כריך כבד, עסיסי, נוטף וסליזי – בקיצור ביס פנטסטי

Stuck in the Middle (צילום: נתנאל ישראל)
Stuck in the Middle (צילום: נתנאל ישראל)

ההמבורגר לא יותר מבסדר אבל כריך האונטריב מעולה: הסנדוויצ׳ייה החדשה Stuck in the Middle נהנית מייחוס קולינרי נחשב ועם קצת הקפדה על כמה דברים קטנים יכולה להפוך לאחת הטובות בעיר

12 באוקטובר 2020

אם יש משהו שלמדתי בתור עכבר אינטרנט זקן זה להיזהר מפרסומות. אני כבר יודע להתעלם מהתוצאות הממומנות בגוגל, ללחוץ על "דלג" במהירות האור ובעיקר, לא ליפול לתוכן ממומן ברשתות החברתיות, על אחת כמה וכמה אחרי שראיתי את "הדילמה החברתית" בנטפליקס, בעקבות פרסומת כמובן. לא שהייתי צריך דוקו צדקני כדי לדעת שפייסבוק, אינסטגרם ודומיהם מטרגטים אותי היטב, מה שבמקרה שלי אומר המון, אבל ממש המון, פרסומות לג'אנק פוד.

אולי זו הסיבה שבמשך כמה חודשים התעלמתי מהפרסומות הצבעוניות של Stuck In The Middle, מזללת כריכים חדשה שנפתחה בימי הקורונה ועבדה קשה כדי להיכנס לפיד שלי. אני לא יודע למה הפרסום לא עבד עלי, כי על פניו, בתור חובב סנדוויצ'ים מושחתים והמבורגרים סקסיים, אני קהל היעד האידיאלי. משהו בסקאלת הצבעים הזוהרים הזכיר לי את סוסו אנד סאן והתמונות של הכריכים נראו פשוט טובות מכדי להיות אמיתיות. בקיצור, הייתי סקפטי בנוגע לאיכות של הכריכים החדשים שרצו להיכנס לי לבטן, עד שקיבלתי הודעה מעורכת מדור האוכל היקרה עם לינק לעמוד המסעדה שרדפה אותי בפרסומות ומסר קצר אך ברור: "זה של הבן של עזרא מבר ברבוניה!".

Stuck in the Middle (צילום: נתנאל ישראל)
Stuck in the Middle (צילום: נתנאל ישראל)

לא צריך יותר מזה כדי לעורר את סקרנותי ותאבוני – בתור בן למורשת קולינרית מקומית ואדם שלקח חלק במוסד הדגים המיתולוגי עוד מנעוריו, לא היה לי ספק שיוני מרמלשטיין לא היה יוצר סתם עוד סנדוויצ'יה, אלא מביא משהו מיוחד. חיטוט קצר בתפריט הוולט שלהם הספיק כדי להבהיר שחוץ מהמבורגר אחד סטנדרטי, כל הכריכים של המקום אכן שונים ממה שהכרנו: החל משימוש נרחב ברושטי (לביבת תפוחי אדמה שוויצרית) בתוכם, דרך אהבה לבייקון טלה וביצים ועד לתרכובות עמוסות רכיבים מפתיעים. נכון, שם המקום עדיין מזכיר לי סצינה לא מעוררת תאבון בכלל מ"כלבי האשמורות", אבל הכריכים עדיין פיתו אותי. הפרסום עובד, לבסוף.

הזמנתי שני כריכים: את הטיחואנה (כן, כל הכריכים נקראים על שם ערים מהעולם. בואו נתגבר על זה), המבורגר עם גוואקמולי שלטענת התפריט חריף מאד (58 ש"ח, 72 עם צ'יפס ושתיה שלא הגיעה, אבל זה בסדר כי בוולט זיכו וזה גם ככה היה פפסי) ואת הדאלאס, אונטריב מפורק עם בצל רליש (מבושל וכבוש) ביצת עין (הפוכה), רושטי, צ'יפוטלה, ורוטב ברביקיו סויה והדרים (52 ש"ח). אמרתי לכם, הרבה מרכיבים. הדבר הראשון שהופתעתי לגלות זה שהאוכל באמת נראה כמו בפרסומת: לחמניית בריוש נוצצת ורכה, ירקות טריים ומלאי צבע ושפע של בשר. חוץ מזה, האוכל הגיע באריזה מצויינת, בדגש על הבורגר שהופרד מהירקות לא באמצעות קרטון דק שנספג במיציו, אלא בעזרת דיסקית שמשלבת בין קרטון לבד-נייר חזק שמונע מהנוזלים שלו לטפטף ולהרוס את הלחמניה במשלוח.

התחלתי עם ההמבורגר, כי כל סנדוויצ'יה מושחתת רצינית צריכה להכין המבורגר הגון, אבל גיליתי שזה פחות או יותר כל מה שהוא, הגון. הגוואקמולי היה טעים דווקא, אבל הכמות היחסית קטנה שלו קצת נעלמה בין כל ההמבורגר והחריפות המובטחת סופקה על ידי רצועות צ'ילי אדום שלא היו ממש חריפות, חרף העונה. היה טוב יותר אם החריף היה נקצץ ונכנס לתוך הגוואקמולי במקום להניח אותו מעל, עם כמה שזה פוטוגני. האכזבה הגדולה יותר היתה דווקא מהקציצה, שנראתה מושלם מבחוץ אבל התגלתה במצב וול דאן מתקדם, שאולי לא הרס אותה לחלוטין אבל בהחלט רוקן אותה מעסיסיות נדרשת. ההמבורגר היה נחמד ולא יותר, אבל רק בזכות כל מה שמסביב.

Stuck in the Middle (צילום: שגיא בינו)
Stuck in the Middle (צילום: שגיא בינו)

הדאלאס, לעומתו, כבר כבר קיים את ההבטחות מהפרסומות: כריך כבד, עסיסי, נוטף וסליזי כהוגן שמוגש באותה לחמניית בריוש שבדרך נס מצליחה להחזיק את משקלו עד הביס האחרון. אני חושב ששכחו לשים במנה שלי רושטי, וזה חבל כי פוטנציאלית קראנץ' תפו"די היה יכול באמת להקפיץ את המנה, אבל קשה לי להגיד שזה באמת הפריע, כי בשר האונטריב היה פשוט מצויין. הבשר הרך התפרק עם כל נגיסה, כך שלא תמצאו את עצמכם מושכים בכל ביס חוטי בשר שמפרקים את הכריך כולו. הוא גם ספוג ברוטב שנלחץ החוצה בכל ביס והבצל רליש הוסיף מתיקות קלילה למנה הכבדה הזו, ויחד עם תוספת טעם האומאמי של ביצת העין ההפוכה, גם בלי הרושטי, זה היה באמת ביס פנטסטי. 

Stuck in the Middle, וסליחה על משחק המילים, עדיין תקועים באמצע. אם יתפקסו יותר בהכנת המנות כדי לתקן את הטעויות – בין אם זו מידת העשיה של הבורגר או שיכחת רכיב חשוב בכריך – יש פוטנציאל לצמוח למקום שמגיש מנות מיוחדות, כזה שמזמינים כשיש קרייב ספציפי. גם ההמבורגרים עצמם יכולים להרוויח קצת יותר חשיבה על מינון וסגנון, אבל אלו דברים קטנים שמקום חדש יכול לתקן בקלות. פוטנציאלית, יש לנו דור המשך קצת אחר למשפחה הקולינרית האהובה, גם אם מבחינת האוכל עצמו, מדובר בעולם אחר לגמרי.

Stuck in the Middle, משלוחים בלבד, א-ה ושבת, 12:00-22:30, 052-6722553