סמאשבורגר מחתרתי חדש בעיר

עוד מיזם בורגרים בסגנון האינדי מצטרף לנבחרת המצויינת של עירנו. הפעם מדובר במהנדס מכונות שמציע סמאשבורגר בסגנון אמריקאי שתוכלו להזמין באינסטוש ולאכול על הספסל

סימפל בורגר (צילום: ויקטור פרימן)
סימפל בורגר (צילום: ויקטור פרימן)
30 ביוני 2020

לתמונה הזו התגעגענו: אנשים שמחכים בתור מסודר – עם מסכות וריחוק חברתי כמובן – למישהו שמגיח מחדר מדרגות ובידו שקית נייר חומה.

Simple – Burger & Fries מזכיר את ימי טרום הקורונה כשפודיז בעיר נטרפו מכל מה שמריח סודי, במקרה זה סמאשבורגר בלחמניה וצ'יפס. התאפקנו עם המשלוח עד לספסל הקרוב, פתחנו את האריזה, ונעצנו שיניים בקציצה דקה עטופה בלחמניה עם פרוסות בצל דקיקות, מלפפון חמוץ מהז'אנר האמריקאי ורוטב על בסיס מיונז. הסימפל שמשקלו 100 גרם שונה ממפלצות המבורגר שנמכרות בעיר, ובכך חמידותו. לפעמים סתם מתחשק מנה שאחריה אפשר עדיין לתפקד.

המיזם הוא כמעט וואן מאן שואו של רועי יוסיפון, מהנדס מכונות ביום וחובב המבורגרים בשאר הזמן. "תמיד אהבתי המבורגר. יש לי ברזומה אינספור מנות מהארץ והעולם", הוא צוחק. "טעמתי המבורגר בארה"ב ונמשכתי לקציצה הדקה ששונה ממה שמגישים בארץ. כל קציצה מקבלת אותה מידת צריבה ומי שרוצה עוד בשר יכול להזמין קציצה נוספת. בעיני זהו ההמבורגר האולטימטיבי".

לו"ז עבודה גמיש מאפשר לו להתפנות לתחביב בימים קבועים וכך נולד הפופ אפ. ההזמנה מתבצעת בקלות באתר: בוחרים המבורגר – סינגל סימפל בלחמניה (34 ש"ח), דאבל (46 ש"ח) וסימפל פארטי, רביעיית סינגלים + צ'יפס ( 185 ש"ח). בצל, מלפפון חמוץ וצ'דר כבר בפנים, ואם תרצו אקסטרה מהם או בצל מקורמל תתבקשו להוסיף 2-3 ש"ח לכל תוספת.

את הקציצות רועי ובת זוגו נעמה משיח מכינים מתערובת בשר טרי. לחמניות ומלפפונים חמוצים הם משיגים מייבוא מארה"ב והצ'יפס (טעים ופריך) מגיע מבלגיה. לאחר החלטה על כמות תתבקשו לבחור מועד איסוף. ימי ושעות פעילות מתפרסמים בפייס ובאינסטה, ובהתאם לסיכום מישהו יורד לפגוש את הלקוחות. עדיף להזמין לפחות יום לפני אך גם בספונטניות אין בעיה, ואנחנו הצלחנו להזמין ב־10:00 בבוקר לאיסוף ב־14:00. משלוחים עדיין אין אבל התור מתקתק והוא בוודאות הרבה יותר קצר מאשר אצל הפרופסור.
סימפל בורגר