על הרציף

בית חדש לעיצוב ישראלי התמקם ברמת החייל. זו פטריוטיות!

רציף
רציף
22 בספטמבר 2013

ברוח ה"סלואו פוד" ונגזרתה הצעירה – "סלואו דיזיין", טרנד החזרה למקורות, לקהילה ולשורשים לא פוסח גם על הסצנה המקומית, שנשטפת בגל פטריוטי ומעוצב למהדרין.

סתיו מנדלבאום מתכתבת עם רוח זו של שייכות וגאווה מקומית ומצרפת אל הנוף המסחרי שברמת החייל את "רציף" – בית לעיצוב ישראלי עכשווי. מדובר בחנות קונספטואלית לעיצוב תוצרת הארץ והיא מאגדת, בהתאם, פריטים עם DNA ייחודי ואקלקטי של שורת מעצבים מהקהילה המקומית, ביניהם דניאל קלר, נעם בלומנטל ל־note, אילנית שמיע, עמית סטורלזי, סטודיו אושקי, מיקה בר, שירלי רוב, גליה תמוז, עמירם ביטון ועוד. ולא רק.

עוד תיק לאוסף. מתוך הסטוק ברציף
עוד תיק לאוסף. מתוך הסטוק ברציף

"מעבר להיותה חנות לעיצוב, רציף היא חלל עם תוכן מעבר; מקום אשר מייצר שיתופי פעולה, מארח תערוכות מתחלפות ומפיק תכניית הרצאות וערבי עיון" מספרת מנדלבאום, בוגרת טרייה של החוג לעיצוב אופנה בשנקר והבעלים; "המקום קיבל את שמו העברי על שם הקונספט הייחודי שלו. זו נקודת המעבר שמפרידה בין מקום למקום, בין פנים לחוץ, ומבטאת את הקונטרסט בין האפרוריות של הרחוב המתועש לפנים החנות. גם המלאי דינאמי ומתחדש על בסיס יומיומי, ולכן זו גם נקודת פריקה פיזית ורעיונית בהיבט של עיצוב. בנוסף, זה מקום שמשדר את הקשר הרציף בינינו ללקוחות ובין הלקוחות למעצבים. זו לא חנות פופ־אפ אלא מקום קיים וקבוע. אנחנו כאן כדי להישאר".

ואם למנורה היו גלגלים? מנורת סקטים בעיצוב ראם אייל (צילום: איה ווינד)
ואם למנורה היו גלגלים? מנורת סקטים בעיצוב ראם אייל (צילום: איה ווינד)

על עיצוב החלל שמשתרע על 80 מ"ר הופקדה האדריכלית קדם שנער, שהעניקה לו פרשנות אומנותית שנעה על מרחב התפר הרעיוני־צורני ויצרה קו עיצובי נעים, מזמין ולא מנוכר שמייצר דיאלוג ותנועה ומחבר בין כל קהילת העיצוב, החל מתחום האופנה, דרך עיצוב קרמי, טקסטיל, גרפיקה ועד לעיצוב תכשיטים. חיבור זה מקבל ביטוי גם בעיצוב הפנים. כל אזור עוצב באופן שונה, כזה שמגדיר את חלוקת החלל דרך ההצגה של הדברים.

 הברזל 3 רמת החייל, 5442095־03 (ואם אין לכם כוח להגיע פיזית, בקרו ברציף בפייסבוק)