רוצים להרוויח כסף מהגג שלכם וגם למרר את חיי השכנים?

אם יש לכם גג כזה, יש על מה לדבר. הנוף מגג מלון טל (צילום: יח"צ מלונות אטלס)
אם יש לכם גג כזה, יש על מה לדבר. הנוף מגג מלון טל (צילום: יח"צ מלונות אטלס)

BMyGuest היא אפליקציה חדשה ששואפת לתווך בין בעלי נדל"ן נשחק לאלו הרוצים לשכור אותו לכמה שעות - וילה למסיבת רווקות, שאלוהים יעזור לכולנו, או משהו יותר צנוע כמו סטודיו להרצאה או גג למסיבת יום הולדת. האגודה לתרבות הדיור זה עדיין דבר שקורה?

3 באוגוסט 2022

בראשית, האל הטוב ברא את ה-airbnb, ונדמה שלא חלפו יומיים וכבר כולנו מכירים את הטיפוסים האלה שלא יכולים לצאת מהעיר ליומיים מבלי לנסות לסבלט את הדירה שלהם. עכשיו, אפליקציה חדשה תציע להם (ולמשתתפים חדשים בחגיגה) להשכיר את הנדל"ן שלהם לתקופות אפילו יותר קצרות – נגיד, ערב. או אחר צהריים. בתנאי שיש להם נדל"ן אטרקטיבי מספיק, זאת אומרת. האפליקציה החדשה BMyGuest בעצם עובדת בשיטת "אתה צריך מסיבה, אני צריך פרנסה": היא מיועדת לתיווך בין בעלי גג/סטודיו/וילה שווים במיוחד לבין כאלו שמחפשים חלל לאירוע שלהם (יום הולדת? הרצאה? מסיבת רווקות, לא עלינו?). דייר הקבע הולך לישון אצל חברים, המסיבה מתקיימת אצלו בבית, וכולם מרוצים. ואם זה נשמע לכם מופרך, מפתחי האפליקציה מבקשים להזכיר שממש לפני רגע, בסגרי הקורונה (זה לא באמת היה מזמן, זה רק מרגיש ככה) הופעות בחצרות של בתים לגמרי היו קטע.

לפי אנשי BMyGuest, באפליקציה יש כרגע מאגר של כ-400 מארחים (עם 900 ברשימת המתנה), שעד כה – בפרק הזמן הקצר מאוד בו האפליקציה נמצאת בחוץ – ארגנו כבר 50 אירועים. חוץ מזה, המערכת מציעה את כל הפונקציות שאנחנו מכירים מאפליקציות כמו airbnb, כלומר מערכת לארגון האירוע, גביה (ומהצד השני, תשלום מאובטח), והכי חשוב – מידע על האורחים/מארחים. כן כן, הנה עוד אפליקציה בה תוכלו לדרג אנשים במס' הכוכבים לפי כמה שחיבבתם אותם, שזה מה שכולנו רוצים באמת.

אבל, יש בעסקה הזאת עוד צד שצריך לדבר עליו – הצד של השכנים. אנחנו כבר יודעים שדירות airbnb הן גם "ווין ווין" שכזה עבור המשכיר והשוכר, אבל השכנים ממש לא תמיד מרוצים, בטח לא אם הדירות הופכות לדירות של מסיבות. נכון שהתופעה הזאת כבר כאן – וילות, פנטהאוזים וכו' כבר הפכו מזמן לבתי עסק עם דלת מסתובבת של אורחים. אבל השאלה היא האם BMyGuest תשמור על החזון האידילי שלה של אירועים מנומסים שכולם מרוצים מהם או רק תעמיק את ייסורי השכנים מבעלי נדל"ן נחשק שמעוניינים ברווח מהיר. בכל מקרה, אם אתם רוצים לבדוק את האפליקציה בעצמכם, לא משנה מאיזה צד (אנחנו לא שופטים. אלא אם כן אתם שכנים שלנו, ואז אנחנו שופטים לאללה) – היא נמצאת גם בחנות האפליקציות של אייפון וגם של אנדרואיד.