יו, מה זה?! הכירו את נקודת ה – U

הפרטנר שלך עדיין מגשש באצבעו אחר נקודת הג'י הנסתרת? תגידי לו שאפשר להירגע שם למטה. יש נקודה חדשה ונגישה

סקס. צילום: שאטרסטוק
סקס. צילום: שאטרסטוק
25 באוקטובר 2017

הציבור האמריקאי שמע עליה כבר מזמן, אבל אצלנו, משום מה, היא הצליחה עד היום לחמוק מתחת לרדאר. נקודת ה-U היא ככל הנראה הג'י-ספוט החדשה, שנחשבת לתחנה משמעותית במסלול הבאת האישה לכדי אורגזמה. עם זאת, קשה למצוא הכוונה מדוייקת למיקומה של הנקודה. הוראות השימוש על גבי הוויברטורים מכריזות בגאווה "כולל גירוי לנקודת היו", ולא מספקות שום הסבר נוסף, כאילו היה ה-U כפתור במקלדת של נרתיקנו.

סקס. צילום: שאטרסטוק
סקס. צילום: שאטרסטוק

עוד כתבות שיעניינו אותך:
למה לנשים קשה למצוא סקס?
עדויות מצמררות מהטינדר
כך הטיפול הפסיכולוגי הרס לנו את החיים

כדי להבין טוב יותר במה מדובר, יצאנו למסע אל נבכי הואגינה והרשת ויצרנו לכם מדריך מקיף, ממוקד, מעמיק, עדין וגזוז-ציפורניים אל עבר האורגזמה. אז לפני הכל, איך התגלתה נקודת ה-U?

לטענת המאמר שפרסמה העיתונאית מדלן מ. קסטלנוס באתר "ShareCare", "נשים רבות גילו את המקום הזה באמצעות הפרטנר שלהן, ששיפשף את ראש איבר המין שלו הלוך ושוב לאורך הנרתיק. נקודת ה-U יכולה גם להיות מגורה על ידי האצבעות, אבל תמיד עדיף ללטף את האזור מאשר ללחוץ עליו. זכרו," מזהירה קסטלנוס, "כמו איברים אחרים בוואגינה, מדובר במקום, לא כפתור".

סקס. צילום: שאטרסטוק
סקס. צילום: שאטרסטוק

על השאלה היכן נמצאת בדיוק הנקודה המדוברת, עונים אתרי המגזין בתשובות סבוכות וסותרות, שמותירות את הקוראת מבולבלת ובסופו של דבר מפקירים אותה להמשיך ולגשש באפלת הנרתיק.

מי שגילתה לנו את האור בקצה המנהרה היא הסקסולוגית המוסמכת ענת בן דוד, בעלת ניסיון של חמש עשרה שנה בתחום. לדבריה, "קוראים לזה יו ספוט כי למעשה לא מדובר בנקודה אלא באזור בעל צורת פרסה. הוא ממוקם מעל פתח האורטרה, שהוא הפתח שממנו יוצא השתן. אם נשרטט קו ישר מהדגדגן עד לפתח הנרתיק, נמצא את החור הקטנטן הזה. עכשיו תדמיינו יו הפוכה שהפתח שלה מופנה לעברו. אגב, שרטוט האות U היא גם התנועה שמומלץ לעשות כשמגרים את המקום – לעבור על פניו מימין לשמאל".

נקודת ה- U
נקודת ה- U

"האזור עשוי מרקמה עצבית שיכולה להביא לגירויו ולכן, כמו בכל מקום רגיש בגוף שלנו, קיימת סקאלה של גירוי שהקצה הרע שלה הוא מכאיב ולא נעים. כיוון שהמקום רגיש במיוחד, מומלץ לגרות אותו עם הלשון, או עם האצבע בתנאי שמרחתם עליה שמן קוקוס או שקדים".

יחד עם זאת, בן דוד מסתייגת מגישה טכנית בכל הקשור לסקס. "אני לא מאמינה ב'הפעל את הווייז ותמצא'. זו התבוננות גברית, טכנית. מיניות האישה היא עולם שלם ודינמי, ומעל הכל, כדי לחוות אורגזמה טובה חשוב שהאישה תהיה מחוברת לחווייה. חשוב לי לומר את זה, כי הרבה גברים קוראים מדריכים כמו זה שנתתי עכשיו, וניגשים אחר כך לבת הזוג שלהם כמו מכונאים. זה יוצר תסכול הדדי, כיוון שהגבר חווה כישלון, והאישה מרגישה שלא הצליחה לספק לו את הסחורה. אבל האמת היא שאין מסלול קבוע לאורגזמה, וצריך לזכור שמיניות זה דבר משתנה וחי, לא רק מאדם לאדם, אלא גם בין אדם לעצמו".

[interaction id="59f072c8b7556200010646a3"]