טיים אאוט timeout

101 המשפיעים: ספורט

101 האנשים המשפיעים
| מאת: מערכת Time Out

המנהל הספורטיבי של מכבי תל אביב בכדורגל, יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל ועוד. אלו האנשים המשפיעים על תל אביב בתחום הספורט

ג'ורדי קרויף

המנהל הספורטיבי של מכבי תל אביב בכדורגל (40)

 למרות ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות, הגזענות וחרושת השמועות סביב התפטרותו של אוסקר גרסיה (פרטים עסיסיים בקבוצות ווטסאפ רכלניות), גם השנה מועמדת מכבי תל אביב לזכות באליפות. מאז הגעתו של קרויף לקבוצה ב־2012, חזרה מכבי למקום הראוי לה בצמרת הכדורגל הישראלי, וקרויף עצמו הפך לאחת הדמויות הבולטות והאהודות בענף המקומי. לפחות על פי היכולת שהקבוצה מפגינה עד כה, יש סיכוי שגם 2014־2015 תהיה העונה שלו.

ג'ורדי קרויף

ג'ורדי קרויף

גיא גודס

מאמן מכבי תל אביב בכדורסל (43)

בברנז'ת הכדורסל הישראלית עדיין מתקשים לעכל את זה, אבל ביוני האחרון, עם עזיבתו של דיוויד בלאט לאימון ב־NBA, מינתה הנהלת מכבי תל אביב את גיא גודס לתפקיד מאמן הקבוצה, וזמן קצר לאחר מכן את פיני גרשון (שכבר לקח איתה שלושה גביעי אירופה) לעוזרו. לא ברור עדיין למי מהם תהיה השפעה גדולה יותר על הקבוצה, אבל עד שיוכח אחרת, אנחנו מפרגנים לגודס.

גיא גודס

גיא גודס

מיטש גולדהאר

הבעלים של מכבי תל אביב בכדורגל (52)

מאז שרכש את מועדון הכדורגל של מכבי תל אביב השקיע גולדהאר בקבוצה יותר מ־300 מיליון ש"ח. נכון, עבור אדם שהונו מוערך ב־1.6 מיליארד דולר מדובר בכסף קטן יחסית. ועדיין, הפחד הגדול של אוהדי מכבי תל אביב הוא שהברון מקנדה יתייאש מהמנטליות של הכדורגל הישראלי ויחליט לעזוב.

אמנם כרגע זה לא נראה ריאלי ובטח שלא מתאים לאופי הווינרי של גולדהאר, אולם בשבוע שעבר דיווח יניב טוכמן בוואלה! ספורט כי לראשונה מאז רכש את מכבי תל אביב, גולדהאר לא הגיע לישראל במהלך הקיץ ואפילו לא בא לצפות במשחקי הבית בקפריסין.

פיני גרשון

עוזר מאמן מכבי ת"א בכדורסל ופאנליסט מבוקש (62)

פיני גרשון הוא מכבי תל אביב, לטוב ולרע. גם כאשר הדור הצעיר מקבל הזדמנות להוביל, הקבוצה לא מצליחה ולא רוצה להשתחרר מליוויו של גרשון. הוא האיש שתמיד ניתן לצפות ממנו להתבטאות בעייתית שתוביל את השיח היומי. אוהדי הספורט לא יכולים להתחמק ממנו כי הוא חולק את דעתו בכל מדיה ובכל נושא, וגם אם הוא לא כוס התה שלכם קשה שלא להסתנוור מהבלורית הכסופה הזאת.

פיני גרשון

פיני גרשון

ערן זהבי

קשר התקפי במכבי ת"א (27)

ערן זהבי הוא נסיך השערים ושובר הלבבות האדומים. כשעבר למכבי תל אביב בשנה שעברה, אוהדי הפועל תל אביב שבה גדל התקשו לקבל את הבשורה באיפוק.המלחמה המכוערת באמת החלה כשזהבי חגג בצורה מוגזמת והפגנתית כשכבש מול הפועל. לאחרונה רחשו שמועות שהוא יחתום בליברפול. התגובות שלו נראות לעתים כאילו הן רק כדי להכעיס, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא השחקן היחיד בארץ שמעורר כאלו אמוציות. ומהשלושער.

שמעון מזרחי

יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל (74)

יושב הראש הנצחי של מכבי תל אביב הוא האיש שמזוהה יותר מכולם עם הצלחת הקבוצה באירופה ועם הרס ליגת הכדורסל הישראלית. רק צריך להיזכר בדיון הציבורי שהתפתח סביב זכייתו בפרס ישראל בשנת 2011 כדי להבין כמה עניין האיש ופועלו מספקים בקרב חובבי הכדורסל בישראל. השנה זכה בתואר יקיר העיר תל אביב־יפו, על אפם וחמתם של האדומים.

שמעון מזרחי

שמעון מזרחי

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0