טיים אאוט timeout

הקוד האתי: דיני שכירות

| מאת: אייל דץ

איך לנהל ראיונות עם שוכרים פוטנציאלים ולאיזה מעגל חברתי לספר קודם שהדירה שלכם עומדת להתפנות?

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/05/sizes/Renting_H_wo_680_382.jpg
דיני שכירות (מתוך "הבחורה החדשה")

 

הקיר זוכר

אם אתם מפנים דירה והבטחתם לבעל הדירה שלכם למצוא שוכרים "הגונים", עליכם להיות הגונים איתו כפי שהוא היה הגון איתכם. המשמעות: אם היה סבבה איתכם, נענה לבקשותיכם לאורך התקופה ולא העלה את שכר הדירה, אתם רשאים להשקיע מאמץ בסינון הבקשות ולחפש עבורו את הטוב ביותר. אם הוא דוחה פשוט תכניסו את מי שבא לכם, אפילו אם הוא פירומן עם הרשעות קודמות.

שוכרי העולם התאחדו

אם תקיימו ראיונות עם שוכרים פוטנציאליים, נסו להימנע מהטבע האנושי שיכוון אתכם ל"עבד כי ימלוך" ותזרומו יותר לכיוון "זכור את אשר עשה לך עמלק". אל תשאלו שאלות פולשניות (מספיק "במה אתם עובדים?"), אל תבטיחו הבטחות שלא תעמדו בהן וכמובן אל תתנו את העסקה בקניית הג'אנק שתרצו להשאיר מאחור.

דבר המפרסם

משכירים דירה? התוודעתם לדירה מעולה? יש להעניק קדימות למעגלים חברתיים קרובים ולהתרחב במידת הצורך. התחילו מפרסום בקבוצות הווטסאפ שלכם, ובהמשך פרסום בדף הפייסבוק שלכם, פרסום אצל אבנר שביט, פרסום בקבוצות פייסבוק איכותיות, פרסום בקבוצות פייסבוק המוניות, ולבסוף – פרסום בלוחות דירות (יד 2, הומלס). הכל כמובן הוא נגזרת של לוחות זמנים, איכות הדירה ועד כמה בא לכם לפרגן למעגלים שלכם ולקוות שהקארמה תחזיר לכם דירה ברחוב מיכ"ל.

הכרת תודה

מחפשים דירה? דעו להעריך את חבריכם ולהפגין זאת. אם מכר או חבר תייג אתכם בקומנט של פוסט חיפוש דירה, חובה עליכם לעשות לייק לקומנט. אם זה הבשיל לכך שאתם הולכים לראות את הדירה, כדאי שתשלחו לו הודעת תודה בצ'אט. אם מצאתם דירה בזכותו, כנראה יצופה מכם לתרום לו כליה אם יזדקק להשתלה.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0