טיים אאוט timeout

חרא של עיר

| מאת: אמנון דירקטור

המעצב יריב גולדפרב מייצר דגמים מיניאטוריים של מבנים מוכרים בעיר מחומר לא שגרתי. תבינו לבד מהכותרת

  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/08/sizes/024-21_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/08/sizes/024-11_wo_680_382.jpg
הגרסה של יריב גולדפרב לפסל "התרוממות" של קדישמן

פרויקט הגמר של המעצב יריב גולדפרב, סטודנט לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, לא קל לעיכול, אם כי למעשה הוא כבר התעכל. גולדפרב מפסל דגמים ממוזערים של סמלי העיר תל אביב כשהוא משתמש בחומר לא שגרתי: צואת כלבים. במסגרת העבודה שנקראת "לשחק עם קקי" הוא מדפיס תבניות במדפסת תלת־ממד ולתוכן הוא דוחס את החומר המצחין. כך נוצרות מיניאטורות שאותן הוא מצלם לבסוף לצד המבנים המקוריים: הפסל של קדישמן בכיכר הבימה, מגדלי עזריאלי והכיכר הלבנה של דני קרוון למשל.

הרעיון לפרויקט נולד מתוך תסכול ממקומו של היוצר בעולם העיצוב התעשייתי, מסביר גולדפרב: "לא מצאתי את עצמי בתוך העולם הזה. בעולם האמנות קיימת התעסקות עם המושג קקי, אבל בעולם העיצוב זה נחשב מגעיל. לכן עניין אותי לקחת את החומר הזה ולהסתכל עליו מנקודת מבט אחרת". בניסיונות הראשונים שלו הוא השתמש בקקי של הכלבה שלו – פינצ'רית ננסית שהלכה לעולמה לפני שלושה חודשים – אבל הכמות לא הספיקה: "הייתי צריך כמויות הרבה יותר גדולות אז הלכתי לאסוף קקי מצער בעלי חיים שהביאו לי דליים גדולים". הוא ערך תחקיר גללים מקיף שהעלה כי בתל אביב יש כ־18 אלף כלבים רשומים, כאשר כל אחד מהם מחרבן בממוצע כ־300 גר' קקי ביום, ובסך הכל כחמישה טונות וחצי של צואה טרייה נוצרת בעיר מדי יום. "אין לנו מושג איפה הקקי מסתובב וקיים, זה חומר שנעלם. דרך הקקי היה לי חשוב לדבר על הסביבה האורבנית – העובדה שאנחנו הולכים ברחוב ולא חווים את המרחב העירוני בגלל הרבה גירויים אחרים", מסביר גולדפרב.

הצצה לתהליך העבודה על הפרויקט (הצפייה על אחריותכם בלבד):

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0