טיים אאוט timeout

איזה סוג של ספורט התל אביבים עושים הכי הרבה?

| מאת: נועם כהן

סקר חדש מגלה אילו סוגי ספורט התל אביבים הכי אוהבים ומה הכי פופולרי - ריצה, הליכה או שמא יוגה ופילאטיס?

  • https://static2.timeout.co.il/media/2019/02/sizes/shutterstock_373839775_h_wo_680_382.jpg
רצים לשום מקום, אבל בריאים יותר (צילום: Shutterstock)

 

אם נדמה לכם שכולכם סביבכם עושים ספורט ונמצאים בכושר ורק אתם לא, כנראה שאתם צודקים. הליכה קצרה בטיילת בשעות הערביים תחשוף אתכם ככל הנראה לאנשים חטובים לבושים בבגדי התעמלות זוהרים ונעלי ספורט שמקריבים את שעות הפנאי לריצה ולא לנטפליקס אנד צ'יל. סקר חדש שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וסקר העיר של המרכז הכלכלי והחברתי של עיריית תל אביב-יפו בקרב אנשים מעל גיל 20 בכמה ערים ברחבי הארץ, מראה כי שני שלישים (64%) מתושבי תל אביב עסקו בפעילות גופנית בשלושת החודשים האחרונים.

>> למה זחלה השחקנית מיה לנדסמן עד למקדנולדס במשך שעתיים?

הנתון מצביע על שיעור גבוה ביותר של עוסקים בספורט לעומת ערים אחרות בארץ. לדוגמה, בירושלים רק 43% הצהירו על כך שעשו ספורט בחודשים האחרונים, בחיפה 57%, בבאר שבע 51% ובאשדוד 53%. בסקר שנערך ב-2018, נרשם בנוסף כי חמישית מהמשתתפים במרתון השנתי היו תושבי העיר.

אז אילו סוגים של ספורט התל אביבים עשוים הכי הרבה? על פי הסקר העיסוק הפופולרי ביותר הוא הליכה (טוב, זה קל), כששיעור העוסקים עומד על 38.5%, 23.2% בריצה, 22.9% מבקרים בחדר כושר, 14.8% מתמקמים על המזרון ועושים יוגה או פילאטיס, 11% בהתעמלות לעיצוב הגוף, 10.3% רוכבים על אופניים, 8.7% נותנים בראש בהתעמלות אירובית, 4.3 משחקים כדורגל או כדורסל ורק 3.9% נכנסים לים וגולשים.

על פי רון חולדאי, גם לעייריה יש מניות בחיבה התל אביבית לספורט (״כבר שנים שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו להטמיע במודעות לאורח חיים בריא, בייחוד בתשתיות״). כך או כך, לטובת הדימוי העצמי של כולנו, אולי כדאי שנשקול להוריד ביחד את הרף.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0