טיים אאוט timeout

הקוד האתי - דיני ג'נטרפיקציה

| מאת: אייל דץ

אז החלטתם לעבור לשכונה ותיקה בעיר - אל תתלוננו במשטרה על מנהגים של האוכלוסייה, אל תשנו סדרי עולם ותשמרו על סודיות

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/06/sizes/DSC_6805_H_wo_680_382.jpg
רחוב ישראל גורי, קריית שלום (צילום: יולי גורודינסקי)

 

דיסקרטיות

מתכננים לשכור דירה שמתגוררים בה תושבים ותיקים מהשכונה ו/או מהגרי עבודה? קודם כל תדחיקו והשתדלו לא לבוא לראות את הדירה בזמן שהדיירים הנוכחים נמצאים.

דרוויניזם

לא משנה באיזה הקשר, אל תשתמשו בביטויים ״אוכלוסיות חלשות/ חזקות״, זו רק עוד הוכחה שאתם אוכלוסייה ״חזקה״ שמחליפה אוכלוסיה "חלשה".

הקול כלול

לעולם, אבל לעולם, אל תתלוננו במשטרה או במוקד העירוני על מנהגים של האוכלוסייה הוותיקה, אפילו אם הם מטרידים את מנוחתכם. המואזין מרעיש מדי? בעיה שלכם. בתי הכנסת משמיעים ברמקול שירים לפני כניסת שבת? תזרמו. הדבר היחיד שאתם יכולים להיאבק בו הוא מסיבות קריוקי רועשות (וגם זה מבלי שידעו שזה אתם).

תנביטו שעועית בבית

נכנסתם לבניין עם אוכלוסייה ותיקה? אל תנסו לשנות סדרי עולם. אל תתחילו לשתול זרעי עגבניות בחצר האחורית ואל תדביקו קולאז'ים מגניבים בחדר מדרגות.

לתת בשביל לקבל

לקחתם מהקהילה תדמית מחוספסת, דירה זולה בתל אביב וחניה 24/7. המעט שאתם יכולים להחזיר הוא פעילות התנדבותית במיזמים משותפים עם התושבים. זכרו – היום זה הם שנאלצים לעזוב את הדירות שלהם כי המחירים עולים – מחר זה יכולים להיות אתם!

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0