טיים אאוט timeout

כמה טיפ להשאיר ומה אסור לכם להגיד: איך עליכם לנהוג בשיפודיות?

| מאת: אייל דץ

מה מיוחד בעובדים של הקוסם, כמה טיפ אתם צריכים להשאיר ומה אתם חייבים לדעת על הדיל של הסלטים? המדריך לאוהבי השיפודים

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/07/sizes/DSC8354_h_wo_680_382.jpg
הפיתה-קבב של הקוסם. צילום: אנטולי מיכאלו

 

מי מתעסק

ברוב המוחלט של השיפודיות הערביות מחיר הסלטים הוא לאדם, ומחיר המנה הבשרית הוא לרוב נגזרת של אם הלכתם או לא הלכתם על דיל הסלטים. אי אפשר להזמין דיל סלטים רק לאדם אחד ואחר כך לחלוק אותו לכמה אנשים. טובים וגדולים מכם ניסו לדפוק כך את המערכת ולא הצליחו.

>> 10 השיפודיות הכי טובות בתל אביב-יפו

לפי הצער השכר

משום מה השתרש בתרבות הישראלית הנוהג שדווקא בשיפודיות וחומוסיות ערביות משאירים מעט טיפ, ודאי בהשוואה למסעדות יוקרה. קצת אבסורד לנוכח העובדה שמלצר בשיפודייה מפרפר בערך פי שלושה ממלצר במסעדת שף. הקפידו על טיפ שהוא לא פחות מ־12 אחוז ממחיר הארוחה.

אדיבות מתקנת

ככל שמדיניות הממשלה גזענית ומפלה יותר, כך יש עליכם את האחריות להיות נחמדים יותר למיעוט הערבי. לצערנו המקום היחיד שבו רובכם פוגשים ערבים זה במסעדות ערביות. עדיף מכלום.

שבועת הגילמניסט

הבהרה: נחמדות יתר לא אומרת שימוש במילות נימוס בערבית (שוקראן לדוגמה) כשאתם באים לאכול חומוס ביפו. יש סיכוי שאתם רק תצאו יותר קולניאליסטים מתנשאים.

משנה זהירות

הברכה "רמאדן כרים!" לגיטימית ואפשר לעשות בה שימוש. רק שימו לב לפני לשני דברים חשובים: 1. אתם מדברים עם ערבי מוסלמי, לא נוצרי. 2. אנחנו נמצאים בחודש הרמדאן.

לא רק בגלל הפז"ם

לעובדים של הקוסם (הכי נחמדים בישראל) יש להתייחס כמו למלכים למרות שאי אפשר באמת לדעת אם הם ערבים או לא.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0