טיים אאוט timeout

איריס מור נפטרה בגיל 65 לאחר מאבק במחלה קשה

| מאת: מערכת Time Out

איריס מור, מי שהייתה ראש אגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו, נפטרה בגיל 65 לאחר מאבק במחלה קשה. "מלבד עבודתה המקצועית והיותה אשת תרבות אמיתית, איריס חדרה ללב כולם. אי אפשר היה לומר לה 'לא'"

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/08/sizes/איריס-מור-קרדיט-דודו-בכר-1_H_wo_680_382.jpg
איריס מור ז"ל (צילום: דודו בכר)

איריס מור, מי שהייתה ראש אגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו, הלכה לעולמה אמש (שני) בגיל 65 לאחר מאבק במחלה קשה. בעבר היתה העורכת של הראשית של הוצאת הספרים 'כתר' ועורכת מוסף התרבות של הארץ, 'גלריה'. לאחר מותה ביקשה איריס נתרמו קרניות עינה.

״היא היתה אישה יפה מבחוץ ומבפנים, ערכית ואצילה" סיפר היום ראש העיר רון חולדאי. "לצד נועם הליכותיה עמדה תמיד על דעתה והתעקשה על איכות ומקצוענות. הייתה משב רוח תרבותי מרענן ומעודכן ופעלה רבות לטובת אמנים צעירים ועצמאיים". עוד הוסיף חולדאי, "'תל אביבית' אמיתית היתה איריס, שותפה טבעית ואמיצה למימוש החזון התרבותי של בירת התרבות הישראלית. אני כבר מתגעגע".

מור כיהנה בתפקיד ראש אגף התרבות מאז יוני 2012. במהלך שנותיה בעירייה יזמה וקיימה פרויקטים רבים, כדוגמת: 'רגע אחד ספרים', 'רגע אחד אמנות' ו-'רעש בספרייה'. "איריס נלחמה את מלחמתם של האמנים ונשאה את הלפיד" מספרת חברתה רונית פרבר, מנהלת מנהל קהילה בעירייה. "מלבד עבודתה המקצועית והיותה אשת תרבות אמיתית, איריס חדרה ללב כולם. אי אפשר היה לומר לה 'לא', הצליחה לכבוש כל לב. אבידה גדולה, יום קשה עובר על כולנו".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0