סידני הגאה

כנראה שיש מגנט קווירי מתחת לסידני, שמושך אליו הומואים מכל רחבי העולם

חגיגות המרדי גרא (צילום: shutterstock)
חגיגות המרדי גרא (צילום: shutterstock)

המוניטין של סידני כאחת הערים הגאות בעולם נכון, אבל עלול לעורר ציפיות מוגזמות. אמנם אין קהילה גאה מזו של סידני בצד הזה של העולם, אבל תיירים רבים מאירופה מאוכזבים מההיצע הנמוך סביב המרכז ההומואי, רחוב Oxford. הבעיה היא שסידני גדולה, חסרת מרכז ובעלת גבולות מטושטשים. אפשר למצוא את ריכוזי הקהילה ההומו-לסבית בחוף North Bondi, בבתי הקפה שלPotts Point ובמועדונים של Newtown, אבל גם במקומות הכי לא צפויים. בפברואר מתמלאת סידני בעשרות אלפי הומואים (וסטרייטים), המגיעים מרחבי אוסטרליה והעולם, לחגיגות המרדי גרא הפרועות, ששיאן ביום המצעד הכולל גם מסיבת ענק. לסביות ירגישו בבית בעיקר בניוטאון, שם יש ריכוז גבוה של לסביות ומועדונים מתאימים, אבל גם של זוגות חד-מיניים עם ילדים.

למידע על פעילויות ומסיבות גלשו לאתר טיים אאוט סידני: www.au.timeout.com/sydney/gay-lesbian

Bank Hotel

אחד הפאבים הפופולריים בניוטאון, שמושך הומואים ולסביות במשך כל השבוע ומוקדש לבנות בימי רביעי. אין רחבת ריקודים, אבל זה לא מפריע לבליינים לרקוד.

כתובת: 324 King Street, between Newman & Wilson Streets, Newtown

אתר: bankhotel.com.au

בנק הוטל פאב (צילום: טיים אאוט)
בנק הוטל פאב (צילום: טיים אאוט)

The Sly Fox Hotel

מבחוץ המקום נראה כמו עוד פאב אוסטרלי, אבל בפנים זה אחד הברים הלסביים החמים בעיר. זהו מרכז סצינת הדראג קינגס של העיר, ויום רביעי הוא היום החזק. פתוח עד מאוחר (או מוקדם, תלוי איך מסתכלים על זה).

כתובת: 199 Enmore Road, between Cambridge Street & Stanmore Road, Enmore

The Sly Fox Hotel בר (צילום: טיים אאוט)
The Sly Fox Hotel בר (צילום: טיים אאוט)

Oxford Hotel

אחד המקומות הוותיקים והנחשבים באזור, ומקום מפגש קבוע לקבוצות רבות של הומואים. הפאב בקומה התחתונה פתוח החוצה וצופה לכיכר טיילור, ולידו חלל הכולל מקומות ישיבה. בקומה העליונה יש שני ברים נוספים, שחביבים גם על סטרייטיות.

כתובת: 134 Oxford Street, at Taylor Square, Darlinghurst

אתר: www.theoxfordhotel.com.au

הבר במלון אוקספורד (צילום: טיים אאוט)
הבר במלון אוקספורד (צילום: טיים אאוט)

Imperial Hotel

האימפריאל מופיע בתחילת "פריסילה מלכת המדבר", ומאז נערכים פה מופעי דראג לכבוד הסרט (זהירות מכדורי פינג פונג מתעופפים!). ביום הבר הקדמי מושך מקומיים, ובלילה המקום מתמלא בהומואים ובלסביות. בבר האחורי יש מוזיקת ריקודים ומופעי דראג (חמישי-שבת), ובמפלס התחתון יש אזור חשוך.

מועדון אימפריאל הוטל (צילום: טיים אאוט)
מועדון אימפריאל הוטל (צילום: טיים אאוט)

 Mardi Gras

האירוע של הקהילה בסידני. למעשה, זו שורה של אירועים שמתרחשים לאורך שלושה שבועות בפברואר עד תחילת מרץ. הפסטיבל נחגג במסיבות, בפיקניקים, בפסטיבל קולנוע, בתצוגות אמנות, במופעי קברט ועוד. בסוף השבוע האחרון של הפסטיבל נערך מצעד ענק, שמושך אליו כחצי מיליון איש, ולאחריו מסיבת ענק. קחו בחשבון שהכרטיסים לאירועים המרכזיים נמכרים הרבה זמן מראש.

אתר: www.mardigras.org.au

מתכוננים למרדי גרא 2014 (צילום: טיים אאוט)
מתכוננים למרדי גרא 2014 (צילום: טיים אאוט)