הסדרות המצויירות הנוסטלגיות שאף אחד לא זוכר

כולם נהנים להזכר בסדרות של פעם. אבל מה לגבי סדרות מהעבר שאף אחד לא ראה? התכניות שאתם לא בטוחים אם קרו או חלמתם אותן? הנה הן פה

הנעלולים
הנעלולים
12 באוגוסט 2019

צעירי בוורלי הילס (1987)

תכנית נטולת עלילה על חייהם העשירים והמצויירים של חבורת נערים מבוורלי הילס. בניגוד למה שמתבקש לחשוב, הסדרה נעשתה לפני הגרסה עם דילן וברנדה, אז במובנים רבים אפשר לראות במהדורת "90210" גרסת לייב אקשן של הסדרה הזאת.

קופידו (1991)

"קופידו" הוא קופידון המתרוצץ ברחבי העיר ויורה חצי אהבה על אויבים ותיקים: חתולים וכלבים, גברים ונשים, שחורים ולבנים. כמו הרבה סדרות גם לסדרה הזאת הייתה יומרה חינוכית שהסתתרה מתחת לאוברול. משהו על אהבת חינם, ככל הנראה.

מסיפורי אבא בונה (1993)

סדרה צרפתית משעממת מאוד שילדים שלא היה להם ערוץ שש נאלצו לראות. כבר כשהתחילה מוזיקת הפתיחה המתפתלת היה ברור שמה שהולך לבוא יהיה מונוטוני להחריד. השיר מבטיח "סיפורים כה נפלאים, תמיד משעשעים" אבל התכוון ל"נוראיים ותמיד עם מוסר השכל טרחני".

גרסת האנימה של שלגיה (1991)

כמו סדרת האנימה של "אן שרלי", שזכתה לפופלאריות רבה יותר, גם כאן העניין בסדרה טמון במוזרות של השילוב בין האנימה לסיפור המערבי. חוץ מזה שלגיה בגרסת האנימה הייתה הרבה יותר אקטיבית, קצת כמו כוכבת פעולה שהחולשה שלה היא נרקלפסיה.

סופר בן (1991)

"סופר בן מילא פנטזיה מוכרת של ילדים קטנים, כשכובעון כלשהו נותן לו כוחות על. אם המשפט "כובע כובעון, הפוך אותי לסופר בן! והו וצ'וקו צ'וקו צ'וקו צ'וקו צ'וקו" אומר לכם משהו, כנראה שנולדתם בצד האפל של שנות השמונים.

תינוקות בצמרת (1993)

סדרת נואר לילדים, בכיכובם של תינוקות. היו בה כל מני דברים מטרידים, למשל העובדה שכל התינוקות נהגו להציץ לחיתול של התינוקת הסקסית ("תינוקת לורן", על שם סופיה לורן). גיבור הסדרה היה תינוק בלש מכור למוצצים ואת המתח המיני בינו לבין תינוקת לורן היה אפשר לחתוך לקוביות קטנות כאלה שלא מסוכן לבלוע.

שרקי וג'ורג' (1994)

עוד סדרת נואר לילדים, הפעם עם כרישים ודגים קטנים. כל הדגים היו אלכוהוליסטים ומבוטלים כי העולם הוא הרי אוקיינוס מסוכן ושורצים בו כל מני תמנונים מסוכנים, ולא ברור עד כמה רחוק אפשר לקחת את המטאפורה הזאת. שרקי וג'ורג' ממש עשו עם זה הכי הרבה שאפשר.

שרקי וג'ורג', פתיח. ערוץ 2 1994. בימוי והפקת דיבוב: ענת ניב l ביצוע: דני בסן (ביצוע), טלי גוטפריד (ליווי) (תודות וקרדיט וידאו: archionir)

פורסם על ידי ‏ילדי שנות ה-80s/90s‏ ב- יום שני, 30 בינואר 2017

קפטן אן (1989)

בעקבות שגעון משחקי הוידאו של שנות השמונים, היו כל מני סדרות שניסו לשלב בין טלוויזיה לבין משחקי מחשב. ככה הגיעה גם הסדרה על סופר מריו, שהפכה אותו לאיטלקי הכי מפורסם בעולם, וגם את, אה… קפטן אן. קווין קין הוא ילד שנכנס לתוך משחק מחשב וצריך להציל את "וידאולנד" מכוחות הרשע. וזהו בעצם, למרות הפרמיס המבטיח ושיר הפתיחה המעולה, העלילה לא ממש התקדמה משם.

 

מקורי וחבורתו (1988)

חבורת ציפורים משתגעת על אי בודד. פיגוריטיבית ומילולית. בסדרה היה גם אלמנט ארספואטי, כיוון שהאי היה מלא בטלוויזיות ומצלמות, ותושבי האי נהגו לצפות בעצמם או משהו סוטה כזה.

נעלולים (1987)

עוד סדרת אנימציה בריטית על עולם אלנטרנטיבי, הפעם כל הדמויות היו נעליים. רובן כמובן נעליים גבריות עם אופי "מגניב" כמו "נעלץ" הליצן שבחבורה ו"נעלוף" הרס"ר שבחבורה, אבל הייתה גם את דרדסית, סליחה את "נעלילית", נעל הבלט שכולם אוהבים לאהוב.