שוברים את הצלחת: מזללת אוכל רחוב יווני נפתחה בכיכר רבין

חזרתם מנופש באיי יוון עם קרייב מטורף לגירוס? מזללת אוכל הרחוב התל אביבית החדשה פיתוס תחסוך לכם את טיסת הלואו קוסט ותביא אליכם את יוון באקספרס לכאן

אוזו ופיתה. (צילום: אנטולי מיכאלוב)
אוזו ופיתה. (צילום: אנטולי מיכאלוב)
2 באוקטובר 2018

בזמן שנפשתם בהכל כלול בכרתים בחופשת סוכות, נפתחה מזללת אוכל הרחוב היווני פיתוס בכיכר רבין, באותו לוקיישן ממש שבו פעלה מסעדת שמונה המצוינת של השף המוכשר אורן גולדווסר, שהפכה לגילגולה האחרון לבר יקיטורי ואפילו לא הספקנו להתאבל כראוי על סגירתה.

קציצוס. (צילום: אנטולי מיכאלוב)
קציצוס. (צילום: אנטולי מיכאלוב)

 

פיתוס, ממש כפי שאפשר לנחש, הוא אכן צירוף של המילים פיתה ומיתוס, וההשקעה פה בפיתות גבוהה בהתאם. המסעדנים דניאל רקר וארז ולרשטיין (שגדל בעולם המסעדנות מהיותו בן למשפחת בית הפנקייק), שפתחו את פיתוס אופים את הפיתות המיוחדות במקום בהשראה יוונית, כלומר פיתה שטוחה, גדולה וחסרת כיס. בגרסה אחת של הפיתה הבצק מכיל יוגורט והגרסה השנייה היא טבעונית ומצטיינת בצבע סגול שבוודאי יהפוך אותה לכוכבת אינסטגרם.

פיתה לאינסטה. (צילום: אנטולי מיכאלוב)
פיתה לאינסטה. (צילום: אנטולי מיכאלוב)

 

הפיתות אורזות את המנה כמו לאפה, ואתם מזומנים להתלבט האם לבקש שימלאו את הפיתה שלכם בגירוס – השווארמה היוונית העשוייה בשר כבש – או בשיפודי סופלקי פרגית שנצרבים על ברביקיו הפועל פה על גז. שתי אופציות נוספות שיציעו לכם למילוי הפיתה הן של קציצות דגים או קציצות עדשים יווניות טבעוניות. בנוסף, יצטרפו לפיתה צזיקי, עגבנייה ובצל סגול (40-30 ש"ח למנה). התוספות מינימליסטיות וכוללות צ'יפס תפוחי אדמה או צ'יפס זוקיני.

שווארמה יוונית. (צילום: אנטולי מיכאלוב)
שווארמה יוונית. (צילום: אנטולי מיכאלוב)

 

כצפוי, המקום מעוצב בצבעים יוונים כחולים, הנברשות עשויות בקבוקי אוזו, והחוויה נעה בין אתונה לאיים. זאת ההזדמנות לצרף לארוחה שלכם בירה מיתוס מהחבית (15 ₪) או כוס של יין (20 ₪). האם גם אתם מאמינים שאוכל הרחוב של ציפראס עובד יותר טוב מציפרלקס? יא מאס!

פיתוס, מלכי ישראל 8, תל אביב, ראשון-חמישי 18:00-23:00 בתקופת ההרצה יהיה סגור בשישי-שבת ובחג, בהמשך שעות הפעילות יורחבו.