הבחירה שלנו: עוגות הביסקוויטים הכי טובות בעיר

ניסינו לחשוב על מה מאחד את העם הזה שלנו והגענו למסקנה שכלום. סתם, אולי עוגות ביסקוויטים. הנה הטובות ביותר שמצאנו פלוס מתכון של שרה נתניהו אלא מה

עוגת הביסקוויטים של אוניקו. צילום: אסף קרלה
עוגת הביסקוויטים של אוניקו. צילום: אסף קרלה
25 במרץ 2021

בימים בהם שום דבר לא ידוע או בטוח, והכל נדמה נפיץ, מטופש, לעתים דפוק – אנחנו מבקשים לזכור קלאסיקה ישראלית אחת, חוצת תרבויות, מגזרים ומחלוקות. אנחנו מדברים כמובן על עוגת הביסקוויטים האלמותית שלנו; שילוב של פתיבר, אינסנט פודינג וטעם נוסטלגי של ילדות. או בגרות. או גם וגם. אנחנו בוחרים בה.

עוגת ביסקוויטים | דה סטריטס

ישקר לכם מי שיגיד שזה לא משמח לראות בתפריט קינוחים עוגת ביסקוויטים. יש מלעיזים שיגידו שאפשר להכין את זה בבית אבל עוגת ביסקוויטים טובה, זקוקה לאיזון מדויק בין רכות הביסקוויט לדומיננטיות פודינג הווניל. במלאכת מחשבת חשובה זו מצטיינים בסטריסט עם עוגה קלאסית ומצוינת שהיא תענוג אמיתי ליד הקפה. או השוקו אם אתם כבר ממש ברגרסיה.
36 ש״ח, קינג ג׳ורג׳ 70/ אבן גבירול 114. 03-620-10-70

הפס של דה סטריטס. צילום: רן בירן
הפס של דה סטריטס. צילום: רן בירן

עוגת ביסקוויטים | קיטון

בקיטון בדיזנגוף מעלים על נס את מאכלי וטעמי העבר, ועל כן אין זה פלא שעוגת הביסקוויטים שלהם היא בטעם מנצח של פעם שמחזיר אותנו לילדות. שכבות של פתיבר רך ומבורך, פודינג וניל קטיפתי ושכבת קקאו מלמעלה שמותירה את הקינוח נאה וחגיגי ואותנו שמחים ונכספים.
32 ש״ח, דיזינגוף 145 או בוולט. 03-523-3679

הקלאסית של קיטון. צילום: אסף קרלה
הקלאסית של קיטון. צילום: אסף קרלה

עוגת ביסקוויטים שוקולדית | קפה נונה

בקפה נונה פתוחים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. אתם חושבים על מה שאנחנו חושבים? ובכן, אספקה תמידית של עוגת ביסקוויטים!!! מדובר בעוגת ביסקוויטים נהדרת שמורכבת משכבות ביסקוויט, קרם וניל קליל עם צ׳אנקים של שוקולד וציפוי גנאש שוקולד חלב שמשלים את הביס לכדי חוויה אידיאלית באמת.
36 ש״ח, אבן גבירול 44 או בוולט. 03-696-6365

עוגת ביסקוויטים | ג׳ירף

בג׳ירף מראים לנו שהם לא יודעים לעשות רק מלזית או אפגנית וגם מצטיינים במנה הישראלית הקיבוצניקית של כל הזמנים. עוגת ביסקוויטים מושחתת למהדרין, עם שכבות ביסקוויט נימוחות לעילא ולעילא, קרם שמנת חלומי עם נגיעת וניל וציפוי שוקולד מרגש. ללקק את האצבעות. ליטרלי.
31 ש״ח, בסניפי הרשת 

עוגת ביסקוויטים של ג'ירף. צילום: יהונתן בן חיים
עוגת ביסקוויטים של ג'ירף. צילום: יהונתן בן חיים

עוגת ביסקוויטים טבעונית | אוניקו

אוניקו הוא מקדש אסייתי לטבעונים ולאלה שאינם, שדואג להביא לכל מנות נהדרות בניחוח המזרח הרחוק. איך עוגת ביסקווטים קשורה לכאן? ובכן, ישראל זה באסיה, לא? ואם אמרנו שהקינוח חוצה תרבויות הרי ההוכחה. באוניקו מוכרים עוגת שלמה כך שלא תצטרכו להסתפק במנה אחת ותוכלו להמשיך ליישר שכבות ביסקוויט נפלאות שביניהן קרם וניל על בסיס חלב קשיו ושכבת שוקולד מריר מלמעלה. יאמי.
44 ש״ח, בוולט (בתמונה הראשית) 

עוגת ביסקוויטים איטלקית | פסטה ויה

בפסטה ויה המעדנייה האיטלקית יודעים שכנראה ניסינו לקחת את הטירמיסו האיטלקי ולהתאים אותו לשכונה של הלבנט, אך עדיין עושים לנו את הכבוד הראוי ומגישים עוגת ביסווקטים נפלאה לפי הספר. מדובר בעוגה עם שכבות ביסקוויט ראויות, קרם וניל ריחני, מעטפת קקאו וגם נגיעת אלכוהול כי בכל זאת איטליה.
35 ש״ח, אבן גבירול 114 או בוולט. 055-999-4994

עוגת הביסקוויטים של פסטה ויה. צילום: רן קלדרון
עוגת הביסקוויטים של פסטה ויה. צילום: רן קלדרון

ולסיום, המתכון של שרה:

200 גרם פתיבר

250 גרם גבינה, רזה רזה

כוס חלב 1% דל לקטוז!

חצי כוס סוכר

שוקולד מריר

הוראות הכנה:

טבלו את הביסקוויטים בחלב וסדרו אותם על גבי התבנית. משחו את שכבת הביסקוויטים בגבינה הרזה, סדרו מעליה שכבת ביסקוויטים נוספת וחוזר חלילה. כאשר סיימתם עם השכבות, גררו בפומפייה שוקולד מריר לקישוט. ממש פשוט!!!

בתיאבון❤️