טיים אאוט timeout

תגידו צ'יז: הגרמניה שרוצה לצלם את תל אביב

| מאת: רוני ודנאי

הצלמת הגרמנייה סטפאני פיטסכמן רוצה לצלם את הדירות המתפוררות שלכם

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/08/sizes/urban-H_wo_680_382.jpg
צילום: סטפאני פיטסכמן

הבטון מעולם לא נראה סקסי יותר: פרויקט צילומים חדש שנרקם בימים אלה מציג את תל אביב באור מעט אחר, אפלולי ומחוספס. מאחורי המיזם עומדת סטפאני פיטסכמן, צלמת גרמניה בת 28 שהתאהבה בתל אביב במסגרת חילופי סטודנטים לפני שנתיים וחצי. באותה העת החלה הצלמת האוטודידקטית להתמקד בארכיטקטורה, באנשים ובעדשה שביניהם, וכך נולד לו הפרויקט "Urban Diversity". פיטסכמן תרה אחר אלמנטים תל אביביים נוסח באוהאוס, מרצפות ישנות, מבנים מתפוררים, תריסים רעועים וכל מה שמשרטט את המרקם הסמיך והמיוחד של העיר.

"המבנים יכולים להיות מוזנחים או משופצים, ישנים או חדשים וכל מה שבין לבין", מסבירה פיטסכמן את הציד העירוני שלה. "כל מבנה אוצר בתוכו סיפורים רבים כל כך שעדיין לא סופרו. היות שאותם סיפורים יכולים להימצא אך ורק מאחורי אבן או קירות בטון, מי שמפיח בהם רוח חיים הם האנשים שחיים בתוכם ומעניקים להם פנים וחיוניות".

פיטסכמן, שחיה כיום על קו תל אביב־גרמניה, תתחיל ללמוד לתואר שני באוניברסיטת תל אביב בסתיו הקרוב. בינתיים היא ממשיכה לחפש דירות תל אביביות עם אופי, כדי להרחיב ככל האפשר את הפורטרט העירוני. בעתיד הלא רחוק היא מתכננת להציג את התוצאה בגלריה מקומית שאותה היא מעדיפה כרגע לא לחשוף. בחזונה יצטרכו המבקרים לחבר את המבנים לפנים שמאחוריהם. רק בסוף התערוכה ייחשפו הקישורים האמיתיים.

לפרטים נוספים ופרטי התקשרות

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0