טיים אאוט timeout

בראשון: התלמידים והעירייה ישביתו את התיכונים בתל אביב

| מאת: אמנון הררי

מועצת התלמידים, בחסות העירייה, ההורים ומנהלי בתי הספר, ישביתו את הלימודים החל מהשעה 12:00. למה? כמחאה על העיצומים של ארגון המורים 

  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/11/sizes/gimnasya-_-H_wo_680_382.jpg
גימנסיה הרצליה. צילום: Sambach, ויקיפדיה
מועצת הנוער של תל אביב-יפו תשבית את הלימודים בבתי הספר התיכוניים בעיר ביום ראשון הקרוב (14.1), החל מהשעה 12:00, במחאה על העיצומים של ארגון המורים בבתי הספר. במהלך השביתה יתקיימו הפגנות בשטח בתי הספר. בהודעה שהעבירה המועצה ועיריית תל אביב נמסר כי אם יימצא הסדר בסכסוך המתמשך בין ארגון המורים למשרד החינוך, העיצומים יבוטלו.
התלמידים לא לבד: השביתה מתקיימת בתמיכת מינהל החינוך בעירייה ובתמיכת מחזיק תיק החינוך, סגן ראש העירייה אסף זמיר, כמו גם בתמיכת ועד ההורים המרכזי ומנהלי בתי הספר בעיר. ״אנו מלאי תקווה כי נצליח לעורר שיח בנושא בקרב הגורמים הרלוונטיים ולחזור לשגרת החינוך הראויה״, נמסר בהודעת המועצה.
בחודשים האחרונים ערך ארגון המורים העל יסודי שביתות ועיצומים ספורדיים ברחבי הארץ, על רקע הסחבת במגעים להשגת הסכם שכר חדש מול משרד האוצר ומשרד החינוך, עם פקיעתו של הסכם ״עוז לתמורה״. בין היתר, בוטלו מבחנים, שיעורים ופעילויות נוספות. לפני מספר שבועות כבר נדמה היה כי הצדדים הגיעו להסכמות, שבין היתר מגדיר שכר התחלתי למורים בגובה 8,000 שקלים, ומענקים משתנים לפי ותק, אולם אז פורסם בתקשורת שמרכז השלטון המקומי, שהוא זה שמשלם את המשכורות בפועל – מסרב להסכם.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0