טינדר 2021: הגברים ששכבנו איתם והשיט שהם האכילו אותנו

"הייתי צריכה לדעת שהוא התכוון שאני בוגרת מספיק כדי לנסות אנאלי אבל לא מספיק בשביל מערכת יחסים" (צילום: שאטרסטוק)
"הייתי צריכה לדעת שהוא התכוון שאני בוגרת מספיק כדי לנסות אנאלי אבל לא מספיק בשביל מערכת יחסים" (צילום: שאטרסטוק)

12 חודשים, 12 גברים, 12 טעויות שאולי יחזרו על עצמן: סטפניה שפראן מסכמת בגילוי לב נדיר עוד שנה בשדות הטינדר, עם יומן דייטינג שהוא גם מסמך קשה החושף את המשבר העמוק בתחום הגבריות (באמת, למה אתם כאלה גרועים?) // סיכום שנה לא חגיגי

ינואר: רונן, 25, הוד השרון

הוא לומד משפטים ועדיין גר עם ההורים. הייתי צריכה לקום וללכת כשהוא בא לדייט עם מכופתרת, שורט וכפכפים. ואולי לא הייתי צריכה לעלות איתו על מונית בחזרה אליו אחרי שהוא דיבר 20 דקות על זה שהוא מתחרט שהוא לא השקיע בביטקווין לפני כמה שנים. הגענו אליו, ובסלון ישבה אישה מבוגרת עם פרצוף מאוכזב. "עוד פעם אתה מביא בחורה בלונדינית ממוצעת? אני כבר לא מופתעת", זה מה שהיא רצתה להגיד. במקום זה היא נתנה לי חיבוק ושאלה לשלומי. הייתי בטוחה שסיימתי מזמן עם להגיד שלום מביך לאמא ולהתנהג כאילו שבעוד כמה דקות הבן שלה לא יבקש לגמור לי על הפנים. שכבנו בשקט. "אני אשמח לראות אותך שוב", הוא אמר, ואז עשה לי גוסטינג.

פברואר: אדיר, 27, ראשון לציון

יש לו בפרופיל תמונה חמודה עם האחיינים. "הילדים לא שלי", הוא כותב. יש גם תמונה שלו מבשל במטבח ("אכין לך משהו טעים"). קבענו אצלו שיכין לי ריזוטו, "את חייבת לטעום, אני מכין אותו מעולה". אבל כשנפגשנו הוא התעקש וניסה לעשות עליי מניפולציות זולות כדי לשכב בלי קונדום ("את על גלולות, נו מה, אני לא יכול לגמור בפנים?". בסוף הוא הכין טוסט גבנ"צ רק לעצמו. "תכיני לך אחד גם אם בא לך", צעק מהמטבח. 

(איור: שיר אדרי)
(איור: שיר אדרי)

מרץ: עמר בלי ו׳, 24, תל אביב

הוא לומד לתואר במדעי החברה ומנגן בלהקה. עמר בלי ו׳ ואני קובעים להיפגש בבר שכונתי. הוא דיבר איתי על ספר פמיניסטי שהוא קורא כחלק מהחוג למגדר באוניברסיטה, סיפר על הלהקה שלו – "את חייבת לבוא להופעה" – והראה לי תמונות של הכלב שלו תוך כדי שהוא ניסה להתנהג כאילו הכל בסדר כשבין התמונות קפצה תמונה עם האקסית. נראה לי שזה טרי. "טוב מספיק לדבר עליי", הוא אמר. מספיק לדבר בכללי. "אני גר פה קרוב". חצי חצי על החשבון וחוזרים אליו לסקס בינוני, כשבזמן שאנחנו שוכבים הוא מסתכל לי בעיניים ואומר "סורי, אני פשוט עדיין חושב על מישהי אחרת". אני קמה מתלבשת ועוזבת.

אפריל: אייל, 32, תל אביב

היססתי כי הוא קצת מבוגר לטעמי, אבל הוא בטח כבר יגיד לי שאני בוגרת לגילי. החלטתי לבוא אליו ומהרגע שהגעתי הוא לא הפסיק להצחיק אותי עם הומור מטורף והראה לי מה זה ניסיון של שנים. פתאום היה משהו יפה בפער הגילאים. למה בכלל היססתי? הוא התייחס אליי כאל פרטנרית שווה והשרה בי נוחות שגרמה לי להיפתח לדברים חדשים. הוא היה מסמס לי "היום?" ואני הייתי מתייצבת אצלו כמו חיילת נרגשת עם מדים מוצרים. הייתי באה אליו גם אם הייתי חולה עם 2 אקמול צינון. הייתי באה אליו גם אם הייתי עייפה אחרי יום ארוך בעבודה והייתי באה אליו גם אחרי דייטים כושלים וטובים מהטינדר עם גברים אחרים.

המפגשים איתו היו חוויה בלתי נשכחת. הרגשתי כמו אישה נחשקת ומועצמת והבחור בהחלט ידע להשתמש גם בלשון וגם באצבעות בו זמנית. זה נמשך כמה חודשים. חברים כבר התערבו ואמרו "נראה לנו שאת מאוהבת". והוא היה אומר "את יודעת שאני לא מחפש משהו רציני אז אני מקווה שאת לא נקשרת". אבל נקשרתי. הדחף הנשי לפתח רגשות לבחור שמשאיר אותך עם רגליים רועדות היה כנראה יותר חזק ממני. הייתי בחורה בת 22 שיושבת שם ומסתכלת עליו בהערצה כשהוא היה בוהה באוויר ושואל בקול "מה אני בכלל עושה עם ילדה בת 22?". שאלה טובה. הוא היה אומר לי שלא באמת אכפת לו כשהייתי מספרת לו דברים, הוא בן אדם מבוגר ויש לו על הראש דברים אחרים. חשבתי שגם אני בן אדם מבוגר ובוגר. הייתי צריכה לדעת שהוא התכוון שאני בוגרת מספיק כדי לנסות אנאלי אבל לא מספיק בשביל מערכת יחסים. 

(איור: שיר אדרי)
(איור: שיר אדרי)

מאי: גל, 25, תל אביב

נראה לי כמו בחור נחמד. לומד ביולוגיה ואוהב וצמחים. "בדיוק קניתי קקטוס חדש, רוצה לבוא לראות? אבוא לאסוף אותך". לא הייתי לובשת שמלה קצרה אם הייתי יודעת שהוא בא על אופנוע. מאוחר מדי כי כבר התחלנו לנסוע לבר הקבוע. מעניין עם עוד כמה בחורות הוא היה פה השבוע. מספר לי שההורים שלו גרושים, אנחנו שותים המון ג׳ין וכבר היינו שיכורים. הוא מזמין חשבון, "אלי או אלייך?". חוזרים אליו והוא עושה לי סיור בין כל העציצים ותוך כדי מספר לי עוד דברים אישיים. אני מסתכלת בקנאה על עציץ הפוטוס, מסתמן שהערב הוא היחיד שיהיה רטוב. אחרי ששכבנו המשיך לספר עוד על החיים שלו ועל העתיד, ואז החזיר אותי על האופנוע. "נתראה בשבוע הבא", הוא סימס. טיפול פסיכולגי או דייט מהטינדר? שיעביר לי 400 שקל בביט. 

יוני: אדם, 26, הרצליה

לומד מנהל עסקים במסלול אנליסט נתונים. "מכירה קריפטו?". מכירה, אבל נותנת לו להסגביר. אוסף אותי מהבית עם אאודי, "סורי זה רכב של העבודה, לא הספקתי לקחת את הרכב שלי". מגיעים אליו לדירה, פייסלים מגולגלים ואדום ממקרר היינות כבר חיכו על השולחן. "אני קצת רעב, אכפת לך שאני אזמין לנו משהו?". הגיע הסושי. "טעמת פעם צלופח? אאכיל אותך, תפתחי את הפה". אכלנו והשתכרנו ואז במרפסת שלו הוא עשה מהלך, נישק אותי ואמר לי לעלות עליו. כשעברנו לחדר שלו פתאום הוא קרא בקול "Alexa, turn air conditioner on". עם אדם הייתי אופטימית שהוא, בניגוד לשאר, באמת ימצא את הדגדגן. "וואו תראי כבר מה השעה", הוא אמר והחזיר אותי הביתה. כשניסינו לקבוע שוב לא הסתדר לו כי תמיד היה עסוק. "נתפוס יום אחר". ואני רק תהיתי, זאת בחילה מהצלופח או שהמחזור מאחר?

(איור: שיר אדרי)
(איור: שיר אדרי)

יולי: יוני, 24, רמת גן 

הוא בדיוק חזר משנה באוסטרליה עם קעקוע של "No worries", כרס בירה קטנה ושיזוף גופייה. אמר שאני חייבת לבוא לשמוע חוויות, כאילו אני ידידה או אחותו. נפגשנו אצלו. אחרי שעברנו ביחד על כל אלבום התמונות "אוסטרליה 2021" ועל כל הבחורות שהוא אכל להן שם את התחת, הוא עשה עלי מוב. כשהוא בא להוציא קונדום ראיתי שהוא נהיה עצוב. "הכל בסדר?", שאלתי. "פשוט זה קונדום ממותג אוסטרלי, והוא אחרון". אחרי ששכבנו הוא חייך ואמר "אבל בסוף, אין על הישראליות, הכי חושניות". 

אוגוסט: דרור, 26, באר שבע

לומד מדעי המחשב ואוהב טיולים ארוכים בטבע. "היית במצפה טל? תהי מוכנה, אני אוסף אותך היום בשבע בערב". לוקחים מהאוטו שתי כריות, מחצלת, שמיכה וסלסלה שבתוכה פק"ל קפה, פירות, קרקרים, יין וגבינה. "תראי איזה נוף מדהים, בואי נשכב ונסתכל על הכוכבים". מזל שיש שמיכה ככה אף אחד לא ראה מה שעשינו על הגבעה. "אני עושה לי קפה שחור, את רוצה?". כשהחזיר אותי הביתה אמר שהיה לו כיף ושהוא ישמח לראות אותי שוב. אולי כשיעברו לי השפשפות שהוא עשה לי על כל הפנים ובמקומות אחרים בגוף עם הזיפים שלו.  

(איור: שיר אדרי)
(איור: שיר אדרי)

ספטמבר: ערן, 29, חולון

מהנדס. "לחתולה שלי ולך יש את אותו צבע שיער, רוצה לבוא לשחק איתה ולשתות ויסקי יקר שהבאתי מחו"ל?". באה אליו. הוא הסתכל עלי ואמר "את לא יודעת מה אני אעשה לך". זה מה שהם תמיד אומרים. ואז את באה אליהם וגם הם לא יודעים. כל הערב שיחקתי עם ג'ינג'ית החתולה והוא שיחק עם החתולה שלי. כמה ליקלוקים קטנים, אני מנסה להכווין, אבל הבחור לא מבין או מפחד להבין שעד עכשיו הוא המציא, אבל הביטחון העצמי שלו והאגו הגברי מתפוררים לנגד עיניי אז אני אזייף בשביל גבר רק עוד פעם אחרונה. וזהו, אני לא אעשה את זה שוב. למחרת קמתי בבוקר וניסיתי להתגנב החוצה, בדרך נתתי לג'ינג'ית משהו לאכול, שלפחות חתולה אחת תהיה מרוצה. 

אוקטובר: גיא, 27, תל אביב

עובד בהייטק ורוצה לקחת אותי למסעדה יקרה. "מה, לא היית שם עדיין? בואי נלך ביחד". הגענו והוא הזמין לנו יין וכמה מנות שהוא אוהב לצד פלירטוט קטן עם המלצרית ומבט חטוף על הגוף שלה בזמן שהיא אספה את התפריטים. "שמעי, אני בדרך כלל לא לוקח סטוצים למסעדות, אבל את נראית לי מיוחדת". אמרתי "תודה". מחמאה גועלית. תוך כדי ששתינו את בקבוק היין היוקרתי הוא סיפר לי קצת על העבודה, על בחורות שהוא יצא איתן, מה בדיוק הייתה הבעיה בהן וכמה לא נוח המזרן החדש שהוא קנה. "רוצה לבוא אליי להרגיש את המזרן?" – 10k על מזרן, האמת שהייתי סקרנית. הגענו אליו לדירה בשביל הקינוח של הארוחה: סקס במיטת קינג סייז. הוא אכל אותי כמו הזמנה במשרד מהתן ביס ובסוף הערב הציע לשלם לי על מונית. חזרתי הביתה עם היקי על הצוואר והמחשבה שהמזרן לא נוח בכלל, יש משהו במה שהוא אמר. 

(איור: שיר אדרי)
(איור: שיר אדרי)

נובמבר: לירון, 24, במקור מהצפון וחדש בתל אביב

גולש בזמנו הפנוי. בכל חודשי השנה תמיד הוא עם הבלונד והשיזוף. "חייב ללמד אותך לגלוש, רוצה לבוא אלי ונקום יום למחרת לפנות בוקר לתפוס גלים?". נפגשנו אצלו וישבנו בתוך חדר קטן וצפוף. ראינו נטפליקס. האם באמת הייתם בשנות ה-20 לחייכם אם לא שכבתם על פוטון? "אני עייף, בואי נתכרבל ונלך לישון?". אחרי כמה פגישות והמון נשיקות במצח וכירבולים הגיעה התקופה בחודש וזה היה מאוד יפה כשהוא בכל זאת הציע שאבוא אליו, הכין לי אוכל, קנה גלידה ועשה לי כיף. לא ראיתי את זה בתור רמז מטרים. גם לא הבנתי אז כשהוא בא רק כדי לאסוף אותי מהעבודה ואמר לי בדרך "תשמעי, אם את לא נהנת בדירה שלך תזכרי שתמיד יש לך מקום בדירה שלי". התחלתי להבין שיש בעיה כשהוא שאל "תגידי, את שוכבת עם אחרים?" וקצת נלחצתי כשהוא הציע שבשבוע הבא אחזור איתו לצפון כדי לבקר את ההורים. זה ממש לא בשבילי. לא הייתי מוכנה לזה בכלל כשהוא אמר "חברה של השותף שווה, אבל לא כמו חברה שלי". תהיתי מתי נכנסתי לזוגיות בלי שיעדכנו אותי קודם, הבנתי שהגיע הזמן לשיחת יחסנו לאן. "זה לא אתה, זו אני".  

דצמבר: איתי, 25 ,גבעתיים

עובד ברדיו. "אני עובד על פודקאסט חדש עם חבר, רוצה לבוא לשמוע?"; באתי והאזנתי. הקשבתי לסיפורים על אוסף התקליטים ועל מוזיקאים שכבר לא איתנו. כששכבנו ניסיתי לא לחשוב על זה שדוגי זה כדי שהוא יוכל לדמיין מישהי אחרת, וידעתי שבערב הזה אני כבר לא גומרת. הלכתי הביתה ורציתי רק לשלוח לו הודעה שהפודקאסט היה גרוע, אבל שלחתי במקום "מקווה שנתראה שוב, אני פנויה השבוע".