עופר עמרם הוא לא רק מנהל הכניסה בבלוק: "העבודה במועדון היא משחק"

עופר עמרם (צילום: איליה מלניקוב)
עופר עמרם (צילום: איליה מלניקוב)

סטטוס
בזוגיות

גיל
39

תעסוקה
במאי ושחקן תיאטרון, כוריאוגרף ומנהל הכניסה של הבלוק

[tmwdfpad]

כמה שאלות:

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?

"במקור אני מירושלים והגעתי לעיר ב־1997 כדי ללמוד משחק. מגיל אפס ידעתי שאני רוצה להיות על הבמה. גרתי באמסטרדם שנה וזה פתח אותי לעולם הגדול. כשחזרתי ידעתי שאני יכול לגור רק בתל אביב. הבנתי שעיר יכולה להציע יותר".

ספר על הדירה הראשונה שלך בעיר.

"היא הייתה ברחוב מרחביה פינת מטלון. זו הייתה דירת שני חדרים עם חדר שהוא מעבר בין חדר אחד למסדרון ושם בעצם גרתי. זה היה חדרון קטן שנכנסה בו רק מיטה והשותפה שלי הייתה צריכה לעבור לי בחדר כשהיא רצתה לצאת ולהיכנס מהדירה".

מה הביא אותך לעבוד בתחום שאתה עובד בו?

"תיאטרון מכיל את כל האמנויות. יש בו הכל. לחיי הלילה הגעתי במקרה. התחלתי לצאת רק בגיל 30 פלוס, הייתי הולך לליין המסיבות של '1984' ואחד המארגנים ביקש ממני לעמוד בכניסה. המנהל של הבלוק ראה אותי, אהב את הגישה שלי והציע לי לעבוד שם. ברגע שנוסף התדריך שבו בכניסה למועדון אני אומר את שורת הנהלים של המקום אז הכישורים שלי כשחקן מנוצלים עוד יותר, זו בעצם גם עבודת משחק".

ומה התגובות שאתה מקבל לתדריך?

"אם זו הפעם הראשונה של אנשים התגובה היא חיובית ומופתעת. כשאנשים לא מגיבים טוב, זה בדרך כלל כי הם לא מבינים שהפלאפונים למשל מפריעים לווייב של המסיבה. הקבועים פשוט מקשיבים, מהנהנים וממשיכים הלאה. כל הגישה של הכניסה איך שאני רואה אותה היא כמו של נמל תעופה – אתה צריך תעודה מזהה, אתה צריך להבין את הקודים של ההתנהגות, ואם אתה שומר על כל זה אתה יכול לטוס".

ואנשים שמכירים אותך מהתיאטרון?

"חלק מופתעים ולא מבינים מה במאי תיאטרון עסוק ועובד עושה מחוץ למועדון בארבע בבוקר. אני עונה שאני מרגיש שליחות בשינוי התודעה החברתית בתרבות המסיבות, וכמובן להתפרנס כבמאי זה לא פשוט ותמיד טוב לסגור את החודש".

מה הסוד התל אביבי שלך?

"ברחוב שפרינצק בתוך סניף של קופת חולים מאוחדת יש את הסנדוויצ'ים הכי טעימים במחיר נמוך".

איפה אפשר למצוא אותך בזמן הקרוב?

"בימים אלה אני מביים הצגה עם שנה ג' של הסטודיו למשחק של ניסן נתיב, 'הם יורים גם בסוסים', שעולה ב־8.7, וזה אומר שרוב הזמן תוכלו למצוא אותי בסטודיו. וכמובן בימי חמישי בלילה בבלוק".