מצב פיתה: מה קרה לסביח טשרניחובסקי? בדקנו את התעלומה

זה לא כל כך נעים לראות סביח סגור. סביח טשרניחובסקי בחורבות (צילום: יעל שטוקמן)
זה לא כל כך נעים לראות סביח סגור. סביח טשרניחובסקי בחורבות (צילום: יעל שטוקמן)

סביח טשרניחובסקי, ממוסדות אוכל הרחוב האהובים בעיר, נראה בשבוע האחרון כשהוא בחורבות. אלפי מכורים הביעו דאגה עמוקה לגורלו ואנחנו יצאנו לבדוק מה נסגר ויש לנו חדשות טובות: הוא לא נסגר. כל הפרטים אצלנו

4 באוגוסט 2022

בימים כתיקונם, סביח טשרניחובסקי הוא אחד הספוטים הידועים והאהובים בעיר בכל מה שקשור לאוכל רחוב זול, טרי, מוקפד וטעים טעים. אבל הימים אינם ימים כתיקונם. בשבוע האחרון עמדו אלפי אנשים תוהים ועצובים אל מול חורבות סביח טשרניחובסקי. כמהים לפחמימה רכה ומנחמת ומופתעים עד עמקי נשמתם, שאלו את עצמם אותם האנשים, איך, כיצד ומה לעזאזל קרה? חשבתם שזה לא נעים לראות גן סגור? דמיינו את עצמכם רעבים מול סביח סגור. לא קל.

ובכן, האם הסביח האהוב בעיר נסגר ללא הודעה מוקדמת? יצאנו לבדוק. 

געגועים קשים לפיתה. סביח טשרניחובסקי (צילום: אנטולי מיכאלו)
געגועים קשים לפיתה. סביח טשרניחובסקי (צילום: אנטולי מיכאלו)

לאחר מספר טלפונים והתחקות אחר גורמים חסויים (ושמורים במערכת), התברר לנו שקודם כל, לפני הכל, אפשר להירגע: הסביח לא נסגר – רק עובר דירה. נמשיך ונרגיע: הוא אפילו לא מתרחק יותר מדי ממיקומו הנוכחי. מי שהתרגלו לאכול סביח אחרי העבודה, לאחר שיטוט בכיכר ביאליק או אולי אחרי רחצה בים – יוכלו להמשיך ולעשות זאת משום שהסביח רק עובר בשכנות לאלנבי פינת טשרניחובסקי ועל כן, ימשיך גם להיקרא בשם הממותג והקליט – סביח טשרניחובסקי.

אם קשה לכם עם שינויים אנחנו כאן כדי להרגיע שכנראה גם בסניף החדש תעמדו בתור, תהיו חייבים לשים חציל מטוגן ותהנו מאחת ממנות הסביח הכי טובות בתל אביב. עוד נספר כי הסניף החדש יהיה משופץ ורחב ידיים וצפוי להיפתח בתוך שבועות אחדים. בנוסף, הוא גם ישכון לצד מקדש פחמימות אפויות נוסף – הלוא הוא סניף של אבולעפיה. כך שאם תרצו לקנח אחרי הסביח בקלצונה נוטלה, איש לא יוכל לעצור בעדכם. וככה אנחנו אוהבים את הפחמימות שלנו – בלתי ניתנות לעצירה.