טיים אאוט timeout

AM:PM יפתחו סניפים בתל אביב בסוף השבוע הקרוב

| מאת: מעיין יחבס

הקרב על השבת: רשת AM:PM הצהירה כי תפתח את סניפיה גם בסוף השבוע הקרוב למרות הקנס שתאלץ לשלם. עיריית תל אביב תאכוף את החוק אך כבר מתכוננת להגשת בג"ץ

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/03/sizes/024-2-H_wo_680_382.jpg
בקרוב ייסגר בשבתות? סניף AM:PM

הסערה סביב החלטתו של שר הפנים, גדעון סער, למנוע פתיחת מרכולים בסופי שבוע נמשכת. כעת מצהירה רשת AM:PM כי אין בכוונתה להיכנע וכי סניפי הרשת יישארו פתוחים גם בסוף השבוע הקרוב. ״הרשת מתכוונת לפתוח את הסניפים בשבת הקרובה ובמקביל לומדת את החלטת השר על מנת לגבש דרכי פעולה נוספות״, מסר עידו מור, מנכ״ל AM:PM, בתגובה לפניית Time Out.

עיריית תל אביב נתקלה במבוי סתום עם ההוראה החדשה של השר, לאחר שניסתה לקדם את הנושא בכל דרך אפשרית ובין היתר לשנות את חוק העזר העירוני, המאפשר למרכולים כמו AM:PM וטיב טעם להישאר פתוחים לכל אורך סוף השבוע. ״לקראת הסופ"ש הקרוב ישנה הנחיה משפטית ברורה ואין לנו ברירה אלא לאכוף אותה, אחרת אנחנו מסתכנים בבזיון בית משפט. במקביל כבר התחלנו להיערך להגשת בג״ץ״, מסביר אסף זמיר, סגן וממלא מקום ראש העיר.

קובי ברמר, העומד בראש איגוד המכולות, בירך על החלטתו של סער, והצהיר כי המכולות לא רוצות ולא ירצו לקבל אישור לעבודה בשבת: ״אנחנו מאוד מעריכים את הפסיקה של גדעון סער, הוא איש אמיץ. אני מקווה שאנשים יבינו שכשהם קונים ב-AM:PM או טיב טעם הם קונים ברשתות עברייניות. אל תתנו לעבריינים האלה לשלוט בנו. אני מקווה שמבקר המדינה ייכנס לעובי הקורה ויגלה מה מניע את ראש העיר לפעול לטובת אותם עסקים גדולים, ולזנוח את העסקים הקטנים״. במקביל מספר ברמר, כי האיגוד מתכנן לתבוע את העירייה ואת רשתות השיווק תביעה כלכלית על הזנק שהוסב להם. ״אנחנו נגד להיות פתוחים בשבת, אנחנו מדינה יהודית. אנחנו רוצים לנוח יום אחד בשבוע וזאת הדרישה המינימלית שלנו. הרשתות שפתוחות בשבת עוברות על החוק, ועוד מקבלות על כך פרס״.
זמיר מסכם ואומר: ״החלטנו להשתמש בכל ארסנל הכלים הקיים ברשותנו כדי לבטל את החחלטה הזו ולכן אנו עותרים לבג״צ. כעת שום אופציה לא נפסלת בכדי להשאיר את תל אביב עיר ללא הפסקה. אני לא רואה כל הצדקה בלקחת את תל אביב אחורה בצורה שכזו״.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0