עודף מעשר: חוף הצוק מציע כיסאות ושמשיות במחירים מוזלים

חוף הצוק הדרומי הוא הראשון בעיר להציע כיסאות חוף ושמשיות במחיר חד ספרתי, למחזיקי כרטיס דיגיתל

חוף תל אביבי. צילום: בן קלמר
חוף תל אביבי. צילום: בן קלמר
25 ביוני 2015

עיריית תל אביב־יפו מעניקה, החל מהשבוע, הנחה של 66 אחוז על שירותי חוף כגון כיסאות, מיטות שיזוף ושמשיות למחזיקי כרטיס דיגיתל. במקור שאפו בעירייה להעניק שירותים אלו בחינם וכך הורו לזכיינים לעשות, אך בית המשפט המחוזי נעתר לבקשתם של בעלי העסקים וביטל את ההנחיה. בשלב הראשון יכולים ליהנות מהשירותים המתרחצים בחוף הצוק הדרומי, שבו הסתיים לאחרונה הזיכיון על מתקני החוף ולשם כך הורכב במקום מכשיר מיוחד. מחיר השכרת שמשייה וכיסא נוח הוא שני ש"ח לאחר ההנחה, ומחירה של מיטת שיזוף – ארבעה ש"ח בלבד.

בעיריית תל אביב מרוצים מההיענות לשירות החדש, כך מספר מחזיק תיק החופים, איתי פנקס ארד: "סיירנו בחוף וראינו אנשים מאוד מבסוטים. המכשיר נוח מאוד, דומה לאלו המשמשים לתשלום בחניונים. פשוט מעבירים את הדיגיתל ומקבלים את ההנחה. כיום יש יותר מ־100 אלף מחזיקי כרטיס דיגיתל, זה כדאי וזה בחינם".

כשיסתיימו הזיכיונות בשאר החופים, צפוי השירות להינתן גם בהם. בקיץ הבא יתווספו להסדר שלושה חופים: תל ברוך, מציצים וחוף ירושלים. נוסף לכיסאות, שמשיות ומיטות שיזוף דאגה העירייה לכך שלא תצטרכו להיסחב עם לוח השש בש כל הדרך מהבית, והוא כבר ממתין לכם בחוף. את הציוד שבכל זאת הבאתם איתכם תוכלו לאפסן בלוקרים הפרושים לאורך עשרה חופים.

"בעקבות פיילוט מוצלח שנערך בשנה שעברה בחוף ירושלים החלטנו לפרוס לוקרים בחופים נוספים. חוץ מזה יש הרבה דברים כיפיים כמו דמקה ושש בש בחינם, אפשר פשוט לגשת לעמדת הפיקוח בחוף ולקחת. למי שמתחשק לקרוא, דאגנו לספריות חוף בדומה לאלו הפרושות בשדרות". לפנקס חשוב לציין כי גם תושבים בכיסא גלגלים יכולים להגיע לחוף וליהנות מהים בדיוק כמו שאר המתרחצים: "בכל 13 החופים הציבוריים יש אפשרות נגישות לנכים עד לתוך המים. בעל כיסא גלגלים יכול להגיע לעמדת הפיקוח ושם ידאגו להוביל אותו עד המים בעזרת מתקן ייעודי".