טיים אאוט timeout

ציפור משונע

| מאת: ארנון בן דרור

גלריה חדש בת כמה חללים תיפתח בקרוב בהרצל פינת סלמה, באזור שכבר אפשר להכתיר כמרכז האומנותי החדש של העיר

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/04/sizes/DSC3720_H_wo_680_382.jpg
זן נדיר ציפור משונע

צמד האמנים אורן פישר ואנטון אברמוב פותחים קומפלקס אמנות חדש בשם "משונע" ברחוב הרצל פינת סלמה. הקומפלקס, שייפתח ב־25 באפריל בתערוכת מכירה, נמצא בבניין נטוש שמיועד להריסה ומצטרף לסצנה האמנות השוקקת של האזור, שכוללת את הגלריות בקריית המלאכה, את הסטודיואים של תלמידי התואר השני מבצלאל וגלריות מרכזיות נוספות, כמו דביר, שעברה לשכונה בשנה שעברה.

המקום החדש כולל למעשה שלושה חללים: חלל הקדמי, ששימש בעבר כחנות, ושני חללים אחוריים ששימשו קודם כמחסנים. "מצאנו את הבניין הנטוש הזה, שמיועד להריסה, והחלטנו ללכת על זה", מסביר אורן פישר. "לקחנו את כל הקומפלקס, כמעט 180 מטר. החלק הקדמי יהיה יותר פורמלי, עם תערוכות יחיד ודברים יותר גלריסטיים, ומאחור יהיה יותר אנדרגראונד, כל מיני פרמפורמנסים לא קונבנציונליים ועוד דברים שיוצאים מההגדרה הצרה של אמנות".

גלריה משונע

לא מפנים מהשולחן

לדברי פישר, אחת מהמטרות המרכזיות של הגלריה היא לקדם אמנים צעירים ממדיומים שונים, ולהעניק להם יד חופשית מבחינה קונספטואלית וחומרית כאחד. העיקרון שהכי חשוב לשניים ליישם במקום הוא הדינמיות.

"אנחנו לא רוצים שתיפתח כאן תערוכה כל חודשיים וביום חמישי אנשים יבואו לפתיחה וישתו יין זול", הוא מבהיר. "אנחנו רוצים תחלופה, אירועי בזק, הפתעות – תערוכה של חודש, מיצג של יומיים ואז יום אחד חומוסייה. שתגיע לגלריה ולא תדע למה לצפות. לפתוח את המושג הזה של אמנות ולהעיר קצת את עולם האמנות המקומי מהתרדמת. בגלל זה השם של המקום הוא 'משונע': גם מוזר, משונה וגם נע כל הזמן".

המקום ייפתח ב־25 באפריל במסיבה ובתערוכת מכירה של כ־40 אמנים. הרווחים נועדו לכסות את הוצאות השיפוץ של החללים. במסיבה יתקלטו ארז טודרס (תפוחים) ליאור איינס (קול הקמפוס) וחן רותם (סגול 59). תערוכת היחיד הראשונה שתוצג בגלריה תהיה של אמן הרחוב Dioz, שמזוהה עם האזור של הגלריה, אחר כך תתקיים תערוכת יחיד של האמנית רותי דה פריס ולאחר מכן תערוכה זוגית של בועז סידס וג'ולי פיליפנקו.

משונע, הרצל 112, פתיחה: 25.4, 12:00־22:00

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0