איך מציירים פורנו? סדנת הרישום שתגרום לכם להחליף קטגוריה

סדנת רישום פורנו, פשוטו כמשמעו, תתקיים ב-1 בנובמבר כחלק מפסטיבל פרינט סקרין 2018. המטרה? לגרום לכם לנסות להבין מה עובר על אישה כשהיא הופכת לאובייקט

סדנת רישום פורנו (אלה אלטמן)
סדנת רישום פורנו (אלה אלטמן)
29 באוקטובר 2018

 

"זה מדיום שמביא את נקודת המבט הגברית על האישה לאקסטרים. אפשר לחנוק אותה, אפשר להשפיל אותה, אפשר ש-10 גברים ישתמשו בה במקביל": ביום חמישי הקרוב, 1 בנובמבר, תתקיים סדנת רישום פורנו בפסטיבל פרינט סקרין במדיטק חולון, כחלק מהיאמי איצ'י – פסטיבל שמפגיש את העולם האינטרנטי עם הפיזי. "אני מתעסקת באיך שאנחנו כחברה מסתכלים על נשים, בעיקר מבחינה מינית וכמובן על איך זה בא לידי ביטוי באמנות", מספרת אלה אלטמן (25), שעומדת מאחורי הסדנה. "כל ההיסטוריה מלאה בציירים גברים שלקחו נשים כמודל, כאובייקט שבו הם שולטים. הושיבו אישה ערומה בחדר וציירו אותה למען קהל של גברים; שתהיה יפה, שתהיה מושלמת".

>> איזה פורנו נשים יכולות לראות בשקט?
>> המדריך המלא: כל מה שאסור לפספס בפסטיבל פרינט סקרין 2018 

הסדנה עצמה תתקיים בספריית בניין המדיטק, ליד מוזיאון העיצוב בחולון. "פיקאסו אמר פעם שנשים הן מכונה לסבל. זה מטריף אותי. כחלק מהיאמי איצ'י, שמפגיש את הווירטואלי עם הגשמי, ידעתי שזה נושא שאני רוצה לעסוק בו – איך אנחנו כחברה מסתכלים על נשים בפורנו?". מה יקרה בסדנה בפועל? "נעבור על קטעי וידאו, על תמונות ועל הדימויים. מטרת הסדנה היא לגרום לאנשים להסתכל על האישה הזו שעוברת השפלה, אפילו לחמש דקות, לנסות להבין ולתאר מה הם רואים שם".

רובנו ככולנו, צפינו או נצפה בפורנו במהלך חיינו. "גם ילדים וגם מבוגרים מבססים את התפיסה שלהם על מיניות שמוצגת דרך הפורנו, דברים שהם רחוקים מהמציאות", אומרת אלטמן. "תחושת השליטה, להפוך מישהי לאובייקט שמספק את הצרכים והפנטזיות הכי דוחות שלך. פורנו הוא פלטפורמה שבה כל אחד יכול לעשות את זה באקסטרים של האקסטרים, בלי שאף אחד, לכאורה, רואה אותך עושה את זה".

View this post on Instagram

חם לי

A post shared by Ella Altmann (@altmannella) on

בשנים האחרונות גל הפורנו הפמיניסטי מתגבר ויוצרות ויוצרים מכל כיווני המצלמה נותנים נקודת מבט אחרת. "מדובר בפורנו פמיניסטי שהוא חף מניצול הן של גברים והן של נשים שמשחקים בו", מתארת אלטמן. "פורנו שמכבד את המשתתפים בו בתור בני אדם ולא בתור אובייקטים. תמיד נרצה לראות אנשים אחרים עושים סקס, אבל הנה – יש אלטרנטיבה. זה לא חייב להיות מלא בהשפלה, זה יכול להיות דבר חיובי שכל הצדדים נהנים ממנו".

הרשמה לסדנה

עמוד האירוע בפייסבוק