כן לציפור: העופות של שמעון הם הכי טובים בעיר

בלי סושיאל, בלי דקורציה ובלי פינוקים, שמעון יישאר כאן כנראה גם אחרינו. בינתיים נמשיך לבוא לאכול את העוף בגריל הכי עסיסי בעיר

שמעון עופות. צילום: דין אהרוני רולנד
שמעון עופות. צילום: דין אהרוני רולנד
20 בפברואר 2019

עוד מעט הרי לא תהיה לי ברירה ואני אצטרך להעביר סיורי "בעקבות השירים של משינה" (יש עוד דרכים להתפרנס?). כשנגיע לטשרניחובסקי 6 אני אבקש – חבר'ה, עיניים אליי – וכולנו נראה מה עומד במקום: מסעדת עוף בגריל די אלמונית בשם עופות שמעון.
במקום, כשמו כן הוא, יש עופות ויש שמעון. בעצם שלושה שמעון – אחד על העוף, אחד במטבח הכנות ואחד על ניהול הסושיאל. סתם. על הקופה וההגשה. יחד הם מייצרים שלוש מנות בלבד: עוף, חצי עוף, ורבע עוף. לצמחונים יש צ׳יפס, חמוצים ופיתות. שמגיעים עם העוף. חוץ מזה יש בתפריט ירקות חתוכים. לא סלט. החלל לא אסתטי, אבל זה לא אומר שאין בו אסתטיקה, זו פשוט אסתטיקה של מועדונית ברידג׳. שולחנות דמויי עץ וכיסאות כתר, מקרר שתייה גדול – הכל משדר פונקציונליות. תאכל ותלך.

שמעון עופות. בלי מהפך במטבח. צילום: דין אהרוני רולנד
שמעון עופות. בלי מהפך במטבח. צילום: דין אהרוני רולנד

הזמנתי חצי עוף עם צ׳יפס וקולה זירו. השמעון שעל הקופה שאל אותי אם אני רוצה שום (ברור) ואז השמעון שעל העופות ביתר את העוף ומרח עליו שליכטה יפה. נאמר לי לקחת לעצמי שתייה מהמקרר וללכת לשבת. התיישבתי, ולשולחן הגיעה מגשית נירוסטה עם חצי עוף ומפוצצת בצ׳יפס בצד חמוצים ופיתות.
עוף בגריל הוא טריקי. קל לייבש אותו, אבל אם הוא עסיסי הוא מדהים. זה המקרה אצל שמעון. הבשר נימוח ומגיר נוזלים, העור מתפצלח והעצמות על סף שבירה. מהחזה כבר קצת משתעממים, אבל שאר האנטומיה מהממת. הצ׳יפס הוא מהסוג הבשרני־סמרטוטי־שומני־מסעדות מזרחיות שקולף במקום. אני אוהב, אתם אולי לא. את הפיתה אתם ממש לא צריכים אבל יש, כי ככה נהוג בארץ ובסין. המחיר הוא בפירוש הזול שאני ראיתי בעיר לעוף בגריל, והאמת שאם אתם מעצבנים זו מנה שמספיקה לשניים. אבל זה לא מקום לדייט. איך אומר השיר – חבר'ה, עיניים אליי – כולם ביחד: תבוא לבד.

עוף בגריל שמעון 

חשבון: 45 לחצי עוף + צ'יפס, 35 לרבע + צ'יפס

מדד הטראש: אתם אוכלים את העור? אז כן

אופציה צמחונית: זה מקום של עוף בגריל

וייב: צריך לבקש מפתח לשירותים

טעים: מאוד. ארבעה כוכבים

טשרניחובסקי 6, ראשון־חמישי 8:00־17:00, שישי 8:00־13:00 (אבל תכל'ס הם סוגרים לפני כן), טלפון: 5252116־03