טיים אאוט timeout

נרקיסיזם

| מאת: גיא פרחי

יוזמה חדשה בהדסטארט הצליחה לגייס עשרות אלפי שקלים בכמה ימים במטרה להוציא לאור ספר על פועלו של הטיפוגרף צבי נרקיס

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/04/sizes/narkis_H_wo_680_382.jpg
האיש ששינה את האות "א". צבי נרקיס

חדשות מעניינות למעצבים גרפיים וחובבי טיפוגרפיה: פרויקט שנפתח לאחרונה באתר המימון החברתי הדסטארט מבקש לגייס סכום של 50 אלף ש"ח כדי להוציא לאור ספר שיסקור את מפעלו החשוב של הטיפוגרף העברי צבי נרקיס, שרובכם מכירים משם הפונטים הפופולריים בתוכנת וורד. מאחורי היוזמה עומד המעצב הגרפי וחוקר הטיפוגרפיה העברית, יהודה חפשי.

"במשך למעלה משנה נהגתי לפגוש אחת לשבוע את צבי נרקיס בביתו שבירושלים במטרה להעמיק את הידע על ההיבטים השונים בעבודתו. תוך כדי התוודעות לאיכויותיו הנדירות ולהיקפו האדיר של הארכיון שהותיר נרקיס ז"ל, הלכה והתעצמה ההכרה בחשיבות של הוצאתה לאור של מונוגרפיה זו", כותב חפשי בעמוד הפרויקט. "בואו להיות שותפים במימוש פרויקט ייחודי ורב חשיבות זה ולסייע בתמיכתכם בהוצאתו לאור של הספר והחומרים שהותיר אחריו צבי נרקיס".

נראה מוכר? הפונטים של נרקיס

נראה מוכר? הפונטים של נרקיס

הפרויקט של חפשי צבר תאוצה בקצב מפתיע כאשר הצליח לגייס כמחצית מהסכום (25,000 שקלים) בחמישה ימים בלבד מאז שהועלה להדסטארט. נכון להיום (רביעי, 9.4) גויסו כבר 28,000 שקלים. "זה נכון שלכאורה מדובר בפרויקט אזוטרי, אבל אני מסוגל להבין למה הוא מצליח כל כך", הסביר לנו חפשי. "יש בישראל הרבה אנשי מקצוע וגרפיקאים שעוסקים יום יום בדברים האלה, ובקושי יוצאים ספרים בעברית שנוגעים בתחום".

מינימום התרומה שהוגדר לפרויקט הוא 50 ש"ח (שיזכו את התומך במכתב תודה המבוסס על עיצוביו של נרקיס), והמקסימום הוא 750 ש"ח, שנוסף על עותק מהספר יזכו את התומך גם בגיליון בולים עם חתימתו המקורית של הטיפוגרף.

צבי נרקיס, שנפטר באוגוסט 2010, עסק בחייו בעיצוב ובפיתוח דגמי אותיות עבריות (ביניהם הפונטים המוכרים נרקיסים, נרקיס תם ונרקיס בלוק). נרקיס כיהן בין השאר כיו"ר אגודת המעצבים, וזכה בשנת 2006 בפרס א.מ.ת על מפעלו בעיצוב.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0