טיים אאוט timeout

ההיפסטרסקופ: גלגל המזלות התל אביבי

| מאת: גיא פרחי

בסוף השבוע הזה אל תבזבזו את הזמן שלכם על ההורוסקופ של מרים בנימיני, היא לא מכירה אתכם כמו שאנחנו מכירים

  • https://static2.timeout.co.il/media/2018/01/sizes/COLLAGE_H_wo_680_382.jpg
גלגל המזלות התל אביבי. איור: דורון פלם

אריסה

21 במרץ – 20 באפריל

בני מזל אריסה, הנמנים עם בני מזלות האש, משוכנעים שרק שתייה מרובה תכלה את החמרמורת של ליל אמש. אם תפגינו הססנות בנכונותכם לצאת לבלות, הם יגררו אתכם ללילה ארוך בבלוק באמתלות שונות ("נפגוש שם את ד', הוא יזרוק לנו חצי גרם"). אחרי שתטמנו את פרצופכם בכורסאות הלאונג' בתחינה כנה לחזור הביתה, הם יפצירו בכם להשאיר אותם לבד, ובשעות הבוקר עוד יקנחו את הלילה במקדונלד'ס עם אנשים שהכירו זה עתה. בני מזל אריסה משדרים שמחה ועליזות תמידית, אך באמצע השבוע, עת מגיע הזמן להתחייב לדיי ג'וב, הם קמלים ותולים את משמעות חייהם רק במחשבות על הבילוי הבא.

מזל אריסה. איור: דורון פלם

מזל אריסה. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: השבוע כוכב שבתאי קרב לבית הקריירה, הזדמנות פז לחפש עבודה שתקנה לכם חיים של אנשים בוגרים. נסו להגיש כמה שיותר קורות חיים, אם כי אין צורך להרחיב בהן על עברכם כמנהלי פלור בברקפסט או כסלקטורים באלפא. בעולם שבו אתם עתידים להשתלב אין לכך הרבה משמעות.

השור הדומם

21 באפריל – 20 במאי

בני מזל השור הדומם, מזל מיסודות האדמה (כלומר, יסודות היציבות והביטחון), אינם חובבי הפתעות. כבר בשעות הצהריים המוקדמות,  כשאתם תוהים מאין להזמין אוכל, הם ישלחו הודעה שתוודא כי תוכלו להיפגש איתם לבירה בשעות הערב. ככלל, מקום המפגש יהיה כזה שמצריך הזמנה מראש, והאוכל יהיה חשוב הרבה יותר מהשתייה. לעתים אתם אפילו עלולים למצוא עצמכם בקולנוע לב, צופים בסרט הונגרי שנפלט מקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר באוסקר. עם זאת, מדובר באנשים אחראיים למדי שלעולם לא ישכחו את הטובה שביקשתם מהם אז, לפני חודש, בעודכם שרויים בגילופין.

מזל השור הדומם. איור: דורון פלם

מזל השור הדומם. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: כוכב ונוס נצמד לשמש, ועבורכם צמידות זו מסמנת כדאיות בהתחלת קשרים רומנטיים. שקדו השבוע על הטינדר יותר מהרגיל, החליקו ימינה גם לאותם פרצופים נעימים שבימים כסדרם יש לפסול מחמת סחיות, אך אולי טומנים בחובם פוטנציאל לקשר חוצה תת תרבויות.

שלישייה

21 במאי – 21 ביוני

כשמשרדי פרסום דורשים בעזות מצח עובדים בעלי "יחסי אנוש מצוינים", הם בדרך כלל מתכוונים לבני מזל שלישייה. אם תסחבו איתכם אחד מבני המזל לאירוע השייך לקבוצת חברים נפרדת, תוך דקות יהפכו בני המזל לחבריהם הטובים ביותר, ואילו אתם תרגישו בחוץ. בני מזל שלישייה יודעים לדבר לילדים בשפתם (ובכלל, מאבדים מעט משפיותם כשיש ילדים
בסביבה), וששים אלי הרפקאות מכל סוג – סמים, סקס או נסיעה ספונטנית לצימר בכליל. הם גם אף פעם לא יגידו לא לצ'ייסר.

מזל שלישייה. איור: דורון פלם

מזל שלישייה. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: מרקורי, הנחשב לכוכבכם האישי, איננו מושפע השבוע מנסיגתו. משמעות הדבר היא שאתם חופשיים לנצל את כל אותם קשרים רומנטיים שזנחתם. זה הזמן לשלוח הודעה לסטוץ שוויתרתם עליו לאחרונה בגלל יציאה סחו־מיזוגינית, ולגלות שהוא יכול להסב לכם עונג ארצי לא רע בעליל. כמו תמיד, מומלץ להרבות בפרטנרים ולהגשים את מהותו המוצהרת של מזלכם – השלישייה.

סרטן בלב

22 ביוני – 21 ביולי

הפוסטים שלו מספקים השראה תמידית לעמוד "50 גוונים של אפור בלב", הסמיילי הבוכה הוא הריאקט החביב עליו, והוא תמיד מתגבר על אקס או אקסית כלשהם, גם אם עברו כבר שלוש שנים. מזל סרטן בלב היה על ציפרלקס עוד לפני שזה היה קטע, וברזומה שלו ניסיון עשיר עם נוגדי חרדה, פסיכולוגים במסגרת או מחוץ למסגרת קופת החולים, ואולי גם איזה אשפוז בתקופת הנעורים שעליו הוא מרחיב בדרך כלל במסגרת אנקדוטה פיקנטית. בני מזל סרטן בלב קשורים מאוד לאמם, ואם ייצא לכם להישאר איתם לבד בבר הם יחפרו לכם עד שהברמן יטאטא אותם החוצה.

מזל סרטן בלב. איור: דורון פלם

מזל סרטן בלב. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: מרקורי מתמקם בבית העבודה. עם כל הצער שבדבר, תידרשו השבוע לשתף פעולה עם אחרים, חלקם ניחנים בשמחת חיים שתעורר בכם חלחלה. כך או כך, שיתופי הפעולה ייטיבו עמכם במישור הקרייריסטי, ולטובת הוריכם המסכנים, ששילמו הון לאנשי מקצוע, כדאי שתשקיעו בהם ככל יכולתכם.

חתול

22 ביולי – 22 באוגוסט

בני מזל חתול בטוחים שבכל דבר שנוצר תחת ידיהם, מ"תקלוט" אמצע שבוע במקום שכוח אל ועד "תערוכה" שאצרו בדירתם, טמונה חשיבות אין קץ. הם מקפידים לפתוח איוונטים לכל אירוע שהוא, ובהודעות פרטיות להטיח בכם תחינות לתמוך בפרויקט ההדסטארט שלהם (כן, הם גם מוציאים ספר שירה), אף שכולם יודעים שלהורים שלהם יש מספיק כסף כדי לממן את החיים של שניכם לרבות בני ובנות הזוג. ובכל זאת, מדובר בשותפים אידיאליים לבילוי מסוג לראות ולהיראות במתחם בית הכנסת הגדול, שכן הכל מכירים אותם וידם בכל.

מזל חתול. איור: דור פלם

מזל חתול. איור: דור פלם

תחזית שבועית: ההשתחררות של מרקורי מנסיגתו מביאה עליכם שבוע של הזדמנויות טובות בתחום הפיננסי. זה הזמן לפרגן לעצמכם ברכישה גדולה מאסוס או בהשקעה לטווח ארוך (קינדל, אייפון חדש), או לשם שינוי לממן פרויקט אישי בעצמכם מבלי לגייס עבורו כספים באמצעות גיוס המונים.

שוברת שתיקה

23 באוגוסט – 22 בספטמבר

תמיד תמצאו את בנות ובני מזל שוברת שתיקה בשרשור מרובה קומנטים בפייסבוק, בוויכוחים סביב נושאים משתנים: BDS , העסקה בשכר מינימום או החדש של סטטיק ובן אל. אך במקרה של בני המזל, האקטיביזם חוצה את הגבולות הווירטואליים. הם יצעדו תדיר בהפגנות ברוטשילד, ומפעם לפעם יגיחו אפילו להפגנות בשטחים (הם נעצרו לפחות פעמיים). יש להם
חברים בגדה השמאלית והם יכולים לסדר לכם לעבוד כמשקיפים מטעם חד"ש ביום הבחירות (משתלם ביותר, אגב). משיקולים מצפוניים הם חברים די טובים, שהרי הם מתמידים ברדיפת הצדק ומכפרים על כל מה שאתם לא עושים.

מזל שוברת שתיקה. איור: דורון פלם

מזל שוברת שתיקה. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: ונוס והשמש מתמזגים זה עם זה בבית האהבות שלכם, כך שהשבוע הפוטנציאל הרומנטי בלתי נדלה. אם תהיו קצת יותר קלילים מהרגיל תוכלו לזהות באנשים שסביבכם תכונות אנושיות יקרות ערך שחוצות פערים פוליטיים או תרבותיים. רק אל תביאו הביתה פעיל של אם תרצו.

שר האוצר

23 בספטמבר – 23 באוקטובר

בני מזל שר האוצר מכורים לתשומת לב. על כן בימי ההולדת הם נוהגים לערוך שלושה אירועים לפחות (קריוקי במי און דה מייק, פיקניק בקריית ספר ואירוע פתוח באוצר). לעתים נדמה שלבני המזל יכולות על טבעיות, ושהם יכולים להימצא באוגנדה, באוצר וברוקו בעת ובעונה אחת. למעשה הם סובלים מתסמונת FOMO חריפה. ברגע האמת, מתוך היכרותם עם יושבי כל המקומות, הם יידעו לשדך לכם מישהו שמפנה דירה שווה או מסבלט לשבועיים
בניו יורק.

מזל שר האוצר. איור: דורון פלם

מזל שר האוצר. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: מסלולו של ונוס, כוכבכם האישי, יוביל אתכם לחיק הבית והמשפחה. זה הזמן לקחת הפסקה מהעיסוק הטורדני בעולמכם החברתי ולהקדיש תשומת לב למשפחה. כן, זה אומר שתצטרכו לבלות סוף שבוע שלם בעיר המוצא הפריפריאלית שלכם ולוותר על חמישי שוקק באוצר. שימו באוטו את מחרוזת "כוכבי מרום" ודמו ברוחכם התקף חרדה שמקורו במבוכה חברתית שעלתה על גדותיה. זה יעשה את העבודה.

ארס עצמי

24 באוקטובר – 21 בנובמבר

בני מזל ארס עצמי, השייכים למזלות המים, מתאפיינים במידה מסוכנת של רגישות. במקרה שלהם, הלצה אגבית בקבוצת הווטסאפ של החברים תוכל להפוך לריב מסועף שייפתר רק בסולחה פומבית לפחות שבוע לאחר מכן. הם נושאים על כתפיהם את אכזבותיהם מהזולת, ולכן מועדים לשתייה מופרזת של אלכוהול או לשימוש בסמים שלא לצורך בלייני. אם תרגיזו אותם, הם עשויים לאנפרנד אתכם מבלי לשקול את המבוכה שתביא עמה ההוספה מחדש. מבחינתם החיים הם מלחמה מרובת נפגעים.

מזל ארס עצמי. איור: דורון פלם

מזל ארס עצמי. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: צדק ומאדים מתקרבים זה לזה, ובקרבכם מתבטא הדבר בסערה בלתי מרוסנת של רגשות. אתם מונעים מגחמות, ומן ההכרח לקחת נשימה ארוכה ולהירגע, פן תחסלו מערכות יחסים עם חבריכם הטובים ביותר. מנגד תוכלו לתעל את האנרגיות לטובת פעולות חיוביות. זה הזמן לפתח תחביב ספורטיבי.

חסר מטרה

22 בנובמבר – 21 בדצמבר

בני מזל חסר מטרה הם הילדים שאף אחד לא רוצה שיהיו לו. בזמן שכולם מקוששים שקלים לסגירת חשבון החשמל, הם יזמינו אתכם להיפגש באורח שגרתי במקומות כמו הוטל מונטיפיורי או סנטה קתרינה, בעודם מחזיקים רבע משרה כמפעילי עמוד הפייסבוק של בר אופנתי כלשהו ומקבלים מענק קבוע מההורים (אחר כך, כמובן, הם יחפרו על זה ש"לא כולם חייבים לגור בתל אביב"). הם בלתי אפשריים מבחינה לו"זית, וחמש דקות לפני פגישה שקבעתם שבוע מראש הם יציעו לעשות משהו אחר לגמרי, בחלק שונה לגמרי של העיר. בסוף הם יעברו לברלין וישכחו מקיומכם.

מזל חסר מטרה. איור: דורון פלם

מזל חסר מטרה. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: השבוע דברים שהיו תקועים זמן רב יתחילו אט אט להיכנס לתזוזה. התכתבויות פלרטטניות אולי סוף סוף יתגבשו לדייט, ואולי תקבלו הצעות עבודה מתחומים מפתיעים שכדאי לשקול לחיוב. נסו לא למסמס אותן – הכסף של ההורים לא תמיד יהיה שם.

גדי טאוב

22 בדצמבר – 19 בינואר

בני מזל גדי טאוב, מעבר לחיבה חסרת פשר לרחוב אלנבי, לוקים ב־OCD חמור ובהתמכרות להרגלים אורבניים שונים. הם בחיים לא יסכימו לאכול חומוס במקום שאינו נחשב ל"חומוס שלהם" או לצאת לבר שלא היו בו מעולם. הם בדרך כלל מבלים בימים קבועים, מזמינים אוכל מאותם מקומות, מחזיקים בדעות פוליטיות שמרניות ובמקרים קיצוניים מתפקדים למפלגת העבודה.

מזל גדי טאוב. איור: דורון פלם

מזל גדי טאוב. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: אתם עומדים לקראת תהליך של התחדשות אנרגטית בכל הקשור לעבודה וקריירה. זו העת להשקיע יותר בעבודה, גם במחיר זניחת ההרגלים הישנים (כן, אולי תיאלצו לשנות את אופי העבודה שלכם כדי להתקדם). מבחינה חברתית אתם פופולריים מהרגיל, ויש בכך פוטנציאל להכיר חברים חדשים. בהתחשב בעובדה שאתם די מורידים בדרך כלל, זו הזדמנות שלא תחזור בקלות.

סמרטוט

20 בינואר – 18 בפברואר

מזל סמרטוט נמנה עם מזלות האוויר, ולא במקרה בני ובנות המזל הם רווקים נצחיים שנוהגים לפזר ברוח אפשרויות רומנטיות ולבזבז כסף ככל העולה על רוחם. בניגוד לאקטיביזם של מזל שוברת שתיקה, אלו מתאפיינים באקטיביזם של צדקנות. הם יבטלו עמכם פגישה כדי לבלות עם ילדי פליטים בספריית גן לוינסקי, אך ידאגו לצלם סלפי חגיגי שבו יביאו זאת לידיעת הכלל. מפעם לפעם הם משתעשעים במחשבות על סטארטאפים שאין להם כל סיכוי להצליח, ובכל מקרה הרעיונות שלהם מעולם לא מתגבשים למשהו מעבר לשיחת הברים הבלתי מחייבת.

מזל סמרטוט. איור: דורון פלם

מזל סמרטוט. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: צדק ומאדים מקיימים השבוע קשר אנרגטי, ומבחינתכם מדובר בחדשות לא
טובות בכלל. זהו שבוע מתוח, רווי בלחצים, שבו תתקשו לשמר את הארשת הנינוחה והקלילה המאפיינת אתכם. קחו את השבוע כהזדמנות ללמוד כיצד להכיל את המתח מבלי לשקוע בשגרה בלתי יצרנית. אולי סוף סוף תהיו בני אדם.

נסיכת הנילוס

19 בפברואר – 20 במרץ

בנות ובני מזל נסיכת הנילוס מתאפיינים ביכולות אינטלקטואליות גבוהות, שלמרבה הצער לא פעם באות על חשבון האינטליגנציה הרגשית. מדובר בטיפוסים כגון דוקטורנטיות ודוקטורנטים עגמומיים לתכנון עירוני, שמאמינים כי פעילותם האקדמית ("מרחבים" שמעודדים פעלתנות בקרב הולכי רגל) תוכל לגרום לשינוי חברתי משמעותי. בני המזל מסיימים כל ערב בנילוס, לרוב רק בחברתו של ספר או אסופת מאמרים, ומעמידים פנים שהתאורה מאפשרת להם להתרכז באמת.

מזל נסיכת הנילוס. איור: דורון פלם

מזל נסיכת הנילוס. איור: דורון פלם

תחזית שבועית: המועקה שהביא עמו הירח המלא בשבוע שעבר השתחררה, וכעת אתם מרגישים חופשיים יותר בתחום המקצועי. ייתכן שמדובר בימים טובים להגיש למזכירות החוג בקשות למלגה, או לשם שינוי לחפש עבודה אמיתית עם אופק פרקטי. במישור הרומנטי עדיין תהיו רגישים למדי, וזה בהחלט לא הזמן להתנסות בסטוצים הרפתקניים. מוטב להישאר עם הרע שאתם כבר מכירים.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: abf6601