סגול ולאכול: צאו לראות את האביב מתעורר בפסטיבל "צלילי טבע"

תורמוסים, מוזיקה, אמנות ואוכל הם שילוב מושלם שיגרום לנו לצאת מגוש דן לעבר מושב היוגב ויוקנעם. הכנו עבורכם המלצות שוות

תורמוסים במגידו
תורמוסים במגידו
19 במרץ 2015

רק הסתיים בעמק יזרעאל פסטיבל "טעמים בעמקים" וכבר חורך את השטח "צלילי טבע" במועצה השכנה, מגידו. השטח עכשיו בוער מפריחה מטריפה של תורמוסים סגולים, נוריות וצהוב של חרדל וחרצית וכולו יוקד בירוק של לבלוב ושדות עד האופק. זה חודש מושלם להגיע לאזור רמות מנשה על מרחביו הירוקים המפתיעים, ואירועי הפסטיבל המשלבים פריחה, מוזיקה, אמנות, חקלאות ואוכל הם תירוץ משובח.

נתחיל עם אוכל. הנה ארוחת הבוהוריים של שישי הכי טובה באזור – מתחם השף דורון בר און במושב היוגב. במטבח הפתוח ב־icook מקפיצים, מטגנים וקולים באושר. ואז זה מתחיל: לשולחן מגיעים ראשי חסה סלנובה שעליהן מזלף בר און ויניגרט המצאה (בואו נגיד שיש בו כמה מרכיבים שיעיפו לכם את המצח). את החסות הקטיפתיות הוא מקבל מענת – השכנה מ"כרמל יבולים". כשתסיימו – קיפצו רגלית לדוכן שלה בשביל נבטים, אפונת שלג, אספרגוס וירוקים משגעים. בהמשך מגיעות מנות מקוריות שמכולן זולגת אהבתו של בר און לאוכל ולחומרי גלם טריים מהאזור. הוא כבר היה קייטרינג, הקים וייעץ למסעדות בארצות הברית, אבל עכשיו חזר הביתה, והעיניים שלו נדלקות כשהוא מגיש בורקס עם קייל, תרד וביצים עלומות, שקשוקה מקסיקנית וסלט אפרסמון עם ריקוטה. מזמן לא אכלנו כזו יצירה. אחרי כל הטוב הזה – מתבקש להירגע עם יין. כמה דקות נסיעה לשדה יעקב ואתם ביקב שדות החדש, יושבים על המרפסת המוגבהת הצופה אל הגפנים ואל השדות ולוגמים מארבעת יינות היקב הצעיר. נראה אתכם יוצאים ממבוכי החיטה או החבלים החדשים שנפתחו ב"מבוך בעמק", גם בשדה יעקב לאחר שראשכם סחרחר.

אם הגעתם הנה בסופ"ש האחרון של הפסטיבל – שלבו בטיול את בתי האמנים הפתוחים ביקנעם המושבה. בשביל מרבדי תורמוסים סגולים סעו לכיוון מחנה אליקים וכבר תראו אותם. קצת דרומה משם על כביש 70 יש שטיח סגול גם אחרי הפנייה ליער חגית. עוד בפסטיבל: סיורים של קק"ל באזור רמת השופט, נחל השופט וקיבוץ גלעד, אירועי שישי בהיוגב, סדנת צלילים בקרקס החקלאי, רסיטל בקיבוץ דליה, קונצרט ב"דג בכפר", אקשן במערת הפלמ"ח בקיבוץ משמר העמק, מספרי סיפורים בעין השופט ומירוץ אופניים ברמות מנשה. לידיעת הרצים: ב־1.4 תיערך ריצת ליל ירח מלא בעין השופט – מתאים גם להליכה ולמשפחות. בשבוע שעבר חנכו כאן גם שביל אופניים חדש.

רוצים להישאר לישון? אפשר לשים ראש ב"נומה עמק" ביקנעם המושבה. יחידות אירוח כפריות וגם מבנה מועדון יעיל למשפחות. בעמק יזרעאל ארבע הבקתות המאובזרות של "שדות ירוקים" בבית שערים ממוקמות בלב השדות מול הטבע ואפשר גם להזמין ארוחת בוקר המורכבת ממעדנים של בעלי המשק.

לאתר פסטיבל צלילי טבע

לאתר עמותת התיירות בעמקים

יקב שדות, 30 ש"ח לסשן טעימות בתיאום מראש, 8446228־052