סוג'ו, האלכוהול הנמכר בעולם, מגיע לארץ

מתברר שהתזקיק האלכוהולי הנמכר ביותר בעולם הוא סוג'ו, ועכשיו הוא מיובא מקוריאה לישראל

צאמיסול סוג'ו
צאמיסול סוג'ו
27 בספטמבר 2016

מהו התזקיק האלכוהולי הנמכר ביותר בעולם? וודקה? וויסקי? ג'ין? ובכן, כל התשובות לא נכונות: התזקיק הנמכר ביותר בעולם הוא סו־ג'ו, או בקיצור: סוג'ו. אל תחמירו עם עצמכם אם לא שמעתם עליו מעולם, הוא כמעט אינו נמכר מחוץ לקוריאה. הסוג'ו הוא בעצם תזקיק שמבוסס על התססה של אורז, שיעורה וטפיוקה. ראשיתו כנראה במאה ה־13, כשתושבי האזור – שעד אז שתו רק משקאות אלכוהוליים מותססים – נחשפו דרך כיבושי המונגולים לעראק ולאמנות הזיקוק והחלו לזקק התססה של מרכיבים מקומיים.

הסוג'ו מיוצר בריכוזים שונים של אלכוהול. חלקו מגיע אמנם ל־45%, אבל רובו מיוצר באחוזי אלכוהול נמוכים בהרבה של 17.5%־24%. טעמו נעים והוא קל לשתייה, ובקוריאה מלווים אותה לא מעט טקסים (למשל: הצעיר מוזג תמיד למבוגר, הכוס שאליה מוזגים לא מונחת על השולחן אלא מוחזקת ביד), אבל העיקר הוא להפוך את הכוס פנימה תוך כדי הקריאה (באנגלית, אבל עם מבטא קוריאני) "וואן שוט". עוד דרך ליהנות מהסוג'ו היא בתוך בירה, מה שהיינו קוראים פעם "מחוזקת", אבל עדינה וטעימה יותר.

ניסיונות יבוא קודמים של סוג'ו לישראל לא צלחו, אבל הפעם, מבטיחים בחברת דרינק־איט שמייבאת שלושה בקבוקים מבית הייט־ג'ינרו (וכן את הבירה הייט), מדובר בסיפור אחר. כדי שזה יקרה, הם יצטרכו לקבוע לו מחיר אטרקטיבי.

סוג'ו, 69 ש"ח ל־750 מ"ל, 29 ש"ח ל־360 מ"ל