טיים אאוט timeout

ביצת הפתעה

| מאת: אמנון דירקטור

מהפכה: הסניף המרכזי של אבו חסן חוזר משיפוץ ומציע לראשונה תוספת ביצה קשה

  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/10/sizes/ali-karavan_wo_680_382.jpg
דמיינו ביצה על המנה המפוארת הזאת. המשולש של אבו חסן

מכורי אבו חסן שפקדו בשבועיים האחרונים את הסניף המרכזי ברחוב שבטי ישראל ביפו התאכזבו לגלות שהוא סגור לשיפוצים. מבחוץ זה נראה כמו עוד שיפוץ סטנדרטי הכולל צביעת קירות ותיקונים כללים, אך בפנים התרחשה מיני מהפכה שנועדה להכין את הסניף לעידן חדש – עידן תוספת הביצה.

כן, שמעתם נכון, תוספת ביצה למנת החומוס הנחשקת ביותר בתל אביב־יפו. החל מהשבוע הקרוב כל מי שיזמין מנת מסבחה, פול או חומוס גרגירים בסניף המרכזי בשבטי ישראל (לא להתבלבל עם הסניף ממול שכבר מציע תוספות כמו צ'יפס וסלט לצד החומוס), יוכל להזמין גם ביצה קשה למנה בתוספת של כמה שקלים (באבו חסן סירבו לחשוף את התמחיר המיועד). יש להבין שעד כה מי שהעז לבקש תוספת ביצה קשה מהמלצרים באבו חסן ננזף באופן קשה ולעתים אף מביך וקיבל תשובה בסגנון: "אם אתה רוצה ביצה לך תאכל בד"ר שקשוקה", או "ביצים בחלומות שלך!".

"אכן יהיו ביצים. בהתחלה רק בסניף הראשי בשבטי ישראל", אישר האני, אחד הבעלים של אבו חסן, את הסקופ.

למה החלטתם אחרי כל כך הרבה שנים להוסיף ביצים?

"החלטנו להתרחב כדי לעמוד בעומס במסעדה וכדי להוריד את הלחץ על המטבח. חשבנו שזה זמן נכון להוסיף עמדת ביצים חדשה".

ובשביל הביצים היה צורך לעשות שיפוץ מסיבי במקום?

"השיפוץ היה בעיקר בשביל אזור המטבח. הוא הולך להיות בסגנון הכי היי־טקיסטי שיש, עם סביבה נקייה של עבודה, מרווחת ונוחה יותר".

תוספת ביצה לצד חומוס נחשבת לסוגיה מעוררת מחלוקת בקרב אוהבי חומוס. אף אחד לא באמת יודע איך ומתי התבצע החיבור בין החומוס לביצה. הבלוגר שוקי גלילי, מפעיל הבלוג המשובח חומוס להמונים, העלה בעבר סברה שמדובר בהמצאה יהודית שהתרחשה "בירושלים, כשהחמינדוס החומות עברו את הקווים מהמטבח הספרדי לחומוסיות שהקליינטורה שלהן הייתה יהודית בעיקרה". אחר כך הודה גלילי, אולי המומחה מספר 1 בארץ לחומוס, שמדובר בספקולציה בלבד. כך או כך, מדובר בעידן חדש לחובבי אבו חסן, וקריאת תיגר על הסורי, החומוסייה שמתחרה עם אבו חסן שנים על תואר החומוסייה הטובה בעיר ומנת הדגל שלה היא קומפלקט: חומוס, פול, ביצה.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0