בעיתון מעריב. ב-2002 הצטרף לערוץ 10 בתפקיד כתב לענייני משטרה ומשפט.
בשנת 2004 מונה לכתב ערוץ 10 ו"מעריב" בפאריס, וסיקר, בין היתר, את: מותו של יאסר ערפאת, הפיגועים בלונדון  והמהומות בצרפת ב- 2005, הבחירות לנשיאות צרפת ומתקפת הטרור במומבאי (2008). בשנת 2008 ספג איומים על חייו מחייל רוסי בעת שסיקר את המלחמה בין רוסיה לגאורגיה. במבצע עופרת יצוקה בינואר 2009 היה העיתונאי הישראלי הראשון שנכנס לרצועת עזה יחד עם כוחות צה"ל כדי לסקר את פעילות צה"ל.‏ כמו כן סיקר את חקירת הפיגוע בנמל התעופה בורגס ואת הלוויית נלסון מנדלה בדרום אפריקה.
במבצע צוק איתן נלווה לכוח צה"ל שפעל בעזה נגד מנהרות החמאס וספג ירי נ"ט.‏ הלר כותב טור קבוע באתר מעריב השבוע, וכן כותב טורים באתר israeldefense ופרשנות בעיתון גלובס.

 

אור הלר. צילום: יח"צ
אור הלר. צילום: יח"צ

 

כותבת ומוחקת אהבה
ענת לב-אדלר
16.12 – לנדוור
האם אתם יודעים מה סוד הזוגיות ארוכת השנים? האם כבר גיליתם מה מחזיק זוגות לאורך זמן יחד? האם לדעתכם סיכוי למונוגמיה ולאהבה מתמשכת מול התשוקה שטורפת הכל? האם הביטחון יכול לנצח את ההרפתקנות? ואיך שומרים על בערת הנישואין לאורך זמן?
בהרצאה חושפנית, מרגשת ומרתקת, משתפת הסופרת ענת לב-אדלר במשבר האישי והזוגי שחוותה, ובעקבותיו כתבה את הרומן רב המכר "כותבת ומוחקת אהבה", וחופרת בשאלת השאלות: האם יש סיכוי לאהבה בעידן של ריבוי, פיתויים ושינויים?                                   "הרפתקאות אולי יסכנו אותך, אבל הברור מאליו יהרוג אותך ואני לא רציתי למות כל כך מהר", אומרת גיבורת הרומן "כותבת ומוחקת אהבה". אז מה בין תשוקה ומוות, ומה בין קיבעון וקיפאון? או כפי שמנסחת זאת חוקרת הארוטיקה אסתר פרל: "האם נוכל להשיג לאורך זמן גם אהבה וגם תשוקה, גם ביטחון וגם הרפתקנות באותה מערכת יחסים? אנחנו רוצים גם להתכרבל וגם להשתגע, והכל עם אותו בנאדם. האם זה אפשרי?"

דאע"ש ('המדינה האיסלמית') והמהפכות בעולם הערבי – תיעוד מהשטח
מרצה: איתי אנגל
23.12.2015, אגאדיר
איתי אנגל הוא העיתונאי הישראלי היחיד שדיווח מכל המוקדים בהם עולה האיסלם הקיצוני- מעירק, כורדיסטן, סוריה, מצרים, לבנון ויתר המהפכות בעולם הערבי שטורפות את המזרח התיכון כולו. בהרצאה הוא מביא תיעוד בלעדי שצילם בעירק ובסוריה לאורך השנים וממנו ניתן ללמוד על המסלול שהוביל ליצירתה של דאע"ש ויתר תנועות ההתנגדות שקורעות לגזרים את שתי המדינות בימים אלה.
משך המפגש – שעה.

 

איתי אנגל. צילום: יח"צ
איתי אנגל. צילום: יח"צ

 

חודשים נובמבר דצמבר

כל יום רביעי, שעה 20:00 בערב, נמל תל אביב ויריד המזרח

ההרצאות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום וללא הרשמה מראש

מספר המקומות מוגבל

מומלץ להגיע מוקדם!

 

ללו"ז המלא של סדרת ההרצאות, תאריכים ומנחים אורחים ניתן להיכנס לאתר יריד המזרח ולאתר נמל תל אביב