טיים אאוט timeout

הקוד האתי: דיני קניות בשוק

| מאת: אייל דץ

כמה ירקות מותר למשש טרם הקניה והאם לגיטימי להתמקח עם המוכר בשוק?

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/02/sizes/CarmelMarket_H_wo_680_382.jpg
שוק הכרמל (צילום: shutterstock)

 

נסיך לעת מצוא

השימוש בשמות תואר מגוחכים כגון "אח שלי", "דוד" ו"נסיך" לגיטימי רק אם אתם חשים שהוא משרת את האינטרס שלכם להציג למוכר תדמית של לא-פראייר בניגוד לאיך שהפרצוף שלכם נראה וכך לחסוך לכם במחיר.

חופש המישוש

זכות המישוש מוענקת לכם עבור עד שלושה ירקות מכל סוג, ולא יותר מחמישה סוגים בסך הכל בדוכן נתון. העובדה שמדובר בשוק ושהביוב גם ככה זורם על הרצפה לא אומרת שכולם צריכים לסבול את הבקטריות שלכם.

תג מחיר

המיקוח לגיטימי או אם הסחורה נראית לא משהו ("גבר, העגבנייה הזאת ירוקה כמו צעיף של חיפה, תעשה מחיר"), או בזמן קנייה גדולה (ואז תכלס ההנחה צריכה לבוא מהמוכר). אופציה אחרת – אם אין מספיק כסף מזומן (ושלא תעזו להתרעם על כך שהם לא מקבלים כרטיס אשראי).

שוק דעות

בניגוד לנהגי מוניות, בעל דוכן בשוק לא ממש חייב לך משהו ויכול לזרוק אותך לכל הרוחות מהבסטה שלו. לכן, אל תיכנסו לוויכוחים פוליטיים בשוק, אלא אם אתם רצים לכנסת.

אין הביישן למד

לגיטימי להתייעץ עם המוכר לגבי צורות חיתוך, בישול ואפייה, אבל אל תבקשו ממנו "מתכונים מבית אימא". אתם גם ככה נמצאים בסביבה הלא טבעית שלכם.

 דבר עברית

בניגוד למה שאתם חושבים, שימוש בעברית לא תקנית במתכוון וטעויות במזיד בזכר/נקבה לא ישברו את הקרח עם הבסטיונרים בשוק.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: c422d06bb