טיים אאוט timeout

הקוד האתי: דיני מחלה

| מאת: אייל דץ

האם מותר להגיע לעבודה בזמן מחלה כשמדובר ביום חשוב ומה נגזר עליכם כשאתם מודיעים שאתם חולים אפילו שלא?

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/02/sizes/Sick_H_wo_680_382.png
אם אתם הבוסים ואתם חולים, הקפידו על מראית עין של הקרבה עצמית (צילום: shutterstock)

 

יום חסד

כל עובד שכיר בישראל רשאי להצהיר על מחלה גם כשהוא בריא כשור לפחות במשך יום אחד. עובדי מעון ראש הממשלה זכאים לעוד חמישה כאלו בכל שנה.

 

החולה המדומה

הכרזתם על יום מחלה פיקטיבי? חובה לשחק את המשחק עד הסוף – לא לצאת למקומות שיש בהם סיכוי שיראו אתכם בריאים ושלמים, וכן לעלות פוסט רחמים עצמיים לפייסבוק (צילום של כמה תרופות וטישו משומש יעשו את העבודה).

 

צום לייקים

חוץ מהפוסט המדובר הימנעו מפעילות ברשתות החברתיות (לרבות חלוקת לייקים). הקולגות שלכם, שהיום נושאים בנטל במקומכם, מחפשים אתכם.

 

צו הרחקה

לא חשוב כמה אתם וורקהוליקים, אם אתם סובלים ממחלה שעשויה להדביק אנשים אחרים, אסור לכם בתכלית האיסור להגיע למקום העבודה, אפילו אם מדובר ביום סגירה של מגזין תל אביבי נחשק.

 

בידוד מזהיר

אם אתם הבוסים וחייבים להגיע משום מה, עליכם להקפיד על בידוד – לא לגעת בשום כלי שיש סיכוי שעובד אחר ייגע בו, לא לשוחח עם עובדים ממרחק שקטן משני מטרים ולא לעבוד יותר משש שעות. מנגד הקפידו על מראית עין של הקרבה עצמית בפני הבוס הגדול ("אני חולה מת אבל העבודה קוראת לי") והקפידו על החלפת הקפה בתה. דאגו להצהיר על כך כדי שכל האופן ספייס ישמע.

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0