טיים אאוט timeout

למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים "פיינט"?

| מאת: קרני בן-יהודה

עמוד חדש בפייסבוק יוצא במחאה ספציפית במיוחד: די לזילות המושג "פיינט" והגשת שליש בירה במסווה של כמות גדולה יותר

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/03/sizes/בירה-04_H2_wo_680_382.jpg
הוזלה, אבל ממש לא בכל מקום. בירה מחבית. צילום: Shutterstock

"מחאת הבירה – הסוף לפיינט", עמוד פייסבוק חדש, מנסה לשים קץ לתופעה בלתי נעימה – ברים שמגישים בירה בכוס של פיינט המתגלה בפועל ככוס של שליש. את העמוד פתחו קבוצת חברים בני 24 לאחר שנתקלו בתופעה המפוקפקת בביקור בפאב ירושלמי. מספר אחד ממקימי העמוד: "משהו שם הרגיש לנו מוזר, כאילו זה לא ממש חצי. מתוך סקרנות הזמנו בקבוק של שליש ומילאנו את הכוס ומסתבר שהשליש מילא את כוס הפיינט במלואה. החלטנו לשתף את הסיפור ברשת ולבקש מחברי הדף שישחזרו את הניסוי שעשינו, יצלמו בוידיאו וישלחו לנו". לדבריו, החוק הישראלי קובע כי על בעל פאב לסמן את גודל המשקה. פיינט אנגלי מכיל 560 מ"ל נוזלים ופיינט אמריקאי 470 מ"ל.

/?type=1" data-width="466">
/?type=1">Post by ‎מחאת הבירה – הסוף לפיינט‎.

העמוד צבר כבר יותר מ־3,000 לייקים בחודש שחלף מאז פתיחתו, והוא כולל רשימה מתעדכנת של פאבים מומלצים שמגישים חצי ליטר ושליש ליטר סטנדרטיים, כך שהלקוח יידע על מה הוא משלם. כשנשאלו למה הם מתמקדים בעניין הפיינט ולא מוחים על מחירי הבירה בכלל, השיבו: "מחירי הבירה בארץ גבוהים ויש שיאמרו שלא בצדק, אבל אם מסתכלים על מחירו של הפיינט המוקטן – זו כבר הבירה היקרה בעולם. לבעל הפאב קשה להצדיק מחיר כל כך גבוה לשליש, אז הוא קורא לזה פיינט. זו הונאה של הלקחות, וזה מקומם". בהמשך מתכננים מקימי העמוד לשתף פעולה עם המועצה לצרכנות כדי לעצור את התופעה.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0