טיים אאוט timeout

היכרות שטחית

| מאת: נמרוד רותם

"People You May Know" היא תערוכת דיוקנאות חדשה של האמנית אנה לוקשבסקי בגלריה "החדש והרע"

צייורים של אנה לוקשבסקי

אנה לוקשבסקי, ציירת, בוגרת בצלאל והמדרשה, מציגה בגלריה החדש והרע בחיפה את תערוכת הסולו הראשונה שלה, "People You May Know" (אוצרת: נטלי לוין). אם נדמה לכם שאתם מכירים את המשפט הזה מרשתות חברתיות, זה ממש לא מקרי. "השם הזה ממצה בצורה מאד טובה את מהות העבודות", מספרת לוקשבסקי, שחברה גם בקולקטיב האמנות "ברביזון החדש", "אני מציירת דיוקנאות של אנשים יותר מנופים".

מה הביא אותך ליצור סדרה כזו של דיוקנאות?

 "חזרתי לצייר מהתבוננות אחרי תקופה של ציור קונספטואלי. אני רואה בזה דבר מרענן, חשוב ומומלץ לכל הציירים שלא יודעים כבר את מה לצייר".

לסביבה שלך בחיפה יש אלמנט של השראה בעבודותיך?

"השנה עברתי לחיפה מתל אביב כדי ליצור בסביבה יותר מאפשרת והופתעתי לגלות כמה מעולה פה בעיר. זה נכון גם לתמיכה לה אני זוכה – קיבלתי תמיכה גם מהסטודיו ושיתוף פעולה רחב מצד דוגמני הדיוקנאות שלי: אנשי בוהמה לצד פועלי הבניין".

המוטיב החוזר בציורייך הוא הריאליזם הגס יחד עם אלמנטים הזייתיים, דבר שאכן מתיישב טוב עם יצירה בחיפה. מסכימה?

"מסכימה. מאד כיף ליצור כאן –יש המון טיפוסים ונופים צבעוניים".

באילו תחומים נוספים את עוסקת כאמנית?

"כאומנית וכחברה ב'ברביזון חדש' אני יוצאת הרבה לצייר מחוץ לבית. אני מציירת גם דיוקנאות וגם הרבה טבע דומם. בחיים 'האמיתיים' אני עובדת כמעצבת גרפית ויועצת לעיצוב גרפי".

"People You May Know", 6.12.13 ועד 31.01.14, גלריה החדש והרע, כיאט 1, חיפה

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0