טיים אאוט timeout

"רק תפסיקו להחרים את הכוסברה, זה חלק בלתי נפרד מהמנות"  

| מאת: אלון הדר

גיא רובננקו, השף של אקסטרא ברוט־מקונג, אחראי להתמכרות המונית לבאן מי. אנשי השנה של טיים אאוט תל אביב 2017

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/12/sizes/NIM2618_H_wo_680_382.jpg
גיא רובננקו, אקסטרה ברוט מקונג. צילום: נמרוד סונדרס

גיא רובננקו

שף, אקסטרא ברוט־מקונג, 44

גיא רובננקו, עורך אוכל לשעבר, טבח ברפאל, באלבה ובברוט, הקים בקיץ האחרון פופ אפ באקסטרא ברוט של מאכלים לאורך נהר המקונג – יונאן, בורמה, תאילנד, לאוס, קמבודיה ווייטנאם. לאור ההצלחה הפופ אפ התמסד.

> לפרויקט המלא

להבדיל ממסעדות אסייתיות אחרות בעיר שמנסות לפנות לטעם הקהל, רובננקו (44) הלך הכי רחוק – חקר, למד ומוציא מנות שגם בארץ המוצא שלהן לא תמיד מגישים במסעדות המוכרות. הבאן מי, הכריך הווייטנאמי־צרפתי שלו, הפך כבר כמה וכמה סועדים בעיר למכורים.

גיא רובננקו, אקסטרה ברוט מקונג. צילום: נמרוד סונדרס

גיא רובננקו, אקסטרה ברוט מקונג. צילום: נמרוד סונדרס

"בטיולים לווייטנאם ותאילנד אני מסתכל מבחוץ על החיים וחושב מה נכון", מספר רובננקו. "אמרתי לעצמי, מה אני מתעסק עם קוסטיצה וכרוב כבוש, שאני מאוד אוהב, אבל זה לא אוכל שבא לי מהבטן? למה לא להתעסק במטבחים שאני כבר 20 שנה אובססיבי לגביהם? מסטאז'ים במסעדות בתאילנד ועד כילוי רוב כספי על ספרי בישול. בא לי להכין את האוכל הזה, בלי פרשנות אישית. וכך, כשחזרתי מווייטנאם, ניסיתי לשחזר את הבאן מי הקלאסי מהלחמנייה שמייצר ערן שרויטמן, דרך הפאטה ועד החמוצים והסירצ'ה הביתית. התגובות של הסועדים הפתיעו אותנו, אמרו שזה הכי קרוב למה שאכלו בווייטנאם. אני מבסוט מהתוצאה".

מה התוכניות לשנה הבאה?

"נמשיך לחקור את המטבחים האלו ולהביא מנות פחות מוכרות. רק תפסיקו להחרים את הכוסברה, זה חלק בלתי נפרד מהמנות".

 

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0