טיים אאוט timeout

כל מה שצריך לדעת על רחוב אלפסי

| מאת: מערכת טיים אאוט

מה הסיפור של הרחוב, מי גר שם וכמה עולה לגור בדרום פלורנטין? כל הפרטים

רחוב אלפסי (צילום: הילה עידו)

איפה חותמים? רחוב אלפסי, המקביל לרחובות רבנו חננאל וקיבוץ גלויות, משויך לשכונת דרום פלורנטין. על פי נתוני מדלן, מחיר דירה ממוצעת באזור עומד כיום על 1.79 מיליון ש"ח למכירה. מחיר השכירות לדירה ממוצעת באזור פלורנטין רבתי עומד על 5,370 ש"ח. לאחרונה נמכרה דירת שלושה חדרים ישנה (67 מ"ר) ברחוב אבולעפיה הסמוך תמורת 2.3 מיליון ש"ח וברחוב דרך סלמה דירת שני חדרים (70 מ"ר) מפרויקט חדש נמכרה תמורת 2.33 מיליון ש"ח.

כל מה שצריך לדעת על שכונת פלורנטין

מה הסיפור? הרב יצחק אלפסי (1013־1103), ידוע גם בקיצור ההיפסטרי רי"ף, נמנה עם גדולי פוסקי ההלכה היהודים. ספרו "הלכות הרב אלפס" נחשב לקלאסיקה על זמנית, וכפי שכל הספרות הרוסית המודרנית יצאה מן האדרת של גוגול כך כל הלכות התפילין והנזיקין הצפון אפריקאיות מתבססות בדרכן על אותו חיבור מופתי. אלפסי פסק, לדוגמה, שאם אדם מבצע דבר מה עבור חברו ראוי לשלם לו בעבור העבודה וחברו אינו יכול לטעון "בחינם עשית לי". גזרו משפט זה וצטטוהו כל אימת שחבר/ה מבקש/ת מכם ליחצן עבורו אירוע בפרופיל הפייסבוק האישי שלכם.

מה יש מסביב? דרום פלורנטין, שבמשך עשורים נחשבה לפינה המוקצית והפרברית של שכונת האם, מתפתחת בפעימות אימתניות, ואת בתי המלאכה מחליפים מגדלים עתירי קומות. בקרבת רחוב אלפסי תהיו קרובים למתחם רביעיית פלורנטין ובו אירועים קהילתיים, קפה לנדוור ומזללת נודלס. הפינה הירוקה הסמוכה ביותר היא גן כרוניגן, שבעבר זכה בפי תושבי האזור לשם הנוצץ "חורשת באסה" ומאז לא השתנה יותר מדי.

הנאים השכנים? על פי נתוני מדלן, בשכונת דרום פלורנטין רק 20 אחוז אקדמאים ו־9 אחוזים בלבד מהתושבים מתגוררים בדירות בבעלותם. בבחירות האחרונות 28 אחוזים מן הקולות בשכונה הוענקו למפלגת המחנה הציוני, 21 אחוזים למרצ ו־17 אחוזים לליכוד.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0