חמש הסדרות הכי טובות שפספסתם השנה – וחבל

בתוך שצף ההפקות שנחתו לנו על הראש השנה, טבעי שיהיו כמה שיעברו מתחת לרדאר. כולן חכמות, כולן נבונות, כולן יודעות את התורה – אבל הנה כמה שאתם באמת חייבים לראות

מתוך "The Bold Type"
מתוך "The Bold Type"
19 בדצמבר 2017

5 | האקסית המטורפת

קומדיית המחזמר נמצאת חצי דרך אל תוך עונתה השלישית, והיא מפתיעה ואמיצה מאי פעם. במקום להמשיך ולהתחפר בעלילות רומנטיות, הסדרה מעמיקה הפעם במצבה הנפשי של הגיבורה ובניסיון שלה לשקם את חייה, בלי לוותר לחלוטין על המין הגברי. זה כמובן לא אומר שהסדרה נטשה את הצדדים הכי טובים שלה – שירים מצוינים, דמויות עוד יותר מצוינות, מערכות יחסים מסובכות ועיסוק מתמיד בדרך שבה אהבה, זוגיות או נשים (בפרט "נשים משוגעות") מוצגים במדיה.

4 | המקום הטוב

מייקל שור ("המשרד", "מחלקת גנים ונוף") אחראי לאחת הסדרות המשונות בטלוויזיה היום – היא מתרחשת כולה בעולם הבא, היא מפוצצת בטוויסטים והפתעות משונות, היא מבלבלת ואפילו מטרידה, ומכל הערוצים שהולכים מכות על כל סדרת רכש חצי מדוברת, דווקא כאן 11 הוא האחד שמשדר אותה בישראל. קריסטן בל, טד דנסון והמון שחקנים מוכרים פחות אבל מעולים לגמרי מכבבים בהזייה המטורללת הזו, שהיא הכל חוץ מבנאלית.

3 | Glow

הדבר הכי צבעוני ומרים שהגיע השנה מנטפליקס הוא קומדיה המתרחשת סביב ליגת האבקות נשים בשנות השמונים, אגדת קאמפ שהייתה באמת. זו לגמרי אחת הסדרות הכיפיות של השנה, מהסוג שצריך להתאפק כדי לא לטרוף בסופ"ש אחד, אבל היא יותר מסתם כיף מטופש עם נגיעות קיטשי. ניכר שהיוצרות באמת אוהבות את הדמויות שלהן, ולמרות שהן לא מהססות להפיל אותן, לתת להן לפשל או סתם לחטוף מכות ממשיות בזירה – הבדיחה אף פעם לא עליהן.

2 | The Bold Type

אחרי שאמזון ביטלה בגסות את "Good Girls Revolte", על אף ביקורות ותגובות חיוביות, הופיעה על המסך סדרה חדשה בכיכובן של שלוש עובדות במערכת עיתון. הפעם זה עיתון נשים בינלאומי וספציפית השלוחה הניו יורקית שלו, והנשים מאחוריו מדברות מאוד מהר, עוקצות זו את זו חופשי אבל גם חולות אחת לשנייה על התחת. בקיצור, כיף גדול, וכיף לדעת גם שב"Freeform" כבר חידשו אותה לשתי עונות נוספות.

1 | מאסטר אוף נאן

העונה השנייה של עזיז אנסרי ממשיכה את הקו שהתחילה קודמתה – קומדיה לא מאוד מצחיקה אבל מקסימה לאללה, עם דמויות כיפיות ובלי עודף של דרמה וחשיבות עצמית. אנסרי הוא אחד הקולות המעניינים בטלוויזיה האמריקאית היום, ונעים לראות את החיים דרך עיניו, בין אם זה קורה בניו יורק או בעיירה קטנה באיטליה.